toobek

Problemy z prasą Welger AP 41

Polecane posty

toobek    57

Witam szanownych kolegów. Mam dwa problemy z moją prasa Welger ap 41. Pierwszy to gdy prasa pobierze dość dużo materiału to wtedy puszcza jedna strona. Węzeł jest na jednym końcu sznurka a drugi koniec sznurka wyślizguje się z palca supłacza. Drugi problem to że raz na 4-5 kostek prasa zrobi kostkę dwa lub nawet trzy razy dłuższą niż ustawione. Bardzo proszę o pomoc i jakieś rady. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem taki zabytek przez 5 lat. zjadla z 6 sztyli od grabi i z 4 od wideł ;) sprzet mało wydajny :( a powiem Ci tak palce szpulacza sa wyslizgane na bank i stoliki z prowadnica sznurka. malo tego zwroc uwage przy talerzach sa banany z zębami i chodza po trybko -palcach jesli sa wyrobione to uważałbym na Twoim miejscu bo rozwali talerz aparatu i trzymak aparatu... powiem tak ja prasę doprowadzilem ze chulala i wiazala jak nowa ale to koszt 2000 zl tak lekko. u mnie sie to wróciło bo sprzedalem ja za 5 tys zl 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Palce supłacza są nowe. To że robiła kostki raz dłuższą też krótsza rozwiązałem. okazało się że tulejka na tej gwieździe z tyłu się ślizgała i nie zawsze załączała aparatów w tym samym momencie. Z resztą jeszcze walczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
House    0

Mam problem z prasą welger ap45 z prawej strony nie wiąże . Podczas prasowania co któraś wiązka nie jest związana sznurek z niej nie jest odcięty od następnej przy baliku zostaje taki sznurek na długość normalnego wiązania czasem idzie co druga a czasem dwie na całe prasowanie.Jestem poczatkujacy w tym temacie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
House    0

Mam problem z prasą welger ap45 z prawej strony nie wiąże . Podczas prasowania co któraś wiązka nie jest związana sznurek z niej nie jest odcięty od następnej przy baliku zostaje taki sznurek na długość normalnego wiązania czasem idzie co druga a czasem dwie na całe prasowanie.Jestem poczatkujacy w tym temacie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj