Skocz do zawartości
ActiveFarm_Mateusz

obora na 100 - 150 szt opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Ma ktoś może oborę wolnostanowiskową na 100 -150 szt opasow ? :) planuje postawić taki budynek tylko nie jestem pewien jak powinien być zaplanowany :) Może ktoś już taka wybudował i mógłby podesłać rzut :) zachęcam do rysowania własnych pomysłów i podsyłania :) myślę też żeby wybudować ja na łące o łącznej powierzchni 5ha i z całego areału zrobić wybieg ;) Może ktoś wie jaki jest koszt takiej obory :) to będzie moja trzecia obora. mam jedna tak zwana " porodówkę" dla krów które maja się ocielić zrobioną z starej obory. i drugą oborę którą właśnie skończyłem cały budynek przeznaczony jest dla opasów, w oborze jest 18 stanowisk i 5 klatek czyli jest na 68 sztk :) jest full. Chciałbym powiększyć jeszcze stado ! :D 

Podziwiam taki zapał i takie gospodarstwa niestety nie znam się na takich oborach i nie potrafię pomóc co do projektu. Znam się jedynie na finansowaniu i kredytowaniu w razie jakbyś miał jakieś pytania z tej dziedziny służę pomocą.

mickas092    325

Konstrukcja stalowa bez podpór, na rusztach, 2 m ściany betonowej dalej plandeka, bez żadnego wybiegu, korytarz paszowy minimum 3,5 metra, poidła niezamarzające. Chyba że bardzo lubisz ścielić to wtedy wybieg tam 4-5 metrów przy oborze po obu stronach żeby miały gdzie być na czas usuwania obornika.

Tam pamiętam kiedyś czytałem o jakimś gościu w Bokince ale nie pamiętam czy Pańska czy królewska co kupil Dfa Agrotrona M ;) Pewnie znasz. 

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0

Bolinka Pańska ale to mały bydynek ja też mam w planach coś takiego jak byś znalazł coś ciekawego to daj znać. ja na razie myslałem na oborą gdzie sztuki pow 400 kg były by na uwięźówce a poniżej były by z 2 segmentowych kojcach które były pół w oborze a drugie pół pod dachem na zewnątrz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez adamjazyniec
      Witam
      Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.
      Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 
    • Przez MaciejEs
      Witam, znacie jakieś firmy budowlane w Wielkopolsce, które stawiają oborę, bukaciarnie od a-z ?
      Druga sprawa, polecicie kogoś kto robi projekty?
      Trzecia sprawa, macie kogoś kto robi operat środowiskowy?