Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Claas Dominator 88s -pomocy

Polecane posty

Vril    1

Mam do Was prośbę a w szczególności do posiadaczy dominatora 88s lub 98s

Mam dwa problemy z którymi muszę powalczyć po zakupie.

1. - To mam pytanie jak wam chodzi dźwignia zmiany biegów. Biegi są ułożone w typowe "H"

3 1

H

2 R

i tak najczęściej mi mówiono że tym dominatorem to się kosi na dwójce.Problem polega na tym że o ile dźwignia między

1i wstecznym oraz 2 i 3 chodzi idealnie leciutko jak w samochodzie to jeśli chcemy przełanczać z 2 na R czyli przeprowadzamy

dzwignię przez ten środek w "H" odczuwa się straszny opór .Opór jest tak duży że nie wyobrażam sobie jeździć cały dzień i zmieniać ciągle

między 2 a R .Nie wiem czy coś się blokuje czy to wina małych obrotów (Na full gazie jeszcze nie próbowałem ) -pomóżcie ;)

 

2- druga sprawa to dzwignia od hydrauliki -kiedy przełanczamy tą dzwignią góra dół na wszystkich funkcjach działa to dobrze tylko

kiedy wybierzemy góra dół heder to jak upuszczam to jest takie trzaśnięcie jak by coś się blokowało ale jak podnoszę to już tego dzwięku nie

ma .Dzieje się to tylko jak przesuwam dźwignię do opuszczania hederu i dźwięk się wydobywa gdzieś z podłogi przy tym rozdzielaczu.

 

Proszę coś poradźcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.

a co do 2. to moze heder zwyczajnie uderza o ziemie choc jak jest taki dzwiek to nie podobne do tego.

zobaczymy jak inni to ocenia. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.

a co do 2. to moze heder zwyczajnie uderza o ziemie choc jak jest taki dzwiek to nie podobne do tego.

zobaczymy jak inni to ocenia. ;)

 

Dzięki ;)

 

Co do 1 - to raczej nie problem z skrzynią bo biegi wchodzą jak w samochodzie a ten opór jest tylko na przejściu z grupy 2-3 i 1-R (na tej poprzeczce H :) )

mi się wydaje że to raczej na dzwigniach i sterowaniu co idzie do skrzyni -może coś się przyciera albo nie nasmarowane )

 

A co do 2 - to nie uderzający heder ten dźwięk dokładnie wydobywa się przy podłodze tam gdzie jest ten rozdzielacz .Ten dzwięk wydobywa się

wtedy jak bym tą dźwignią przy opuszczaniu o coś haczył (jakaś blacha czy coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Witam co do biegów to radził bym zdjąć gumę z dźwigni zmiany biegów i trochę naoliwić przesówkę.

Odnośnie hedera ten trzask powinien być wówczas gdy heder osiąga odpowiednią wysokość cięcia.

Jeżeli można wiedzieć co kupiłeś czy masz zamiar kupić.

Ja mam 88s z 1989r. ipo jednym sezonie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Witam co do biegów to radził bym zdjąć gumę z dźwigni zmiany biegów i trochę naoliwić przesówkę.

Odnośnie hedera ten trzask powinien być wówczas gdy heder osiąga odpowiednią wysokość cięcia.

Jeżeli można wiedzieć co kupiłeś czy masz zamiar kupić.

Ja mam 88s z 1989r. ipo jednym sezonie jestem zadowolony.

 

Dzięki :)

 

Dokładnie ten sam model i ten sam rocznik ;) ;)

Też tak myślę że to jakaś wina dźwigienek lub przesówek bo tak jak pisałem z 2 na 3 i z 1 na wsteczny to palcem mogę

wcisnąć ale jak chcę przesunąć dźwignię pomiędzy tymi grupami to jest taki opór że po paru razach wyrywa tą gumę na dźwigni.

 

Co do trzasku to co mam rozumieć że do tego oporu zanim usłyszymy ten trzask ustawia się wysokość cięcia czyli opuszczenia hederu

a po wciśnięciu na siłę i usłyszeniu tego trzasku heder opuszcza się maksymalnie .

 

Juras a gdzie się ustala wysokość cięcia ? -jestem zielony po przesiadce z Mercatora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Z prawej strony dźwigni zmiany biegów powinieneś mieć dźwigienkę ze skalą do ustawiania wysokości cięcia.

A tak wogóle radził bym zaopatrzyć się w instrukcję obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
moze ci cos pomoge do 1. mam mege 204 i mam tez hydrostat choc przy nim tez sa biegi. mi biegi tez ciezko wchodza ale ja mysle ze przez nie uzywanie ich w ciagu pracy. musialbys zobaczyc co masz z ta skrzynia biegow. ja bym przedzwonil do korbankow do serwisu i powiedzial aby przyjechali to zrobic. bedzie to kosztowac ale jak ma cos sie ze skrzynia stac to lepiej wziasc serwis. u mnie rozbierali skrzynie wiec powinni to u ciebie zrobic.

a co do 2. to moze heder zwyczajnie uderza o ziemie choc jak jest taki dzwiek to nie podobne do tego.

zobaczymy jak inni to ocenia. ;)

no ale to jest zupelnie inna bajka ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Z prawej strony dźwigni zmiany biegów powinieneś mieć dźwigienkę ze skalą do ustawiania wysokości cięcia.

A tak wogóle radził bym zaopatrzyć się w instrukcję obsługi.

 

Już obadałem o co chodzi z tą wysokością cięcia.Po prostu jak ustawię tą wysokość i pchnę tą dźwignie na opuszczanie

do momentu tego trzasku wtedy jak heder się opuści do zadanej wysokości dźwignia odbije na luz i stanie na tej wysokości

którą ustalimy ;) .Jeśli chyba ustawimy wysokość na minimum wtedy już nie ma tego trzasku tylko ustawiamy na wyczucie.

W takim wypadku przydałaby się taka miarka z wskaźnikiem jak ma Mercator czy inne kombajny.

 

Muszę jeszcze obadać i dobrze przesmarować i wyregulować te przesówki przy dźwigni biegów

 

juras skoro mamy takie same kombajny powiedz jaką miałeś wydajność przy zbiorze np: pszenicy.

Ile kosiłeś hektar ? a jeszcze lepiej powiedz ile średnio wykosiłeś ton pszenicy na godzinę albo na dzień.

Kosiłeś rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
no ale to jest zupelnie inna bajka ;)

 

Fakt hydrostat to inna bajka ale cóż jak sie nie ma co się lubi trzeba lubić to co się ma :);)

Mi tam brak hydrostatu nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Rzepaku nie kosiłem.

A co do wydajności w pszenicy i innych zbożach to od 1 do1.5 ha/godz.

Chciał bym tylko zaznaczyć że mam najwęższy heder-3.6m i bardzo rozdrobnione pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Rzepaku nie kosiłem.

A co do wydajności w pszenicy i innych zbożach to od 1 do1.5 ha/godz.

Chciał bym tylko zaznaczyć że mam najwęższy heder-3.6m i bardzo rozdrobnione pole.

 

 

Ja mam heder 4,50 m więc ciekawe jak z wydajnością będzie.

 

Acha problem ciężko chodzącej dźwigni się rozwiązał -przesmarowałem ten przesówak i teraz chodzi jak w samochodzie ;)

 

Gdzie mógłbym nabyć instrukcje obsługi i schemat elektryczny Dominatora 88 lub pochodnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Rzepaku nie kosiłem.

A co do wydajności w pszenicy i innych zbożach to od 1 do1.5 ha/godz.

Chciał bym tylko zaznaczyć że mam najwęższy heder-3.6m i bardzo rozdrobnione pole.

jaki plon byl tej pszenicy?? bo pszenica pszenicy nie rowna ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

my w tym roku przy plonie 7 ton/ha to tak 1.5-1.7ha\godzine zesmy robili;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Vril instrukcję znajdziesz na allegro,jest właśnie wystawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Gdzie mógłbym nabyć instrukcje obsługi i schemat elektryczny Dominatora 88 lub pochodnych .

polecam firme KRUQ. Maja kombajny i jak my zesmy brali to instrukcja razem z kombajnem. Zadzwon moze Ci sprzedadza

;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
polecam firme KRUQ. Maja kombajny i jak my zesmy brali to instrukcja razem z kombajnem. Zadzwon moze Ci sprzedadza

;)

 

Właśnie dzwoniłem do nich i niestety sprzedają tylko instrukcje z kombajnem ale się tym nie martwię bo

już idzie do mnie ta instrukcja pocztą.Co prawda ksero ale to zawsze coś.

 

rataj a Ty jaki model Dominatora masz skoro taką ładną wydajność masz pewnie jechałeś na dwójce i z 7 km/h ;)

W sumie u mnie też średnio mam około 7 ton z ha więc jestem ciekaw jak będzie z wydajnością tego mojego

dominatora 88 z hederem 4,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

my mamy 98sl ;) heder 4.2 fajna maszyna.... ;)no na 2 szczerze ci powiem ze na 1 jeszcze nie jechalem u nas w polu idzie na 2 transport logiczne ze 3 ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja tez mialem kupic Claasa Dominatora 88-98-108 z roku 1988-1995 a kupilem Mege 204 z 1998 ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok znalazłem następny problem i proszę o radę ;)

Czy ktoś z Was wymieniał cepy na młocarni i chodzi mi o zamienniki tych cepów.W Gąsce para cepów JAG lub innej firmy kosztuje około 230 zł

natomiast orginał Claas około 400 para.

Prośba i pytanie czy użytkujecie te zamienniki i jak się sprawują i czy warto stosować je przy różnicy w cenie za komplet około 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jak tam panowie nie wieżę -nikt nie wymieniał cepów w Claasie ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja mialem wymieniac ale zostawilem to na wiosne. Sprawdze jeszcze wogole czy sa jeszcze czegos warte i pewnie przelece jeszcze rok na tych co teraz mam. Ile masz mtg Vril?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mtg jest chyba z 2100 .Same cepy są wytarte najbardziej na środku i w zeszłym sezonie zdarzały się kłosy niedomłócone

ale być może to była wina tego że pszenica była dość przypalona.Dowiedziałem się że w DHK za parę cepów po upuście chcą około

400 zł .Więc 1200 za komplet jest jeszcze moim zdaniem do przełknięcia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja tez na swoim mam 2100 mtg i cepy sa jeszcze takie nie najlepsze ale polataja jeszcze jeden sezon.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximka90    0

mam pytanie panowie. kupiłem dominatora 88s i chciałbym zaczerpnąć porady jak go ustawić do poszczególnych zbóż owsa żyta itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj