kuba0602

praca prasą sipma.

Polecane posty

Gość   
Gość

To wiem dokładnie , chodzi mi tylko o pomysł z blaszanymi iglicami . Podejrzewam że to polski patent . Deutz Fahr hd 440 to to samo .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

daresw jak Ty schodzisz do 1 polowej to musisz byc niezla c*pa za sterami tego zestawu. Sory za szczerosc, ale chocbys stal w miejscu to przy dlugim sianie podbierak i tak wciagnie sobie pozwijany material na nawet ponad metr do przodu. Sasiad musial bys mega szczesliwy jak widzial Cie smigajacego po lace na 1 polowej haha

Jak masz dobrze ustawione wszystko to mozesz prasowac gnoj i nic sie nie stanie. Jak dziala silni kw moim aucie akurat wiem takze sory ;)

 

Co do obrotow to w mojej instrukcji wisi wyrazne 540obr/min co w ursusie daje 2 tys na blacie.

 

P.S. tez mam malo postow, bo rzadko sie udzielam, ale jak czytalem Twoje wypociny to musialem naprostowac, bo krew zalewa.

 

karolas123 Tu racja, moja prasa ma jeszcze org naklejke na prawym boku: Licencja Fahr. Polacy tego nie kryli jednak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

To dziwne bo w 3p przy 1600 obr jest 540 na wałku, wiec skrzynia sie rozni? Ogółem wprawny operator sipmy, po dzieku prasy wie czy moze krecic szybciej czy nie.

 

1800- pomyłka

Edytowano przez karolas123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niektórzy to tu takie bajki pociskają , że hej ...

 

  A później ciągnik 75km prędkość biegów pełzających , cienki wałek a obroty 540 i się dziwią ,że prasą z przeciwwagą a rzuca i że powoli idzie ;)

 

   @zETORKI12 mniejsza o prędkość obrotową silnika bo w każdym prawie przy innej prędkości silnika są inne obroty wałka , ale 540/min to za dużo , jeszcze jak piszesz pół biedy gdy pchasz jej do oporu i ma co robić wtedy przynajmniej roboty ubywa , ale są tacy (jak napisałem wyżej) , że dają jej obroty a zanim materiał pchnie nagarniacz do komory to musi "nazbierać" kilka razy materiału - marnacja sprzętu .

 

  U nas prasa z-224 jest od około 85 roku (już piąta sztuka) i jak się dostosuje prędkość jazdy , prędkość obrotową wom do grubości wałka to nie stanowi problemu prasowanie c-330 prasą bez przeciwwagi :) A z drganiami w prasie jest trochę jak z kombajnem - jak młóci łan zboża to tył nie podskakuje , a jak wyjdzie z łanu i pracuje na pusto to zaraz tył podskakuje . U nas zdarza się prasować susz z koniczyny czerwonej na wolnych obrotach by jak najmniej stracić listków (kruszą się ) i nie ma problemu z szarpaniem bo materiał wręcz "wpływa" podbieraczem do komory a prasa za każdym pchnięciem tłoka ma co robić  ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Żeby osiągnąć nominalną wydajność roboczą jaką gwarantuje producent, należy kręcic 540 obr na wałku. Nie mowie, ze zawsze, ale kiedy jest suche siano, albo jeszcze lepiej słoma która aż sie łamie, to bardzo dobrze prasuje się na tej prędkości. Wiadomo prędkość jazdy dopasowuje się tak by gardziel miała cały czas materiał i nie była zapchana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wiadomo ,że przy ciut wilgotniejszym sianie np. nie pójdziesz z maksymalną wydajnością , prędkością jazdy i prędkością wom bo jest większe ryzyko ,że coś nie wytrzyma , a jak w tym roku słoma się dosłownie "krzy" to i prasa tego tak nie odczuwa .

 

   Ogólnie dobrze wszyscy wiemy ,że trzeba dać tyle materiału i takie obroty ,żeby za każdym pchnięcięm tłoka nie było słychać po silniku ciągnika nadmiernego "stękania" . Mam znajomego który prasuje 3p i jest znany z ekstremalnie szybkiego prasowania (pomaga mu w tym alkohol) niestety nie widziałem go nigdy w akcji ale widzę po jego sprzęcie ,że nie zależy mu na dbaniu o niego i tak jego prasa była już rozrywana na ramie głównej gdzie pracuje tłok , podbieracz ma dosłownie biały od zużycia . Mi zawsze szkoda sprzętu bo nie "odbijam" go na zarobkach dlatego u mnie obroty są mniejsze ale za to pchane do oporu materiału i sądzę ,że to lepsze , ekonomiczniejsze niż "tłuczenie na pusto" z czym pewnie się zgodzicie . Inna sprawa , że prasujemy zawsze z podajnikiem i przyczepą popdczepioną do prasy więc gdyby ojciec prasował 540obr. i maksymalny możliwy bieg to pewnie bym tu już z wami nie pisał :D

 

 

  P.S. A macie jakieś porównanie ile np. 3p / 3512 spali wam oleju napędowego na daną ilość kostek ? Ja nie liczyłem dokładnie ale dość ekonomicznie to wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To pozdro dla tych co daja 2 tyś obrotów  1600 jest wystarczająco  jest ekonomicznie i lepiej dla prasy tłok sie tak nie rozwala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj