malina3

Jak ustawić wiatr (skala)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malina3    1

Witam, mógłby ktoś wrzucić zdjęcie lub podpowiedzieć jak wygląda skala wiatru w bizonie, bo u mnie w ogóle wypowiałą i nic na niej nie widać. Z góry dzięki, pozdrawiam.

5714mf255    31

kolego skala jest od 0 do 5 (z prawej 0 a lewej 5) jest podział 0, 0.5, 1, 1.5 itd. aż do 5 ja mam ustawione na 3.5

malina3    1

Dzieki za info ;), czyli czym bardziej wskaźnik na skali jest do tyłu kombajnu to jest większy wiatr? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jarciu11    21

Dokładnie wskazówka w stronę tyłu zwiększasz wiatr. Inaczej mówiąc kręcąc korbką w prawo zwiekszasz obroty wentyla. Wiatr najlepiej ustaw sobie zaglądając do zbiornika i patrząc co wylatuje z tyłu.

Snajper20    5

Ja u siebie ustawiłem patrząc na ten płaskownik z w który wkręca sie pręt w pozycji pionowej do tego na wskaźniku dałem sb na 3 lub 3,5 juz nie wiem ;) ale jak narazie wiatr ustawiony dobrze ;) skręcam tylko do 1 wiatr i jest OK. na czystym od ziela zbozu jest idealnie, straty praktycznie minimalne ;) Jak nie masz wskaznika to nakrętke i kawałek drutu 5mm dospawaj sb, problem bedzie chyba w gwincie ja musialem gwintować pręta na nowo ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mirek18
      Przy moim Bizonie pas trójdzielny przy wyłączaniu przesuwa do wewnątrz. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 
    • Przez RolFarm40
      Witam Od dłuższego czasu mój bizon osiąga bardzo duże temperatury oleju. Widziałem u innych osób jak przekładają te chłodniczki oleju przed chłodnice wody. Chciałbym zrobić w swoim podobnie ale ogranicza mnie ta blacha wspawana w kratkę boczną. Czy ona jest konieczna aby układ chłodzenia poprawnie działał?? Jeszcze jedno pytanie, czy 2 chłodnice oleju mogą znajdować się w poziomie a nie w pionie?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez artursobczak8
      Witam, jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, chciałbym dopytać jaką blachę wstawić na klepisko żeby nie zatykało młocarni, i ewentualnie ustawienie kierunku wiatru , Pozdrawiam
    • Przez Junkers
      Witam, mój problem polega na tym, że nagarniacz za szybko się obraca. Przy tęgim życie nie mogę sobie dać rady, bo nagarniacz narzuca masę przed podajnik ślimakowo-palcowy (sznekę) i robi się ściana ze słomy przed nim, a następnie pójdzie wszystko na bęben aż silnik kucnie, albo owinie się na nagarniaczu albo całkowicie stanie nagarniacz. Sprawdzałem średnice kół pasowych nagarniacza gdyż pomyślałem że może zmienione i są wedle katalogu takie same tzn. średnice te same jakie mają w Agromie, zębatki też te same. Przekładnia bezstopniowa prędkości nag. chodzi dobrze tzn. od skrajnego położenia do skrajnego tylko pasek wpada na te śruby na dolnym kole jak chcę ustawić jak najwolniej i nie wiem za co? ale to nie jest przyczyną
      Bizon rok 88 (napęd hederu na pasek podwójny, napinacz jednorolkowy) Dodam że dopiero zacząłem przygodę z bizonem, ok 10 godzin dopiero ale już mam wszystko opanowane tylko ten nagarniacz. Na żyto wymyśliłem sposób że nagarniacz do dołu prawie samego, wsunięty do końca a powinno być wysunięty, podniesiony i pchać żyto do przodu delikatnie. Jak wiecie to pomóżcie, co mam zrobić żeby nagarniacz wolniej się obracał niż prędkość jazdy??, bez tego nie ma mowy o normalnym młóceniu
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.