Skocz do zawartości
TomekTeam

Z łąki na pole uprawne

Polecane posty

TomekTeam    1

witam, mam łąkę z której chce zrobić pole do uprawy, nie którzy mówia tak że jak mam durze zielsko to zciąć i dopiero dać roundup?

Ale roundup przez liście dociera do korzeni. i nie wiem co zrobić doradzicie coś?

Mówię odrazu z góry ze jak będzie więcej głosów na zcięcie to zetne a jak nie to daje na zielsko i przez liście dotrze do korzeni i zatrzyma wzrost i dopływ wody.

bartekm66    25

po 1. to chyba teraz obowiązuje zakaz zaorywania łąk no chyba że do dopłat nie będziesz zgłaszał ...po 2. dobra dawka rundapu upali wszystko a im większe liscie tym większa powierzchnia powierzchnia wchłaniania środka z tym ze im starsze rosliny tym musisz zrobić większe stężenie rundapu w oprysku

Wiadomość z agroFakt.pl

Kolego nie wiem dokładnie od kiedy to obowiązuje ale chodzi w tym o to że powierzchnia gruntów zadeklarowanych jako TUZ musi być utrzymana przez okres 5 lat od daty pierwszego zgłoszenia tego gruntu do dopłat jedynym wyjściem jest utworzenie łąki na innym gruncie o tej samej powierzchni żeby zgadzała się powierzchnia TUZ.

A co do samego likwidowania to zetnij to co jej teraz poczekaj 2-3 tygodnie jak odbije i w tedy opryskasz glifosatem. Im mniejsze i młodsze rośliny to glifosat szybciej działa.

A podałeś go w tym roku jako TUZ?
Jeśli wyorzesz łąkę i zasiejesz od nowa to tak możesz zrobić ale jeśli przekształcisz na orne to tak jak pisałem wcześniej musisz zrobić.

Zetor10    0

panowie ja mam taki problem. mam działkę rolną na terenie  NATURA 2000 część to łąka a druga część to trawa na gruncie ornym i chciałbym ta trawę zlikwidowac ale podobno  na NATURZE nie wolno nic robić i nie wiem  co robić może ktoś pomóc .

lukasz222    2353

Na NATURZE 2000 nie można przekształcać łąk (trwałych TUZ), a trawa na GO to jak dobrze pamiętam zwykła uprawa, tyle że chyba wieloletnia. Pytaj w ARiMR, od tego są

PATr    238

panowie ja mam taki problem. mam działkę rolną na terenie  NATURA 2000 część to łąka a druga część to trawa na gruncie ornym i chciałbym ta trawę zlikwidowac ale podobno  na NATURZE nie wolno nic robić i nie wiem  co robić może ktoś pomóc .

Nie można zlikwidować łąki na obszarze gdzie zostały wyznaczone łąki cenne przyrodniczo ale wyznaczanie tych cennych przyrodniczo łąk nie ma porównania do natury 2000 bo u mnie mam laki na tym obszarze a nie wyznaczali cennych przyrodniczo łąk więc w sumie nie wiadomo od czego to zależy, jak dostałeś wniosek o dopłaty to tam było napisane czy łąka należy do takiego obszaru

Ansja    343

U mnie dwa lata temu staly uzytek zielony zaorany byl na jesien,wiosna byl zasiany owies jako zielonka a na jesien znow zasiana trawa i to bylo jako odnowa uzytku stalego.

Ninja    8

to co należy zrobić jeśli chcę z trwałego użytku zielonego zrobić grunty orne?

Panowie, ja również posiadam  nieużytki które kosze co rok około 7 ha a 3 ha to niestety bagno :/ i zastanawiam się nad zasianiem np. owsa co wy na to ?? dodam tylko że nie chce z tego z żyć mam stałą prace a to bym traktował trochę hobbystycznie :) wiadomo jak zostanie parę złotych to będzie super :) posiadam podstawowy sprzęt, środki również się znajdą boję się głownie o skup :/ jest to łąka torfowa

Pozdrawiam  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

• Przez gibos95
      Witam sprzedam działkę rolną oddalona o 6 km od miejscowości jaką jest Nakło nad Notecią(kuj-pom). Ziemia utrzymana w kulturze.Całość w jednym kawałku,przy drodze krajowej nr 10. Zjazd na pole z głównej drogi. Działka składa się z 14,14ha ziemi klasy III,IV i kawałek V, reszta to łąka i las.Zachęcam do kupna, więcej informacji udzielę telefonicznie 605397583
    • Przez palmm
      Witam,

Jestem posiadaczem 1,5 ha pola ornego na którym od jakiegoś czasu nic się nie dzieje i zaczyna zarastać. Ze względu na fakt, że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o rolnictwo, chciałbym się dowiedzieć od was kilku rzeczy.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby coś z tym polem zrobić pożytecznego, nie poświęcając znacznej ilości czasu? Jestem studentem, który chciałby zarobić parę dodatkowych groszy. Obiło mi się o uszy, że jak przeora się pole raz do roku to można dostać dofinansowanie z UE (Jednolita Płatność Obszarowa???). Idąc dalej czy opłaciłoby się kosić łąkę celem zebrania siana i jego sprzedaży? Czy można wynająć do tego celu kogoś kto by to zrobił (Usługi Rolnicze???)? i czy nadal się będzie to opłacać? Albo czy jest jakaś roślina przy której jedyne co trzeba zrobić to posiać oraz zebrać i sprzedać?

Proszę wybaczyć za moje prawdopodobnie głupie pytania, jednocześnie byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi zrozumieć moją sytuację. Czy to tylko marzenia czy, rzeczywiście coś mogę zrobić.

Pozdrawiam

• Przez Pandowski
      Cześć Wszystkim!

Na początek dane:

Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania
      Klasa gleby: V
      Kategoria agronomiczna gleby: lekka
      PH w KCl: 3,64
      P205: 5,9
      K2O: 2,0
      Mg: 1,6

Co chcę uzyskać?

Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm.

Moje pytania są następujące

1. Jakie trawy zasiać?
      2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
      Pozdrawiam
      P.

• Przez Adrian111192
      Witam posiadam 4 hektary terenu górzystego na obecna chwile jest to nieużytek kiedyś służący za pastwiska. Z każdym kolejnym rokiem teren ten zaczyna porastać tarnina i gług tworząc gęste zarośla, żeby to jakoś uratować i zrobić z tego pożytek postanowiłem ten areał zalesić, ale co sie okazało teren ten widnieje jako trwały użytek zielony którego zalesić nie można;/ Będąc w ARiMR osoba zajmująca sie zalesieniem nie była w stanie powiedzieć mi czy i w jaki sposób jest mozliwe przekwalifikowanie gruntu z trwałego użytku zielonego na grunt orny. Wiec proszę o pomoc może ktoś z Was był w podobnej sytuacji. Z góry dziękuje i pozdrawiam.