kuba0602

praca prasą sipma.

Polecane posty

kuba0602    0

witam mam do was pytanie iż będę dopiero rozpoczynał pracę swoją prasa sipma z 224/1 będę prasował zetorem 7211 na co zwrócić uwagę i jak prasowac może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na początek takie pytania - ile Ty masz lat i dlaczego nie pytasz najbliższych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z ciekawości na jakich obrotach silnika presujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1800 - 5211

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0602    0

zetorki12 mam 22 lata a woli ścisłości to chyba min po to jest ta strona żeby móc innym bardziej doświadczonym zadać pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Się nie unoś , tylko pytam B) .Co najbardziej Cię interesuje ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeżeli chcesz oszczędzić wałek WOM, prasuj w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, czyli w lewo- wtedy możesz wykonać ciaśniejszy zakręt oszczędzając krzyżaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dostosuj prędkość do grubości wałka ,żeby wychodziło Ci około 7-11 uderzeń tłoka na jedną wiązkę , przy obrotach max 1400 jak w zetorze 7211 , nie ma sensu zbliżać się do zalecanych 540obr/min wałka wom , to zdecydowanie za dużo na te prasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1400 to stanowczo za mało - telepie prasa , łatwo ją wtedy zadławić , a ciągnik nawet nie jest na ekonomicznych obrotach . 1800 i wszystko pięknie i roboty ubywa . Przy obrotach 1400 kostek wyjdzie max 250\h czyli bardzo słabiutko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telepie jak nie ma przeciw wagi w prasie. Ja nie miałem i przy 1400 obrotach nie telepało aż tak bardzo jak przy 1600 ale to też była kwestia doboru odpowiedniego biegu do grubości wałka lub pokosu. Przy zbyt dużych obrotach i wysokiej prędkości bardzo łatwo o ścięcie bezpiecznika na iglicach a jak bezpiecznika nie zetnie to połamie iglice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

Ja rozmawiałem z serwisantem sipmy i zadałem mu takie samo głupie pytanie jak prasować to kazał mi instrukcje przeczytać tobie też to polecam dowiesz się to i owo. Z ważnych rzeczy to musisz wiedzieć że prasuje się tylko i wyłącznie przy obrotach 1600 br/min wtedy najlepiej pracuje i wiąże, tak też napisane jest w instrukcji i tak mi mówił serwisant. Druga sprawa to jeździ się zgodnie z ruchem wskazówek zegara bo prasa lepiej pokonuje zakręty i jej że tak powiem nie rozgina tak szczególnie na mokrym. Następna sprawa to prędkość jazdy jeśli prasujesz siano to zawsze na reduktorze biegów pełzających (żółwik na skrzyni) idzie wolno ale tak ma być jak gruby wałek to 2 czasem 3 koncówki wałka 1. Słomę prasuj już bez reduktora bo szybko idzie najgorzej i najwolniej w pszenżycie bo gruba słoma i dużo jej jest ni o twarda jest więc jeździj 1, 2 zależności jak dużo jest. Resztę się nauczysz w robocie ogarnij sobie przed pracą  jakiegoś dobrego mechanika bo wiadomo że co jakiś czas się coś wali a zwykle jak dużo roboty i nie ma czasu szukać. Powodzenia

 

Iglice ścina zawsze jak się prasuje wilgotne albo mokre wtedy ścina zabezpieczenie na drążku od iglic trzeba włożyć nowe i jechać, Najczęściej łamie iglice jak się prasuje wilgotne mokre i się jeszcze mocno zbija to nie ma bata żeby nie pękło więc nie należy prasować wilgotnego bo można uszkodzić coś po za tym jak nóż przecina takie mokre siano to prasa tak dostaje w du..e że głowa mała a najbardziej szyna i rolki od tłoka, skrzynia w ciągniku też.

 

Jeszcze przydatne rady to kup sobie prazy okazji w składnicy komplet sprężyn do aparatów lubią pęknąć a ze spężyną szkoda do domu jechać a tak to  zakładasz i dalej. Kup sobie duże wiadro smaru bo po 8 godzinach pracy należy ją smarować szczególnie trzeba dbać o aparaty muszą być przy każdym smarowaniu czyszczone żeby się nie zbierał kurz bo jak się kusz mięsza ze smarem to się robi taki cemencik i lepiej żeby się nie dostawał w zębatki.

Edytowano przez daresw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trochę bzdur napisałeś - jakie sprężyny , dlaczego od wilgotnego mają pękać iglice ( co najwyżej nie zwiąże lub kostka będzie ważyła 20 kg ) ? Ja staram zakręty robić w lewo ponieważ wałek mniej dostaje po tyłku . Szybkość prasowania zależy głównie od grubości wałków i ile prasa daje radę przerobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

Jak podniesiesz osłonę od aparatów to jest tam kilka sprężyn takie które są rozciągane i one często pękają w katalogu jest jako sprężyna nie podana do czego ale są to sprężyny do włącznika aparatu wiążącego oraz do zespołu wiążącego. I jest to prawdą że od mokrego iglice pękają ponieważ jeżeli nie może przebić snopka a zabezpieczenie nie puści ( śruba ścinająca ) to łamie iglice jeżeli są żeliwne lub gnie jeżeli są stalowe z blachy. Sam miałem okazję oglądać jak to wygląda u sąsiada jak mu po gięło iglice i po za tym serwisant mi mówił o tym że lepsze są te stalowe z blachy bo w razie co się wygną. Ja mam żeliwne założone bo poprzedni właściciel prasy je założył i mi mówił ten serwisant że choć są mocniejsze to gorsze bo mogą uszkodzić to i owo i mi czasami uderzały w stół przez co musiałem szlifierką powiększać otwory. Ja na przykład na zakrętach wyłączam wałek w ogóle bo mi klekocze bardzo a jak kolega ma zetora to ma ułatwiona sprawę bo ma sprzęgło 5 minutowe. Wiadomo że szybkość prasowania zależy od tego ile w wałku materiału do sprasowania ale tak choć trochę chciałem przybliżyć jak to robić wiadomo że jak masz doświadczenie to trochę głupie się to wydaje ale mi też doświadczony operator powiedział co jakim biegiem a później w pracy jak się nabierze doświadczenia to się trochę inaczej jeździ. Po za tym z 224/1 ma więcej uderzeń tłoka na minutę niż np z 224 i z mojej obserwacji wynika że jak się nie zapcha podbieraka to przez prasę przejdzie. A co do sprężyn to jedna kosztuje 1zł lub 2 zł więc 5 sprężyn 10 zł a jak pęknie na polu to i czas i paliwo się oszczędzi.

Edytowano przez daresw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nadal piszesz głupoty !!! Iglice niczego nie przebijają  , podają tylko sznurek . Sprężyny mnie zaintrygowały , ale powiem że rocznie wychodzi mi kilkadziesiąt kłębki sznurka i jakoś żadna mi sprężyna nie pękła . Ty może serwisanta zmień B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

No i podstawa to wymiany tylko na oryginalne części, bo zamienniki ze składnic niestety nie nadają sie do pracy. Jakość wykonania zamienników oraz materiał pozostawia wiele do życzenia. Wiec kupując te spręzyny kup  je z odpowiedniego źródła (pakowane w blistry z logiem sipmy to oryginały) najlepiej na ich stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

Skoro iglice nic nie przebijają to jak się sznurek przedostaje się na drugą stronę snopka skoro jeden koniec trzyma supłacz a drugi przechodzi przez igłe i dalej do kłębka więc igła musi przebić snopek żeby podać sznurek do supłacza. Mój serwisant jest bardzo dobry więc nie mam potrzeby go zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Spójrz na mechanizm, w momencie podania sznurka igłami do aparatów, w komorze nie ma następnej kostki, wiec igły nic nie przebijają, a ślizgają sie jedynie jedną stroną po gotowej do związania kostce, druga strona jest pusta;) co prawa prasowanie mokrego siana, moze doprowadzić do pogięcia igieł ale wynika to z nieco innego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proponuję na " sucho" popatrzeć jak działa prasa , bo Twoje wypowiedzi świadczą o znikomej wiedzy w tym temacie . Zgadnij może dlaczego tłok prasy ma taką dziwną budowę (wycięcia) to może wpadniesz na to jak iglice podają sznurek . Gdyby miały przebijać się przez kostkę to nie wiem czy tytanowe długo by wytrzymały :P . Jak to ten serwisant opowiada takie banialuki to tylko mogę współczuć :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Dokladnie, wiedza znikoma, a udziela rad. Poczytaj chociazby instrukcje, bo w rzeczywistosci z prasa chyba niem iales doczynienia po tym co czytam. Jezdze kilka lat na prasie. Osobiscie mam z-224 z pierwszych lat produkcji. W polaczeniu z ursusem c-360 najwydajniejsza jest przy obrotach 1800-2000, biegi od 1 do 4. Polowych nie uzywam, jak mam sie w to bawic to wole jednak na sprzegle troche przetrzymac.

 

A propo przebijania przez igly snopka? haha mistrz. igly przelataju za snopkiem, w zaglebieniach tloka i jesli wszystko jest dobrze ustawione to nie powinny nawet dotykac materialu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

Może nie wiem wszystkiego do końca i fakt walnąłem głupotę z tym przebijaniem ale nie zmienia to faktu że sam nie wiesz jak działa silnik w twoim samochodzie a jednak mógł byś powiedzieć to i owo jak nim jeździć. Nie zmienia też to faktu że łamanie igieł występuje gdy się prasuje mokre. Kolejny fakt jest taki że kolega który założył posta ma nowszy typ prasy 224/1 ma ona inne przełożenie (więcej uderzeń tłoka). Po drugie lepiej załączyć reduktor biegów pełzających niż katować na sprzęgle bo jak jest końcówka wałka w sianie i ktoś zwinie grubo to i czasem 1 na reduktorze to za szybko bo wali snopek za snopkiem. U mnie sąsiad jak pierwszy raz łąkę zwijał to zamiast 6 zrobił 2 wałki i praktycznie wszystko na 1 prasowałem a i tak miał ciągnik miał ciężko. W takiej sytuacji nie wiem jak byś musiał na sprzęgle go katować. A co do obrotów to w instrukcji jest wyraźnie napisane 1600 obr/min. I jak już wstawiacie komentarze to nie po to by kogoś wyśmiać tylko żeby pomóc i ewentualnie skorygować jakieś błędy. A walicie hejt bo mam mało postów. Uważam że bardziej przekonujące jest to jak ktoś napiszę że tu i tu nie miałem racji i jest tak i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdzie Cię nie wyśmiewałem , tylko tłumaczyłem że jesteś w błędzie . Nadal nie wytłumaczyłeś dlaczego w wilgotnym materiale mają się łamać iglice,bo ja niczego takiego nie stwierdziłem , jedynie pojawiały się problemy z wiązaniem . Co do iglic to uważam że żeliwne są lepsze bo są mniej podatne na wstrząsy i ewentualne odkształcenia . Tak swoją drogą to chyba tylko do polskiej prasy ktoś wpadł na pomysł robienia blaszanych iglic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

z224 to jest polska tylko z nazwy:D bo to jest zachodnia prasa mniej dokładnie skopiowana, zeby nie było problemów z patentami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj