kamil5421

Jaki ciągnik Polecacie 130-140 km

Polecane posty

DearJohn    32

Mozesz walczyc o JD 6115M ja sie w 200 zmiescilem, wiec wykonalne. a za 230 pewnie 6135M i potem chip na 150 mozesz robic bo wywalenie dpf i egr juz da ok 10KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

DearJohn a jak masz wyposazonego swojego JD w tej cenie?
Ale to jest pewnie 4cylindrowy?

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nowy ursus , 120km ma być w cenie od 160 netto , a parametrami niczym sie nie różni


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

4 gary skrzynia 24/24 wzmocniona pompa 114 wzmocniony podnosnik laczki 520/420 i juz standardowe pneumatyczny fotel plus pasazer klima oswietlenie nocne itd itp bralem go poltora roku temu a teraz sa jeszcxe rabaty niedawno byl amortyzowany przod za 1zl i ogolnie chyba 22tys katalogowe opuszczaja :) jest szansa ladnie wyrwac
A co do ursusa, nie jezdzilem nie oceniam ale znajomy ma pronara 150 no i ktoregos razu siadlo sprzeglo, musial zasiac jakies 4ha duzym siewniczkiem na bronie aktywnej, przyjechalem 115KM mu pomoc to marudzil ze nie da rady bo to 35 mniej itd, a w polu wyszlo ze robilem szybciej niz on :) wiec same moce silnika nie okreslaja sily ciagnika, ja radzilbym patrzec po uciagu a nie kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Moment obrotowy,masa,opony to decydujące rzeczy w uciągu ciągnika.

Jeszcze moc na WOM to też rózna sprawa ale tu czuć różnice tylko przy jakiś Belarusach albo starych ciągnikach z bloku wschodniego.

Ja bym się nie bał 4 cylindrowców które mają po 130-150 km.

Kiedyś ludzie się bali 4 cylindrowców 100-120 km a teraz te ciągniki mają przerobione tysiące godzin i pracują tak jak 6 cylindrowce.

Tylko przy 4 często jest mniejsza masa i długość przez co spada uciąg i gorzej się pracuje z cięzkimi zawieszanymi maszynami ale są ciągniki które przy 4 i 6 cylindrach mają taką samą masę i wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjoter12    5

U mnie na wiosce pracuje nh t6.165 ma 6cyl fajny ciągnik prosty w obsłudze i bezawaryjny, chciaż osobiście wybrałbym mf 6614 ciagnik bardzo masywny tylko ze cena 305 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Witam wszystkich serdecznie,  odgrzeję trochę kotleta, ale nie będę zakładał nowego, ewentualnie proszę moderatora o wyodrębnienie osobnego tematu, aby problem był lepiej widoczny. Mam nadzieję, że duże grono fachowców spojrzy i pomoże jaki ciągnik wybrać.

Prowadzę firmę usługową w branży rolniczej (agrotechnika), a dodatkowo hobbystycznie uprawiam około 50 hektarów ziemi, może uda się złapać jeszcze 10-20 ha. Udało się podpisać umowę na dofinansowanie usług, rozpocząłem poszukiwania sprzętu no i zaczęły się dylematy co wybrać. No ale do rzeczy. Na pierwszy etap plug obrotowy, na 95% kverneland 150s i kombinacja uprawowo siewna, na 95% agromasz sn 300 nad pazurkiem i wałem gumowym, no i ciągnik z którym jest dylemat. Moje wymagania co do sprzetu: 120-130 KM mocy nominalnej bez turbo dopalaczy, amortyzacja przodu i kabiny, jak najlepsza automatyka skrzyni (spore odległości do pokonania po różnych drogach) , podłokietnik, przedni tuz. 80% prac wykonuje sam i cenię sobie komfort oraz wygode, w zniwa tylko siada ktoś zaufany do pomocy, nowinek elektronicznych raczej się nie boję, przed tym się nie uchronimy. Ciągnik głównie do prac ciezszych, wspomniany pług, agregat, jakiś gruber, zimą odśnieżanie, transport do około 25-27 ton na haku, prasa zmiennokomorowa, póki co vicon 2160 a docelowo mchale/kuhn/jd ale to drugi etap z kombajnem.  Faworytem jest JD 6130R ze skrzynią AP, pobawiłem się taką trochę u dilera na placu i muszę przyznać że bajka, tylko czy ona się nadaje do takich ciężkich prac, czy je wytrzyma? Jak ona wychodzi w paliwie? Ktoś może się obiektywnie wypowiedzieć? Mam już jednego konia z tej stajni i generalnie jestem zadowolony, ale to mniejsza i prostrza maszyna.   Drugim ciągnikiem jakiego biorę pod uwagę to Valtra N134 advanced lub versu i na trzecim miejscu coś z grupy CNH z tą nową skrzynią dwusprzęgłową, Case Maxxum 145/NH T6.155/Steyr 4145. Wiem że JD nie pasuje do zestawienia ze względu na skrzynie ale nie ma tam możliwości założenia DD ani żadnego automatu dostępnego w serii 6M czy 5R a w przeciwieństwie do innych marek mam jednak trochę zaufanie do JD. W innych bezstopniówka raczej odpada. Może to znak żeby brać AP😉 Początkowo faworytem była Valtra ze względu na bardzo fajną pracę skrzyni w transporcie i cenę JD poza moim zasięgiem, jednak diler zaczął rozmawiać sensownie i JD wrócił na 1 miejsce. Maksymalny próg cenowy 330 tys. netto, im mniej wyjdzie, tym więcej zostanie na kombajn☺️

A więc macie jakieś cenne uwagi albo informacje eksploatacyjne które by mi się przydały? A może jest ktoś z województwa łódzkiego, kto użytkuje podobne maszyny i można było by się spotkać, porozmawiać i zobaczyć sprzęt w akcji?? Czekam na odpowiedzi. 

Uff ale się rozpisałem, ale mam nadzieję, że wyczerpująco przedstawiłem swój dylemat

Pozdrawiam

Edytowano przez Danex89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

W testach DLG, dwusprzęgłowe skrzynie CNH wypadły bardzo dobrze pod względem generowanych oporów pracy a w związku z tym i zużycie paliwa przez ciągnik może zaskoczyć pozytywnie.

http://www.dlg.org/tractors.html

Zastanowiłbym się jednak też nad nadbudowanym Agromaszem SN, ponieważ zbliżona konstrukcja SR nie jest idealna, co znalazło potwierdzenie w tym topiku:

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afoxpl1286    0

Siema 

Mam take pytanie możne orientujecie się z doświadczenia jaki marka ciągnika  i morze model mi najbardziej odpowiadał moimi wymaganiami są żeby traktor posiadał

* 140-150km

* przedni WOM i TUZ

Ciągnik głównie by był wykorzystywany do prać ciężkich polowych. jestem otwarty na wszystkie propozycje od MTZ po przez CASEIH skończywszy na FENDACH (czyli wszystkie marki).

Mogą być jak najbardziej nowe maszyny jak i starsze używane. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj