kamil5421

Jaki ciągnik Polecacie 130-140 km

Polecane posty

kamil5421    25

Nie no w kolejnego Zetora nie bedę szedł , głownie to myśle nad tymi trzema czyli Case Steyer i DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

To już ostateczna decyzja należy do Ciebie :) Jak dla mnie na pierwszym Steyr, później DF i Case ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Mógłbyś to jakoś uargumentować? Napisałeś kilka postów i żaden nic nie wnosi do dyskusji. Sam stoję przed wyborem ciągnika głównego do 150 km, ale do marki nie przywiązuje uwagi. Może czegoś ciekawego się dowiem odnośnie tych 3 firm i konkretnych modeli.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

No Własnie otworzyłem ten temat aby sie dowiedziec coś od posiadaczy ciagników o takiej mocy i tych marek . np : Case Puma 130 DF serii 6 lub Steyer CVT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mam Pumę 130 z 13 roku, ale rejestracja w 14r. Ale co ja mogę powiedzieć przez rok użytkowania i około 550 godzin pracy. Nic się jeszcze nie popsuło, ale zdziwiłbym się jakby tak było, (chociaż JXU brany w tym samym czasie miał wymienianą turbinę przy około 200 godzinach). Case Puma i Maxxum, składane są na tej samej taśmie co Steyery (byłem w fabryce w Austrii i widziałem) Na taśmie montażowej są w losowej kolejności tzn np zamówiony jest Steyer i dwa Case, to tak są na taśmie, inne koła, maski, kabiny itp. Także są bliźniacze modela tych dwóch marek.(Zresztą NH również). Puma u mnie pracuje z : pług Unia ibis xxls 4+1, sieję aresem talerzowym z siewnikiem Famarolu pracowała również z kosem long (półzawieszany) 3 m i z nim miała najciężej, około 10 na/h szybciej był problem, ale co się dziwić łapy z przodu, talerzówka i wał pierścieniowy. Z tym sąsiad df 6160 poci się przy 12/h a niby ma 160 KM. W żniwa ciąga dwie pronarki 12 tonowe i idzie nieźle. Komfort zajefajny (amortyzowana ośka i kabina) 19 biegów do przodu zmienianych bez sprzęgła, mój idzie 50/h ale wiem że w innych ten 19 bieg jest eko. Więc ja polecam Pumę (nie wiem czy będę ją polecał jak będzie miała z 8000 godzin ale na dzisiaj polecam.) 

 

 

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Takie rzeczy jak dane techniczne Możesz sobie porównać na internecie...
Ja doczynienia miałem z deutzem agrotronem 6150, a dlatego chwalę Steyra, bo według mnie ma najlepiej wykończone wnętrze.Podłokietnik inteligentnie rozłożony w porównaniu do Agrotrona. Steyr ma silnik FPT, a nikt na te jednostki nie narzeka ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dokładnych danych nie znam. Właściciel Agrotrona 6150 ma też drugiego Dfa z turem na ktorego też nie narzeka. Co prawda dużo roboty w tym gospodarstwie nie ma, ale sprzęt chodzi trochę po usługach ;) Najcięższa praca Agrotrona to agregat uprawowo siewny złożony z talerzowki Grano-Shark i siewnika Unia Famarol. Tylko do tego zestawu traktor wymagał dokręcenia dodatkowego balastu ...


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

No i o to mi chodzi w sumie, o to wnętrze. To mówisz, że wykończenie i ergonomia są na przyzwoitym poziomie jak i intuicyjne rozmieszczenie przycisków na podłokietniku? Kabina duża? To może orientujesz się jeszcze jak jest z awaryjnością tej marki? Ceny cześci i serwisowania drogie tanie? Masz Steyr'a? Sorry, że tyle pytań, zaciekawiły mnie te traktorki, dużo ich nie jeździ i nie mam do kogo się zgłosić, przejechać się, czy nawet popytać co i jak. U mnie to wszędzie zetory, nh i mf'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Ja sam mam DF ale to Agrofarm 410 , Case jx 90 i Forterre 125, to wgl inna klasa niż tego którego szukam a w okolicy nie mam kogo się też zapytać o te Ciagniki w mocy 130-140 KM. a Dealer to wiadomo " każdy swoje chwali "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

ciagniki z koncernu sdf maja bardzo wydajne pompy hydrauliki... zastanow sie moze nad same. jest dosc masywny, ciut tanszy od df i lambo.... my uzytkujemy od 2002 same rollera 50 i jedyne co przez ten czas sie zdazylo zepsuc to rozrusznik... oprocz piszczacego nawiewu i wymiany aku... jest to maszynka nie do zdarcia, choc ma zaledwie 50KM... ciekaw jestem jak sie spisuja nowe modele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Dzis , na testach miałem Kubote 135 i z moim agregatem Unia KOS 3m można powiedzieć ze dawała rade ale pod górki miała problem , i powiem ze troszke dla mnie zasłaby , chyba zdecyduje się na DF'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

6140 chyba miał moc 140km , pół biegi zbyt pozno reagowały, praca musiala być wykonywana  przy obrotach 2000-2200 w plugach KHUN veri-master 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikjanek    12

Witam! 

Stoję przed wyborem zakupu ciągnika o mocy 150 km. Wybieram między Massey ferguson 7615 Dyna-6, lub John Deere 6155R, ciagnik będzie wykorzystywany głównie do ciężkich prac polowych tj. orka, siew, gruberowanie itp. Cenowo te dwa ciagniki wygladają podobnie ;) 

Może byście coś doradzili ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a nie pytałeś o jazdy testowe w polu , znajomy a raczej właściciel 100 ha i skupu zbóż też przy 150 to miał z 4-5 marek  na testy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikjanek    12

Jak na razie mieliśmy tylko MF na testach ;) opinia pozytywna, tylko o JD chciałbym się cos wiecej dowiedzieć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Witam,

 

Przymierzam się powoli do kupna nowego ciągnika. W grę wchodzi tylko i wyłącznie maszyna 6-cio cylindrowa. Cena jaka mnie ogranicza to 200-230 tys zł netto.

Prace jaką będzie wykonywał ciągnik to:

 

- wożenie gnojowicy z beczką ok. 10 000l

- praca z młynem GRUBER do CCM

- Transport zboża przyczepą 10-12t na tandemie

- Orka (pług jeszcze w trakcie obserwacji)

 

Gospodarstwo na dzień dzisiejszy ok. 40 ha z przewagą kukurydzy na ccm. Poza tym same zboża.

 

Nie mam wybranych jeszcze konkretnych marek, ponieważ dopiero będę ruszał po okolicznych dealerach.

 

Najbliższy serwis:

 

New Holland - 50 km

John Deere - 25 km

Zetor - 70 km

Claas - 15 km

Case, Steyr - 40 km

 

Pozdro

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

Case maxxum 125 multicontroller. Wygodny, silny. Cena ok. 260 netto z przednim tuzem. Ma bardzo wydajna hydraulika, mocny podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

260 tys zł netto to trochę za drogo jak dla mnie..

Tak naprawdę, to zbytnio nie chciałem przekraczać tych 200k netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 200 netto to nie kupisz żadnego 6 cylindrowego najtańszy w 6 cylindrach będzie nh t6 ale to w skromnym wyposażeniu ok 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj