mateusz2615

Prasa belująca do 15tys

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz2615    0

Witam, poszukuję prasy belującej do c360 w cenie do 15tys. Znalazłem takie oferty, która z nich bedzię lepsza ? A może jakieś inne propozycje ? Nie znam się na tym za bardzo chciał bym również się poradzic na co szczególnie zwracać uwage przy kupnie używanej prasy ?
 

 

http://olx.pl/oferta/new-holland-650-654-CID757-IDajnLR.html#c3a72d190b

 

http://olx.pl/oferta/zadabana-sipma-150-CID757-ID53TiF.html#d04b095b8d

 

http://olx.pl/oferta/prasa-zmienno-komorowa-CID757-IDaAl9x.html#852bca4616

 

http://olx.pl/oferta/prasa-zwijajaca-carraro-120x120-100-sprawna-lub-w-rozliczeniu-z-224-CID757-IDagteF.html#47bb5c6b7c

 

http://olx.pl/oferta/prasa-carraro-1200-siatka-sznurek-nie-krone-morra-CID757-IDayZbl.html#47bb5c6b7c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Z tych ja bym wział new hollanda.  Żółtą rc 125 odpusciłbym sobie sąsiad kupił i żal mi go jak prasował.(tylko tylko). Reszta to łańcuchówki są te prasy jakie są. Krone jest najlepszą prasą łańchową. Ja powiem że szukać prasy to jd 550, new holland rivviere cassalis ale nowsze. Moge polecić także z własnego doświadczenia prasy Feraboli 55h czy 66 h odpowiedniki gallignani (6400,6500 6800)  eurotech i Fortschritt 650(630). Prasa jest bardzo prosta samo owijanie jest bardzo proste w tej prasie co ważne jest podwójny sznurek. Ja swoją na 6(zostaje 3 biegi ) w mtz w naprawdę wielkim pokosie siano i nie zapchało sie. Niestety potzebuje w teorii 3 wyjść hydraulicznych ale w rusku zeszło mi z przeciągnieciem węza koło silnika do tyłu i na pole jechałem na podnoszonym dyszlu(podbieracz sie nie podnosi tylko cały przód prasy) a na polu opuszczałem prasę i zapinałem od klapy dwa weże(zamki ma na komorze i nawet zamki same się zamykają i nie trzeba ich pilnować jak sąsiad rc 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

A gdybym miał do wyboru JD 545/550 i New Holland 650 to którą lepiej było by wybrać ?

Edytowano przez mateusz2615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego tak naprawdę to by jako tako  sprawnie i bezpiecznie rolować rzetelne baloty trzeba chociaż mieć te 65km i 4x4 do prasy łańcuchowej. Ale jak uparcie chcesz robić to skup się na prasie Krone KR125 (ostatecznie KR130 szeroki podbierak  jak zdrowa i warta kupna) lub jej pochodne jak Carraro 1200, Mascar 2120 Evolution tylko nie wiem czy wąski podbierak 140cm. Ci pasuje?. Odpuść sobie prasy pasowe czy prasy nie posiadające blokady komory mechanicznej na haki. Jak chcesz Sipme to ok. ale musisz dopłacić sporo do zielonej prócz Classic bo ona ma jak w.w. Sipma blokadę komory hydrauliczną więc unikaj takiej. I ta w.w. robi baloty średnicy 1,5m czyli ogromne i na przyczepie nie pasuje układać i na owijarce może nie pasować i spadać, nawet. C-360 nie da rady zwijać takiej kuli. A rolować i tak będziesz na zgniocie zapełnienia komory 40-50% max. i pykał polowym biegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

John deere 550 przede wszystkim jest prosta elektryka a w nh jest elektroniczny sterownik i pełno czujników które potencjalnie mogą stworzyć wiele problemów. W jd łożyska są calowe a na dodatek wchodzą na wałek sześcokątny w nh są tylko calowe. Od polskich daleko bo po nich siedzieć i płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Myślę już ostatecznie nad dwoma Krone Kr 130 i JD 550, nie wiem czy wybrać pasową czy łańcuchową. Narazie bedzie chodzic z c360 ale niedługo bedę się już rozglądał nad czymś większym, 200-300 belek rocznie.

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-550-szeroki-podbieracz-oryginal-lubelskie-CID757-ID9KVDX.html#82eb093117

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-krone-130-125-sznurek-transport-CID757-IDaqV91.html#4722a53e87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak chcesz kupić niedługo większy traktor to i o pasowej też możesz myśleć. Tylko szukaj traktora 4x4 85-95km z dwiema parami wyjść hydraulicznych najlepiej, to przydadzą ci się do prasy potem. Ta JD na fotkach ładnie wygląda ale Krone130 widać cała malowana. W Krone to patrz na boki komory, gdzie są osłony w koło czy spawy nie popękane, na górze komory co gumowe koła są czy tam wszystko gra, z przodu prasy, gdzie aparat wiążący sznurek jest, to przed nim czy nie powykręcana blacha do środka komory lub czy na dole tylnej klapy osłona nie wciągnięta. Bo Krone lubi zassać materiał nad komorę czasami i może szkód narobić poważnych. Prasę dobierz do mocy traktora jaki chcesz nabyć uważam. Zasada taka, że każda łańcuchowa potrzebuje najmniej mocy i już od 75km polecisz komfortowo i sprawnie, ale pasowa i walcowa to już od 85km. musisz. Dużo też zależy od terenu w jakim robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Która bedzie lepsza Krone kr 130 czy jd 550 ?

za krone z szerokim podbierakiem musze dać coś ok 19000zł a za JD 16500zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

John deere pasówka to pasówka. Możesz ustawić sobie wielkość balota jaką tam chcesz a nie trzymasz się 120 jak w krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego czym chcesz zwozić/ładować te baloty, gdzie magazynować i jaką masz owijarkę oraz jakiej mocy planujesz kupić traktor?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Witam Ma ktos informacje na temat Prasy Massey ferguson 1640 ? Pasowa co to za prasa ? czym się różnią pasy gładkie od karbowanych ? W ilu miejscach na pasie można zastosować spinke ? Jak do tych pras z częściami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ogólnie na serwisach ogłoszeniowych mało jest mało tych pras, raczej chyba były niewypałem. Karbowane pasy są lepiej napędzane nie powinny się zatrzymać. Spinkę można stosowac teoretycznie co 1,5 m na pasie i ważne żeby spinki były od siebie na wszystkich pasach były daleko od siebie. Palce do podbieracza dobierzesz łożyska i łańcuchy znajdziesz. Pasy do pras są raczej uniwersalne. Ja bym raczej skłaniał sie za mf 828 i jego pochodne rivviere cassalis, vicon, deutz fahr(są to te same prasy tylko pod innymi kolorami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Da radę spokojnie co do prasy ta konstrukcja jest o tyle dziwna ze ma tkz przednie pasy które widzisz na 1 zdjeciu i tylne które są 5 zdjeciu po prostu komora nie składa się z pasów które idą przez cała długość tylko są podzielone. Gorsze jest to pod wzgledem wymiany spinek bo trzeba zakuć 12 a nie 6. Łożyska ma zwykłe co jest plusem bo jd są drogawe.  Ma haki i podwójny podbieracz i powinna być na prostym sterowniku elektrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Bo całkiem fajnie sie prezentuje :)

 

ale pewnie i tak lepiej kupić JD ?

 

Właśnie nie wiem na którą się zdecydować :)

Edytowano przez mateusz2615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

A to już twój wybór- ja jak szukałem prasy miałem wybór jd łożyska sześciokątne w srodku i calowy wymiar  nh calowe łożyska i pełno elektroniki 64x 65x rzadko kiedy trafi się bez elektroniki.  Vicon to jak mówie pasy te dzielone mi się nie podobały. I padło na a la feraboli tzn jest z wersjii o nazwie Fortschritt 650 pasówka zmienno komorowa ma zamki podwójny sznurek i 4 pasy szerokie po 24 cm. Dałem okazyjnie 7500 zł z dwoma sterownikami orginalnymi i zakułem sobie pasy od nowa i wyszła mnie 9000 z transportem. Co do wydajności to nie wiem bo przy sianie w mtz bieg 6 nie mogłem jej zapchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Kupiłem JD 545, mam kilka pytań nie miałem styczności z prasami a nikt w okolicy nie ma JD, chciał bym sie dowiedzieć która dźwignia odpowiada za co, czyli którą ustawia się wielkość beli i zgniot. Sprzedawca niestety mi nie powiedział :D

 

Jaki olej wlewać do tego zbiorniczka ?
http://zapodaj.net/330dd0b914adc.jpg.html

Edytowano przez mateusz2615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

w bocznej klapie pokretlo do gestosci sznurka z przodu  do zbicia belki jak cos  mozesz do mnie podjechac pokaze ci co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Kiedyś czytałem że tam powinien być olej ATF ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj