ActiveFarm_Mateusz

obora na 100 - 150 szt opasów

Polecane posty

Witam. Ma ktoś może oborę wolnostanowiskową na 100 -150 szt opasow ? :) planuje postawić taki budynek tylko nie jestem pewien jak powinien być zaplanowany :) Może ktoś już taka wybudował i mógłby podesłać rzut :) zachęcam do rysowania własnych pomysłów i podsyłania :) myślę też żeby wybudować ja na łące o łącznej powierzchni 5ha i z całego areału zrobić wybieg ;) Może ktoś wie jaki jest koszt takiej obory :) to będzie moja trzecia obora. mam jedna tak zwana " porodówkę" dla krów które maja się ocielić zrobioną z starej obory. i drugą oborę którą właśnie skończyłem cały budynek przeznaczony jest dla opasów, w oborze jest 18 stanowisk i 5 klatek czyli jest na 68 sztk :) jest full. Chciałbym powiększyć jeszcze stado ! :D 

Podziwiam taki zapał i takie gospodarstwa niestety nie znam się na takich oborach i nie potrafię pomóc co do projektu. Znam się jedynie na finansowaniu i kredytowaniu w razie jakbyś miał jakieś pytania z tej dziedziny służę pomocą.

mickas092    388

Konstrukcja stalowa bez podpór, na rusztach, 2 m ściany betonowej dalej plandeka, bez żadnego wybiegu, korytarz paszowy minimum 3,5 metra, poidła niezamarzające. Chyba że bardzo lubisz ścielić to wtedy wybieg tam 4-5 metrów przy oborze po obu stronach żeby miały gdzie być na czas usuwania obornika.

Tam pamiętam kiedyś czytałem o jakimś gościu w Bokince ale nie pamiętam czy Pańska czy królewska co kupil Dfa Agrotrona M ;) Pewnie znasz. 

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0

Bolinka Pańska ale to mały bydynek ja też mam w planach coś takiego jak byś znalazł coś ciekawego to daj znać. ja na razie myslałem na oborą gdzie sztuki pow 400 kg były by na uwięźówce a poniżej były by z 2 segmentowych kojcach które były pół w oborze a drugie pół pod dachem na zewnątrz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez boooolek
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory wolnostanowiskowej 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z. Jeśli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie będzie zgarnicza tylko będę usuwał turem obornik .
    • Przez MariuszGrski
      Witam chciałbym rozpocząć hodowle królików brojlerowych mam 20ha miałem bydło miesne i mleczne planowałem zacząć hodować gęsi ale nie wyszło chciałbym wstawić 200-500 królików tylko w tym problem że nie moge znaleźć punktu skupu może zna kto gdzie by można te króliki upłynnić w woj.łódzkim.
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.