Polecane posty

bart07    2

Witam,
Planuję budowę prasy hydraulicznej do przetłaczania blachy na burty do przyczep, oraz prasy np. do wyciskania łożysk.
Siłowniki już kupiłem, lecz pojawił się problem z doborem silnika, pompy hydraulicznej , rozdzielacza itp.
Chciałbym zbudować zasilacz (agregat) hydrauliczny uniwersalny do podłączenia obu pras.
Jaką pompę według Was zastosować do takich pras? Jaki silnik elektryczny - 3KW wystarczy?
Może któryś z forumowiczów posiada taką konstrukcję i mógłby podzielić się się parametrami i wymiarami.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Jak chcesz silnik 3kw to najlepsza byla  by pompa PZ3  o wydatku 6,3 cm3 na obrot lub ciutke wieksza 8cm3  jak dobrze  pamietam te pompy maja obroty nominalne 1500. Ale zeby to mialo rece i nogi to musisz pomyslec jakie chcesz uzyskac cisnienie i jakie zapotrzebowanie maja te silowniki. Przy tym silniku to szalu tez nie bedzie ale jak masz malo cienkie silowniki to bedzie ok ;) Rozdzielacz to jakis zwykly 40 lub 60 litrow

 

 

Edytowano przez Snajper20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

na szrocie z ciezarowkami kup z jakiegoś auta ciężarowego pompę z r ozdzielaczem i napędem z windy od załadunku i silnik elektryczny dopasuj i po sprawie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

starsze przyczepy do wywrotu mają pompy o napędzie    '' garściowym'' B) , i z tego ustrojstwa wyciskacze łożysk :rolleyes: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

@kizak dobrze mowisz ale w  jego przypadku chce wykorzystac jeden uklad do 2 roznych pras ;)  nie wyobrazm sb tloczenia blachy taka  reczna pompa no chyba ze chcesz zrobic burty na jedna przyczepe tylko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam, że nie odzywałem się wcześniej, ale nie miałem dostępu do sieci.

Jak chcesz silnik 3kw to najlepsza byla  by pompa PZ3  o wydatku 6,3 cm3 na obrot lub ciutke wieksza 8cm3  jak dobrze  pamietam te pompy maja obroty nominalne 1500. Ale zeby to mialo rece i nogi to musisz pomyslec jakie chcesz uzyskac cisnienie i jakie zapotrzebowanie maja te silowniki. Przy tym silniku to szalu tez nie bedzie ale jak masz malo cienkie silowniki to bedzie ok ;) Rozdzielacz to jakis zwykly 40 lub 60 litrow

Silnik nie musi być 3KW może być zastosowany większy lub spalinowy np z golfa II.
Siłownik wymierzę jutro lub pojutrze jak wrócę do domu. Głównie zależy mi na uzyskaniu jak największej siły nacisku.

 

na szrocie z ciezarowkami kup z jakiegoś auta ciężarowego pompę z r ozdzielaczem i napędem z windy od załadunku i silnik elektryczny dopasuj i po sprawie

Dzięki za podpowiedź. Nie kojarzę aby coś takiego w okolicy działało, ale rozejrzę się ;)

 

starsze przyczepy do wywrotu mają pompy o napędzie    '' garściowym'' B) , i z tego ustrojstwa wyciskacze łożysk :rolleyes: 

Do typowego wyciskacza łożysk jak najbardziej, ale mi zależy na budowie uniwersalnego agregatu. Na chwilę obecną miałby zasilać dwie prasy, a w przyszłości może coś więcej (oczywiście nie jednocześnie ;) )

 

@kizak dobrze mowisz ale w  jego przypadku chce wykorzystac jeden uklad do 2 roznych pras ;)  nie wyobrazm sb tloczenia blachy taka  reczna pompa no chyba ze chcesz zrobic burty na jedna przyczepe tylko ;D

Dobrze kolego mówisz ;) Gdybym miał jedną przyczepę do roboty to pewnie nie bawiłbym się w budowę prasy i agregatu. Na chwilę obecną szykuje się remont 3 sztuk.

Wszelkie inne podpowiedzi i sugestie mile widziane ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Jak na najwieksza sile nacisku uzyskasz  dzieki cisnieniu i silownikom ;) wiec krotko mowiac pompa czy bedzie miala 20 l czy 40 l to ci da tylko roznice w czasie wysuwu ;D    podsune ci taki link bo mysle ze wart swojej ceny http://allegro.pl/agregat-hydrauliczny-silnik-z-pompa-5-5-kw-okazja-i5550618856.html

Edytowano przez Snajper20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A nie myślałeś przetłaczać blachę na burty walcami tak jak robią np. trapez? Proste, tanie i nie ogranicza cię długość.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Jak na najwieksza sile nacisku uzyskasz  dzieki cisnieniu i silownikom ;) wiec krotko mowiac pompa czy bedzie miala 20 l czy 40 l to ci da tylko roznice w czasie wysuwu ;D    podsune ci taki link bo mysle ze wart swojej ceny http://allegro.pl/agregat-hydrauliczny-silnik-z-pompa-5-5-kw-okazja-i5550618856.html

Dzięki za link

 

A nie myślałeś przetłaczać blachę na burty walcami tak jak robią np. trapez? Proste, tanie i nie ogranicza cię długość.

Nie wiem czy na takiej konstrukcji wygnie się blachę 2mm, poza tym  wydaje mi się, że takich urządzeń używa się do wykonania wielu trapezów, a ja planuję wykonywać jedno maksymalnie dwa przetłoczenia na burcie. Coś na wzór burt Wieltona w przyczepach rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trudno powiedzieć. A czy opłaci ci się robić taka maszynę? Za cenę samego silnika i pompy kupisz prawie 30 metrów już wygiętej blachy o wysokości 0,5 metra.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Prawda jest taka że idzie to zrobić taki  agregat za 500zł a idzie tez  i za 1500-2000 zł wszystko zależy od tego co kupi nowe a  co znajdzie na szrocie, zlomie czy tez  u sąsiada który to ma 70lat i robił zapasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Kolego pompę masz w traktorze, dołóż tylko rozdzielacz przy prasie i to wszystko, przecież nie będziesz trapezowa burt codziennie przez 8 godzin żebyś musiał budować jakiś agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez voldemort
      Witam,
       
      Mam takie pytanie. Otóż planujemy zakupić nowy rozsiewacz do nawozów i jest to już mus bo stary ma już więcej dziur jak blachy. Chcemy zakupić rozsiewacz 2 talerzowy hydraulicznie otwierany i tymczasowo musiałby pracować z ursusem 3512 i tu zaczyna sie moje pytanie. Mianowicie jak wiecie jeżeli przy tym ursusie włączymy hydraulikę to odłączamy podnośnik i wtedy byłby problem z tym rozsiewaczem bo by opadał,,,,, I tu teraz moje pytanie. Czy da się w jakiś sposób zrobić tak, że w momencie gdy włączymy hydraulikę to podnośnik by nie opadał??? Bardzo nam na tym zależy właśnie żeby rozsiewacz był otwierany hydraulicznie, ale nie wiemy jak rozwiązać problem odłączania podnośnika.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jabu
      Witam, chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 pompy hydrauliczne o wydajności 40 l każda pod rozdzielacz o przepływie 80 l.
      Czy wystarczy sam trójnik czy potrzeba jakieś zawory?
    • Przez pitero16
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś wzmacniane pompy do Renault 120.14 ponieważ chciałbym szybciej pracować ładowaczem(teraz jest tragedia) i jednocześnie lżej skręcać kierownicą bo teraz gdy jest zimny lub z dużym obciążeniem np. z paletą nawozu skręcanie jest prawie niemożliwe. Proszę również o jakieś wskazówki lub porady związane z tym problemem.
    • Przez aragor
      Witam,
      Proszę o pomoc i wyrażenie opini.
      Posiadam Renault 155.54 od niedawna. Jakiś czas temu miałem okazję popracować nim pierwszy raz w polu pod obciązeniem. Problem pojawił się właściwie po kilku minutach pracy.
      EHR działa mi z opóźnieniem (jakies 3-5s), pierwsza rzecz to hydraulika, jednak gdy ciągnik jest rozgrzany to to samo dzieje się przy zmianie biegów- wchodzą z opóźnieniem. Nie zapalają się żadne awaryjne kontrolki. Silnik pracuje równo jednak czuć że jest jakby słabszy. Pragnę dodać że wymieniałem olej hydrauliki na FUCHS. Filtrów niestety nie wymieniłem.
       
      Jednak czy takie objawy mogą wynikać z nieprawidłowego działania hydrauliki czy może sprawa jest głębsza.
    • Przez zetor3011
      Witajcie!
      Zakupiłem pompę hydrauliczną w firmie agrojan i heder podnosi lepiej niż na starej. Tylko problem ze wspomaganiem, a mianowicie ciężko kierownica się kręci jak się jedzie kombajnem to w miarę dobrze, tylko w miejscu skręcić to już ciężko. 1 obrót kierownicą w miarę spoko, ale dalej to już jest ciężko. Co może być przyczyną? Majster powiedział że pompa, no ale nie wiem- pompa angielska POMOCY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj