News
leniek

Problem z podnoszeniem motowideł w Classie Dominator 88s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leniek    0

Witam.

Mam problem z siłownikiem podnoszenia motowideł w Classie Dominator 88s. Prawy siłownik nie podnosi zaś lewy robi to beż żadnego problemu. Próbowałem odpowietrzać lecz nic nie daje efektów. W siłowniku który przestał działać wymieniłem uszczelniacze bo puszczały i po tym zaczęły się problemy. Jaka może być przyczyna? Uszczelniacze są dobrze zaożone gdyż robiłem to nie pierwszy raz. Nie wiem już gdzie może być problem awarii...

ptaszyna    140

Nie wiem już gdzie może być problem awarii...

A ja wiem. Prześledź dokładnie skąd idzie zasilanie do tego siłownika to się pewnie zdziwisz. Zasilanie idzie z górnej części drugiego sił. jest to naczynie połączone, w którym olej i jego ubytki nie są uzupełniane a jak to rozkręciłeś i wypuściłeś olej to nie może działać.

Wiadomość z agroFakt.pl

leniek    0

Próbowałem też zrobić to tak jest u bizona i zasilić oba siłowniki przy pomocy jednego przewodu. Założyłem trójnik ale sytuacja się nie zmieniła i prawy siłownik nie działa. 

ptaszyna    140

Dokładnie nie wiem jak jest w classie, wiem jak jest w moim ale pewnie zasada jest ta sama że jeden siłownik napędza drugi, zauważ że jedna strona jest cięższa i siłowniki pewnie też są różnej średnicy i proste zmostkowanie trójnikiem się nie sprawdzi, nie ma co poprawiać fabryki tylko zrobić jak było. Takie skomplikowanie układu ma konkretny cel i spełnia swoją rolę.

leniek    0

Ale w moim jeden jest faktycznie grubszy, ten po lewej stronie. Muszę jeszcze popracować jutro nad tym. Może uda się ustawić wszystko.

ptaszyna    140

Czyli masz dokładnie jak w moim, lewa strona cięższa i jest grubszy siłownik który od dołu dostaje zasilanie z hydrauliki i jednocześnie olej z górnej części jest przepychany do prawego siłownika w dolną część. Prawy pewnie ma jedno przyłącze a lewy dwa? Jeżeli masz tak to cała sztuka polega na napełnieniu olejem tej prawej strony, którą naprawiałeś i spuściłeś olej.

leniek    0

Wszystko zaczęło działać po odpowietrzeniu rurki i dostarczeniu oleju. Dziękuję za podpowiedź :)

ptaszyna    140

A jak odpowietrzyłeś (dostarczyłeś olej). Nie robiłem tego jeszcze przy swoim i może się kiedyś przyda wiedzieć.

demo15    0

Witam
Chciałbym podpiąć się pod temat ponieważ u mnie występuje następujący problem. Przy podnoszeniu  motowideł jeden siłownik wysuwa się szybciej niż drugi. W przypadku opuszczania motowideł siłownik znajdujący się po lewej stronie( z napędem motowideł) opada szybciej przez co następuje skoszenie motowideł, podczas pracy zapewne skończy się zrzuceniem łańcucha . Po kilkukrotnym odpowietrzaniu problem nadal występuje. Chciałbym zaznaczyć że oba siłowniki nie opadają. 

marek3080    4

A jak odpowietrzyłeś (dostarczyłeś olej). Nie robiłem tego jeszcze przy swoim i może się kiedyś przyda wiedzieć

Jednak nie rozwiązaliśmy problemu nierównych motowideł :(

Moda poproszę o połączenie postów.

Edytowano przez marek3080

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TomaszStach
      Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Robert695
      Witam forumowiczów.
      Mam problem ze swoim dominatorem 86.w poprzednim sezonie wymieniłem pas jezdny do już plutna wyszły na górę.problem pojawia się i przed wymianą.Polega na tym że gdy przyspieszacz jest prawie na maxa to slazga mi się pas od jazdy.wariator mechaniczny ten na sprężynie obstawiam za sprawny.Chce przyjrzeć się hydraulicznemu.ale zeby na darmo nie rozbierać. To pytam czy ktoś wie jakie cisnienie powinno być podane na ten wariator.
      Na kołach widać że pad ciągnie cały czas brzegami, czyli tak jak ma być.
      Proszę o jakieś wskazówki.

• Przez Pawel1344
      Witam, tak jak w temacie mam problem z tym urządzeniem mianowicie nie włącza mi się ta zielona lampka w prawym górnym rogu, która sygnalizuje, że heder jest w pozycji roboczej i powinno rozpocząć się naliczanie hektarów, (na wyświetlaczu też nic się nie pokazuje oprócz 0.00) do tego nie pokazuje też długości przejechanej trasy. Wiecie może gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za włączanie położenia roboczego w bordinformatorze, a może trzeba szukać gdzie indziej przyczyny. Proszę o pomoc
    • Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.