Janek313

Światła do jazdy dziennej w traktorze

Polecane posty

Janek313    11

jak to jest mozna miec swatla led do jazdy dziennej w ciagniku czy ktoś ma jak to wyglada chyba deuz fary maja to fabrycznie wbudowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

nie wiem czy dasz radę zamontować je zgodnie z wymaganiami dotyczącymi odległości

Zgodnie z nowymi przepisami podczas montażu takiego dodatkowego oświetlenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych wymogów:
1) każda lampa musi mieć na kloszu wytłoczony znak homologacji,
2) światła do jazdy dziennej powinny się automatycznie włączać po włączeniu zapłonu,
3) muszą dawać światło barwy białej,
4) powinny się automatycznie wyłączyć po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgielnych,
5) powinny być zamontowane na wysokości od 25 do 150 cm nad ziemią,
6) powinny znajdować się maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu,
7) odległość między nimi nie może być mniejsza od 60 cm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bezsens to w sumie w ogóle zakładać coś takiego do ciągnika, więcej będzie kosztować niż roczne zużycie ON, wynikające z używania zwykłych świateł mijania (a którego i tak nie odczuje). Jak dla mnie przerost formy nad treścią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Możesz spokojnie montować światła do jazdy dziennej ponieważ jest przepis taki :

 

Odpowiedź do punktu 7) :

 

Odległość między lampami powinna wynosić 60 cm chyba że pojazd ma szerokość mniejszą niż 130 cm wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm (Dla ciągników dopuszcza się 4 światła, w tym: 2 światła umieszczone na wysokości poniżej 900 mm i o minimalnej odległości pomiędzy nimi 400 mm oraz 2 światła umieszczone na wysokości maksymalnie 2300 mm i o minimalnej odległości pomiędzy nimi 600 mm (dopuszcza się 400 mm dla ciągników o szerokości poniżej 1,3 m).

 

Polecam te światła do jazdy dziennej http://allegro.pl/philips-swiatla-dzienne-9-led-drl-jazdy-dziennej-i4973333568.html .

 

Jeżeli pomogłem proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam

 

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ooo , a który traktor jest taki wąski - sadownik :blink: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Mam coś o światłach do jazdy dziennej . Poczytajcie http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/swiatla-led-to-sie-oplaca,53332.html .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Założyłem ledowe światła do jazdy dziennej w samochodzie.

Po przekręceniu zapłonu zapalają się a po włączeniu świateł dziennych lub drogowych gasną.

Tylko coś spartoliłem i jak przy wyłączonym zapłonie otworze drzwi lub bagażnik to światła zapalają się na chwilę i gasną.

Czy takie coś może im zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie zaszkodzi.

Przy Oplu tak jest ze po otwarciu drzwi lub bagażnika jeszcze przez chwilę świeci się podświetlenie tablicy rejestracyjnej żebyś widział jak wychodzisz.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj