Skocz do zawartości
ActiveFarm_Mateusz

obora na 100 - 150 szt opasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Ma ktoś może oborę wolnostanowiskową na 100 -150 szt opasow ? :) planuje postawić taki budynek tylko nie jestem pewien jak powinien być zaplanowany :) Może ktoś już taka wybudował i mógłby podesłać rzut :) zachęcam do rysowania własnych pomysłów i podsyłania :) myślę też żeby wybudować ja na łące o łącznej powierzchni 5ha i z całego areału zrobić wybieg ;) Może ktoś wie jaki jest koszt takiej obory :) to będzie moja trzecia obora. mam jedna tak zwana " porodówkę" dla krów które maja się ocielić zrobioną z starej obory. i drugą oborę którą właśnie skończyłem cały budynek przeznaczony jest dla opasów, w oborze jest 18 stanowisk i 5 klatek czyli jest na 68 sztk :) jest full. Chciałbym powiększyć jeszcze stado ! :D 

Podziwiam taki zapał i takie gospodarstwa niestety nie znam się na takich oborach i nie potrafię pomóc co do projektu. Znam się jedynie na finansowaniu i kredytowaniu w razie jakbyś miał jakieś pytania z tej dziedziny służę pomocą.

mickas092    380

Konstrukcja stalowa bez podpór, na rusztach, 2 m ściany betonowej dalej plandeka, bez żadnego wybiegu, korytarz paszowy minimum 3,5 metra, poidła niezamarzające. Chyba że bardzo lubisz ścielić to wtedy wybieg tam 4-5 metrów przy oborze po obu stronach żeby miały gdzie być na czas usuwania obornika.

Tam pamiętam kiedyś czytałem o jakimś gościu w Bokince ale nie pamiętam czy Pańska czy królewska co kupil Dfa Agrotrona M ;) Pewnie znasz. 

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0

Bolinka Pańska ale to mały bydynek ja też mam w planach coś takiego jak byś znalazł coś ciekawego to daj znać. ja na razie myslałem na oborą gdzie sztuki pow 400 kg były by na uwięźówce a poniżej były by z 2 segmentowych kojcach które były pół w oborze a drugie pół pod dachem na zewnątrz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez master0608
      Witam. Temat oczywiście poruszany wiele razy lecz nie mogłem wyszukać kilku interesujących mnie kwestii.
      Posiadam wolne miejsce w stodole i chciałbym je przeznaczyć pod opasy. Oto jaki układ mniej więcej bym widział:

I teraz moje pytania odnośnie przeróbki:
      1. Czy szerokość 3,7m nie będzie zbyt mała na sztuki do sprzedaży ?
      2. Jak sądzicie czy te 2,5m2 na sztukę w kojcu jest ok ? Jak to wygląda gdy byk ma ok. 700-800kg ?
      3. Byłoby to utrzymywane oczywiście na głębokiej ściółce i jak głęboko by musiała być wybrana ziemia ? 50cm będzie ok ? No i jeśli macie zrobione coś podobnego to czy wylewaliście posadzkę czy nie ?
      4. Kojce chciałbym podzielić tak: w mniejszym 8 sztuk do ok. 300kg a w większym też 8 do końca opasu
      Czy Waszym zdaniem taki układ kojców będzie ok ? Czy może zmienić delikatnie proporcje ? Czerwona linia na szkicu to oczywiście bramka. Zwierzęta jadłyby przez drabinę paszową.
      Na razie mam tyle pytań
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

• Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.