Skocz do zawartości
marysrybak

problemy z odpaleniem silnika Perkins 4 cylindry

Polecane posty

marysrybak    1

Gdy silnik jest zimny odpala dobrze, gdy sie rozgrzeje rozrusznik mocno kreci silnikiem ale nie mozliwe jest zeby zapalil. Postoi 15 minut troche ostygnie i zapala. Jakies pomysły?

krzysiek96    1

jeśli jest tam elektro zawór to na 100% jest on miałem tak elektro zawór odcinajacy paliwo zacina się i na ciepłym silniku nie odpali się

Wiadomość z agroFakt.pl

koses    2

Polej pompę (a dokładnie głowicę pompy ,czyli miejsce gdzie wychodzą rurki do wtrysków ) wodą aby ją ostudzić i jeśli odpali to głowica pompy straciła szczelność i nadaje się do wymiany .

Krystian86    5

Potwierdzam przechodziłęm to w zeszłym roku z silnikiem 6.3544 w kombajnie, okazało sie, że pompa wtryskowa była do regeneracji.

koses    2

Do 6 cylindrowego zapłaciłem 2600zł za regenerację pompy z nową głowicą .

marysrybak    1

Dodam ze to nie dzieje sie zawsze czasem musi przekrecic 2 razy silnikiem jak jest zimny zeby zapalic ale jak cieply zawsze dluzej. Moze wtryskiwacze, albo jakies powietrze w pompie?

Edytowano przez marysrybak

koses    2

Najtańszy sposób już opisałem ,rozgrzej dziada i jak nie będzie chciał zapalić to 5l wody na pompę ,jak pomoże to masz usterkę a jeśli nie to jest dłuuuuga lista co może być nie tak . Oczywiście filtry paliwa wszystkie nowe a reszta wyczyszczona ?  i wiesz gdzie one się znajdują  ? wszystkie oczywiście !

Krystian86    5

Ja zapłaciłem 880 zł za regeneracje ale głowiczka polska WSK Poznan. Może masz zapchany filterek w pompie???? Tak sobie jeszcze myśle może pompke zasilająca szlak trafia powoli????

Edytowano przez Krystian86

marysrybak    1

Filter paliwa widze jeden wymienny a zaraz obok jest odstojnik. To oczywiscie czyscilem i jak sie odpowietrzyl pare razy gasilem i zapalalem od strzala. A gdzie jest filterek w pompie? Jaki wplyw moze miec pompka zasilajaca?

Krystian86    5

Filterek w pompie jest na zasilaniu ale ostrożnie z wymontowywaniu go. Pompka zasilająca może nie trzymać paliwa i przez to sie zapowietrza. Pytanie tylko czy nie chce zapalić po jakimś czasie od razu po zgaszeniu????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się