Skocz do zawartości
arty

Fella FKM 2H - jak wymienic łozyska w bębnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arty    0

Ja wymienić łożyska w takiej kosiarce

Zdjąłem dolny bęben wyjąłem segera, ale nie chce zejść w dół , zdjąłem nakrętkę gwintowana na górze oski i  teraz nie wiem czy ośka jest wkręcana w obudowę czy tylko wsunięta.. Zardzewiała i nie chce puscic - nie wiem czy mam próbować wykręcać  czy wybijać cała ośkę z łożyskami..

Naprawiał może ktoś taka kosiarkę? ( taki starszy wynalazek z jednym długim pasem napędowym  dwustronni klinowym zamiast kół zębatych)

Jeden bęben już wymienione - nie było łatwo - jakby komuś się przydarzyło  to powiem że trzeba os wysunąć - nie wykręcać bo ma klin.

Praktycznie bez dorobienia jakiegoś ściągacza śrubowego tak aby wyciągać lub wypychać os nie ma szans - wybić się zbytnio nie da  - jest około 130mm pasowanej tulei ( mi udało się sciagnac seger zabezpieczający górne łożysko i miałem już sama os bez bębnów, następnie  srube M20 wewnątrz osi z podkladnka i wyciągałem os ( przydała się belka podnośnika z ciągnika z otworami )

Kiedys musze jeszcze za drugi bębenm się wziąść i do wymiany tez lozyska w talerzach ślizgowych...

Edytowano przez arty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się