crvx40

Amazone ZAM 1001 Profis czy Rauch Axis 20.1W

Polecane posty

crvx40    11

Witam! Tak jak w temacie. Potrzebuje opinii na temat tych dwoch rozsiewaczy. Potrzebuje rozsiewacza o pojemnosci 1500-2000l

Amazone Zam 1001profis

-pojemnosc 1000l

- waga

-amados 3

-nadstawa 500l

-limiter(wysiew graniczny)

-plandeka

-walek

-sita

-talerze 18-24m

-oswietlenie

Cena za ten zestaw ok 43tys netto a za Amazone ZAM 1501 Profis pojemnosc 1500l z tym samym wyposazeniem ok 48tys netto

Rauch Axis 20.1W

-pojemnosc 1000l

-waga

-sterownik 

-plandeka

-telimat (wysiew graniczny)

-nadstawka 600l

-walek

-sita

-talerze 18-28m

Cena za Raucha ok 41tys netto bez oswietlenia

w obu rozsiewaczach dna zbiornikow, tarcze. łopatki wykonane sa ze stali nierdzewnej. W rauchu system wazenia wykonuje pomiar wagi 100 razy na sekunde w amazonie nie wiem.

Ktory rozsiewacz waszym zdaniem bedzie lepszy i dlaczego? a moze macie inne propozycje? Warto doplacic za wage czy moze wziasc bez wagi? Prosze o porady i opinie

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

jak na prow i masz ladnych pare ha to bierz jak najbardziej z waga.amazone pod wzgledem wykonania i trwalosci jest nr1 ja mam uzywke kolo 2000r zam i jest ja nowy.pozatym amazone ma prostrze przeniesienie napedu wg mnie niz rauch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

w tamtym roku na jakiejs wystawie przedstawiciel amazone powiedzial mi ze jak nie mam GPS u w ciagniku to waga nie jest mi potrzebna. Co to ma do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

chodzilo o to ze z gps i waga jestes wstanie poprowadzic nawozenie precyzyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no ok a czy bez gps-u bede w stanie wysiac zalozona ilosc nawozu bez wzgledu na predkosc jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

jeśli chodzi o nowe rozsiewacze to Amazone zmieniło lakier którym malują i teraz one są mniej wytrzymałe na korozję. my używamy kuhn i jest bardzo dobry albo sulky bardzo dobra marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

jesli chodzi o lakier to podobno wszystkie firmy zmienily zeby spelnialy jakas norme. szymonek jaki masz model kuhna i dlaczego ten a nie inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

jeśli chodzi o nowe rozsiewacze to Amazone zmieniło lakier którym malują i teraz one są mniej wytrzymałe na korozję. my używamy kuhn i jest bardzo dobry albo sulky bardzo dobra marka

Ja sulkiego mam nowego z 2013r i korozją wychodzi na nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Akurat teraz remontuję ZA-M 3500 z 2008 r  i lakier to tragedia.Piskarkę tylko dotknę i lakieru nie ma tak szubko schodzi, bbbardzo cienka warstwa a pordzewiały jak nie wiem co i w dodatku dziurawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

wybor padl na Rauch Axis 30.1W zobaczymy na wiosne czy to bedzie dobry wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pilu
      Witajcie,
      Nabyłem siewnik amazone D7 typ 25 junior zastanawia mnie brak redlic wysiewających. Mam 4 wolne dziury w listwie mocującej lejki więc pomyślałem, że brakuje po prostu redlic, ale jak zacząłem szukać to w każdy siewniku na zdjęciach są wolne 2 dziury. Wychodzi na to, że brakuje mi 2 redlic ( 1 długa 1 krótka), tylko najdziwniejsze jest to, że u każdego na zdjęciu te wolne 2 pola są w różnych miejscach (np. na 9 i 11 otworze albo 10 i 14, 11 i 13) Może ktoś mi rozjaśnić ten temat ?
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez Majkelo
      Kupie  siewnik TALEZOWY AMAZONE d8-30 lub d9-30, w rozsądnej cenie
      Może ktoś ma lub ktoś coś wie....
    • Przez diesel01
      Witam serdecznie Forumowiczów. Mam pytanie do posiadaczy rozsiewacza lejowego do nawozów firmy Grass-Rol. Polecacie ten rozsiewacz? Stoję przed kupnem rozsiewacza i zastanawiam się właśnie nad tym. Jakie są jego wady i zalety?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj