Polecane posty

Bartek13012    0

Witam! Mam kłopot z pasami w prasie rivierre greenland rv136. Na pusto wszystkie chodzą jak należy, ale jak w środku jest już materiał na początku wszystko idzie ok, ale jak balot osiąga już średnicę około 80 to pasy tylne, licząc od prawej strony 1, 2, 3 zaczynają schodzić na lewą stronę i wywijać się. Wczoraj skończyło się to zerwaniem nowego pasa. Pasy były wyjmowane, kładzione na betonie i są równe proste nie pokręcone. Reszta pasów chodzi jak trzeba, problem jest tylko z tymi trzema. Jaka może być tego przyczyna, miał ktoś taki problem? Dodam jeszcze że nie dzieję się tak przy każdej belce, raz jest dobrze, a raz dzieje się tak jak opisałem. Proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Przy prasowaniu czego się tak dzieje? masa jest równo rozłożona na podbieraczu i idzie równo na wszystkie pasy? bo to jest bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam89    6

kolega ma rację trzeba pilnować równego rozłożenia materiału, jeśli to nie pomoże to może być wina nierównego ustawienia walca prowadzącego. w moim przypadku tak było. Na pewno co najmniej jeden walec prowadzący pasy musi być regulowany. może być nie równo ustawiony. Ja miałem dokładnie to samo. jeden z walców był ustawiony pod kątem różnica ok 2-3 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek13012    0

staram się żeby masa była rozłożona równo. może wina leży po mojej stronie, pracuję tym sprzętem pierwszy sezon, ale baloty wychodzą równe więc to nie powinno stanowić problemu. regulowany jest walec na klapie, spróbuję tutaj, może coś to da. najgorzej jest w sianokiszonce, w sianie szło bardzo dobrze. nawet wałki się staramy grabić tak żeby były równe i idealnie w podbieracz wchodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No właśnie najgorsza jest sianokiszonka, suche zawsze idzie bez jakiś problemów, grbisz zgrabiarką czy czymś innym bo miedzy zgrabiarką a gwiazdową jest przepaść w blotach. Ja jak ktoś zgrabi gwiazdową to nawet nie jade bo szkoda mojego czasu i sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek13012    0

no właśnie grabiarką gwiazdową, tylko te wczorajsze wałki to strasznie skromne były po przez suszę drugiego pokosu mało co urosło. ciekawe jak to będzie szło w słomie. równe pokosy po kombajnie w sam raz na mój podbieracz, wtedy nie będzie mowy o nierównym rozłożeniu materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

W słomie musi iść dobrze bo jak wtedy będzie coś nie tak to będzie trzeba szukać winy w maszynie. Gwiazdowa to jest najgorszy wróg prasy zmiennokomorowej, jedyny sposób to grabić tylko dwie maszyny na pokos nie nakładając na siebie tylko obok, uzyskując pokos szerokości balota lub szerszy gdy jest szeroki podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek13012    0

chodzi o to że grabi w warkocz, tak? dorwałem kontakt do człowieka który się na tym zna, zobaczymy co on na to wszystko powie. dzięki wszystkim za pomoc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek13012    0

a tak trochę inne pytanie jeszcze mam. nawija wam się materiał na wałki? tez tylko przy sianokiszonce i to praktycznie za każdym balotem musżę wysiadać i wyrywać tą trawę z wałków. mam takie coś co niby ma czyścić wałki, ale tylko się tam trawa nabija i guzik to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj