kamil5421

Jaki ciągnik Polecacie 130-140 km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil5421    7

Witam. Wiem że tych tematów było już bardzo dużo, ale mimo to napisze jeszcze jeden. 
  Mam zamiar kupić ciągnik od 130-140 KM ( 6 Cyl.) będzie to główny , pracować będzie głównie w polu ( Pług, agregat itp:

Ogólnie myślalem nad  Case, DF lub Steyr ale to na razie takie myślenie.

Więc moje pytanie brzmi : " Jakiej marki ciągnik wy polecacie" i mile widziane by było uzasadnienie dlaczego ?

Michal04    11

nh t6.175 Polecam u nas na wiosce sa 3 jeden 1000 mth, drugi 500 mth a trzeci 300 mth i zaden sie nie zepsul. Konfort pracy bardzo dobry i ciekawy. polecam

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil5421    7

tak do 300 Tyś. NH za bardzo mi sie nie widzi, moze i niektórzy mówia ze podobny do Case ale jakoś Cale lepiej do mnie przemawia :)

Michal04    11

A ja mam t6.120 pracuje super. Widac ze ma moc bez niczego ciaga plug uni 4 skibowy obracany, gruber expom 3 m i ogolnie polecam w transporcie szybki 40 wyciaga, I nawet do lasu sie nadaje. Bardzo uniwersalny ciagnik i cena cos kolo 200 tys netto, tylko 4 cyli

arion320    59

ogolnie to kazdy bedzie chwalil to co ma ;) u nas glownie jd i nh kupuja, w jd m ostatnio sasiadowi sie skrzynia posypala

kamil5421    7

są też inne marki jak NH i Jd np : case Valtra,Stayer,DF czy MF , możecie coś o nich powiedzieć

massei8    32

polecam mf-a mało pali ma odpowiedniom masę u mnie chodzi jeden już 9 rok i tylko alternator padł

krupson    9

kolego w tych koniach to teraz wszyscy robia 4cyl niestety wiec nówka z 2015r to nie realne jedynie gdzies ze stanow magazynowych u dealerow moze znajdziesz z 2014r czy 2013 to bedzie jeszcze 6 cyl

bobcat2250    358

Steyr- na prawdę dobry ciągnik, ale nie wiem czy na CVT wyrobisz się w 300stu... Więc powtórzę po kolegach z góry: Case Maxxum 140 ;) Znam lekkość Forterry, więc jak Przesiadziesz się na Case (sporo dłuższy) to poczujesz ulgę nie tylko w transporcie ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

kamil5421    7

tak do Case to mam blisko , myślalem nad Case Puma 130, NH nie bardzo gdyż w okolicy maja parę sztuk i tak nie bardzo , a sasiad moj ma Case z 2007r ma na nim z 5000h i mówi ze nie może go zamęczyć, co do Steyera nie miałem z tymi ciągnikami nic doczynienia i nic o nich nie wiem . A zetor Forterra niby ma te 123 km ale za lekki i brakuje jej siły do tego agregatu :http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/586914-agregat-uprawowo-siewny-mandam-tal-c-3m-siewnik-agro-masz/

bobcat2250    358

Popatrz opinie o Steyrze ;) Będziesz miło zaskoczony. A z tymi Forterrami, to szkoda gadać... Robiłeś już w swojej sprzęgło?

kamil5421    7

Ostatnio był u mnie Dealer Steyer i też tak zachwalał i mówił też ze podobny do Case CVX jest. Na razie jeszcze nie robiłem sprzęgła , na  Zetorze mam dopiero 1000h.

bobcat2250    358

Ja wybrałbym Steyr-a , a jak nie wyrobi się w cenie to Maxxuma ;) bo Deutz Fahr Agrotron 6150, którym miałem przyjemność potluc się wiosną na siedzeniu pasażera w 2012 kosztował 300 brutto, więc teraz na pewno jest droższy

kamil5421    7

Chyba Zostane przy wyborze tych trzech Marek Stayer Case i DF. Ostatnio znajomy kupił Case Pume 130 i tez chwali , Zetor odpada mam juz jednego i wystarczy :P , mimo ze robi co ma robić ale lekkość Forterry jest straszna no i szukam czegoś 6 Cyl.

Edytowano przez kamil5421

bobcat2250    358

Ciekawe jak to wyjdzie z tym Zetorem Crystalem 150 (144kM)... :)
Oczywiście ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowal i postawił jednak na któregoś z tych trzech ;) Ewentualnie jeszcze teraz sobie przypomniałem o Same Fortis 140 :) Ciężka maszyna, do ciężkiej roboty... I ten podnośnik z mega udzwigiem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Tak jak w temacie co byście wybrali? Wiem, pewnie powiedzie, że nie ma nad czym myśleć i wiadomo wybrać NH, ale czy wszystko przemawia za. Zetor ma pojemność 4,1, teraz nie mają AdB a Dpfa można zastąpić wkładem i tak naprawdę nie mamy nic. Jeszcze cena to ok 185 k w najbogatsze wersji. NH pojemność 3,4, mocniejszy podnośnik, lepsza skrzynia, szersze opony, amort. przodu, kabiny. Który sobie lepiej poradzi z lekkim plugiem obrotowym?
    • Przez boromir13579
      Witam serdecznie,

Forum śledzę od dawna, jednak dopiero założyłem sobie konto. Dotychczas skorzystałem z wielu Waszych rad.
      Tym razem będę potrzebował Waszej pomocy w bardziej precyzyjnym pytaniu.
      Na początku chciałbym zaznaczyć, że podobnych tematów jest kilka, jednak niemal wszystkie są przestarzałe, nieaktualizowane, przez kilka ostatnich lat wyszły nowe modele ciągników.

Do sedna.
      Przyznano mi wniosek PROW. Na pierwszy rzut idzie kupno ciągnika w przedziale mocy 90-105 KM. Będzie to główny traktor. Gospodarstwo na ten moment 15ha. Do tej pory używałem Ursusa 3512 i Zetora 4430. Hodowla bydła głównie. Ciągnik powinien być dość kompaktowy, będzie pracować również z ładowaczem.
      Z chęcią rozważę każdą propozycję po dogłębnej analizie. Jeśli chodzi o mój "risercz" to na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu JD 5100R, MF 5710 (czym się różni S od SL?), oraz Kubota M5095 albo M95GX. Czy ktoś z Was ma taki ciągnik i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Orientujecie się jaki jest koszt takiego ciągnika? Domyślam się, że JD najdroższy i z w miarę wyposażeniem to i 250tys netto wyjdzie.
      Brałem pod uwagę jeszcze NH, Case, DF, Zetora, Steyr. 
      Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi?
      Proszę Was o opinie i sugestie.
      Pozdrawiam
    • Przez Seed105
      Witam. Zastanawiam się na JD 6095, class arion 410, MF 5710. Możecie coś doradzić?
    • Przez dziki19891
      Witam. Tak jak w tytule szukam ciągnika o mocy 250-300km w budżecie do 100 tys zł oczywisice maszyna używana, ma byc to maszyna główna, do ciężkiej pracy, orka pług rabewerk 6 skibowy plus wał cambella, siewnik amazone cirrus 4 metrowy oraz horsch terrano 6 m szerokości. dotychczas robił to 150 konny claas arion, lecz to już do niego zbyt dużo.Zdaje sobie sprawe ze bedzie to już maszyna pełnoletnia, i może mieć swoje humory, ale myśle ze z tym sobie poradze. Jakie maszyny ,moglibyście polecic?
    • Przez radek778
      Witam,
      szukam ciągnika do orania silnik prosty na 6 garów. kasa jak w ogłoszeniu czy polecacie szukać czegoś innego.? 
      Gość w okolicy sprowadził takiego case. jak sądzicie warto?
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-case-cs-130-CID757-IDzDI3K.html?fbclid=IwAR3hDIOGK_Ut5p3K1n5fKXRvCGp4HTDG6Q77iRkzhRSANMxhIfINWodP_GA#156080d1f6

coś podpowiecie? Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.