PacyficVista

Jak to jest zrobione ???

Polecane posty

Witam. Szukam od dłuższego czasu skrzyni do dzika ale niestety nie mogę trafić nic w swojej okolicy. A przeglądając internet znalazłem coś na styl dawnego ursusa 308 i dzika, Może ktoś wie jak to jest zrobione. Dokładnie chodzi mi o obroty kół. Standardowo skrzynia w maluchu jest przed silnikiem i ma cztery biegi do przodu. Na zdjęciu skrzynia jest za silnikiem i też ma 4 biegi do przodu???

post-6396-0-04634600-1437329314_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zwolnice zrobione. Zmieniają kierunek obrotów kół i prędkość. Bo po co ci taki dzik który jedzie 100 na godzinę?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś może ten pojazd na żywo ??? Ciekawe jak wykonane są zwolnice ?? Pewnie koła zębate lubłancuchowe. Dyferencjał pewnie zblokowany. Zamieszczam filmik https://www.youtube.com/watch?v=hwjQeTL9iSs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Łańcuchowa odpada bo nie zmienia kierunku obrotów jak to robi zębata.

Pojazdu nie widziałem ale ogólnie nie ma tam większej filozofii.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie możesz mieć zablokowanego dyferencjału, blokada może być, skoro nie ma skrętnych kół na zwrotnicach to jak by skręcał, tutaj skręt na podstawie przychamowania jednego z kół, coś w rodzaju jak w spychaczu czy bob cacie, w sumie fajny wynalazek, pasował by mi do tunelu foliowego, myślałem nad małą kubotą albo iseki ale cena spora i mało użytkowy a taki to i by uprawił i zaorał folie, pasowało by jeszcze gryzareczka jakiś kultywator i super sprzet pod folie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ma kierownice a nie pojedynczo blokowane koła a skręca na takiej samej zasadzie jak łamaniec. Nie może na stałe zablokować mechanizmu różnicowego bo przy tej masie w ogóle by nie skręcał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może nie tyle przy masie co zbyt krótkiego rozstawu kół, ale napewno musi być blokada bo by sie nie dało robić nim

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To samoróbka do ciągnięcia malej przyczepki. Wątpię żeby ktoś kombinował z blokadą tym bardziej że sam dyferencjał malucha jest po tym kątem nie do przerobienia. Jedyne co dało by się zrobić to połączyć obie osie kół pod silnikiem. Do ogródka zbędne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj