Skocz do zawartości
News
Urban224

Sipma puszcza co 4 kostkę na zawiązanych robi dziwny supeł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Urban224    0

Witam !

Mam problem z moją nowo nabytą prasą Sipma z 224/1 89r. A mianowicie puszcza średnio co czwarty bal czasami nawet trzy pod rząd . Na zawiązanych robi dziwny supeł . Wydaje mi się że ucina za krótko sznurek praktycznie przy samym motylku i podczas uderzenia tłoka motylek puszcza . Końce sznurka są zmiętolone . Noże są świeżo naostrzone . Założony nowy ugniatacz sznurka oraz tulejki na ramieniu od iglic . Daje zdj supłów i proszę o szybką odpowiedź . Pozdrawiam !

post-155405-0-66024400-1436186911_thumb.jpg

post-155405-0-75247300-1436186919_thumb.jpg

zetorki12    4657

Spróbuj poluzować palec . Sprawdź czy nie jest nadmiernie wyrobiony .Ten drugi supeł dla mnie jak najbardziej OK .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

benyk123    21

Jak dla mnie to supełek na drugim zdjęciu jest idealny,spróbuj założyć sznurek ATLAS 400 bo nam też w sianie na TYTAN 500 puszczała :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    4657

Zakładanie grubszego sznurka to tylko półśrodek , trzeba wyregulować prasę , a na dobre wiązanie składa się kilka ustawień .

ZETOR TEAM

Urban224    0

Poluzowałem palec , zmieniłem sznurek i na 163 kostki nie puściła ani jednej . Jutro ją czeka jeszcze troszkę pracy więc zobaczymy jak będzie się spisywać. A supełek na drugim zdj przedstawia sprawny aparat teraz oby dwa są takie . Wielkie dzięki chłopaki . 

Tomasz78    667

Do każdego sznurka trzeba doregulować aparaty im cieńszy tym bardziej trzeba skręcić ,klucz 17 i na wyczucie co pół obrotu ,ja swoją wiążę nawet na 2250 ,ale szkoda maszyny ,tylko co zrobić jak klient ma taki .

kukum    8

U mnie prasa już środek prawie przetarła a wiąże na każdym sznurku jaki bym nie wrzucił i puszcza jedynie w tedy kiedy idzie supełek własnoręcznie wiązany a tak to bez zarzutów jedynie co to musiałem palec dogiąć który zrzuca sznurek z palca ( 10-12mm) od martwego końcowego punktu ma być i chodzi jak igiełka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek19961
      Witajcie. 
      Jestem tutaj nowy więc wybaczcie jeśli był już taki temat. Sprawa jest niby prosta nie wiąże mi prawy aparat w welger ap 52. Może ktoś się orientuje co mogło się stać może ktoś posiada takową prasę i miał już taki problem. A więc do rzeczy. Chodzi o to że w prawym aparacie palec słupacza i chwytak sznurka obracając się przy wiązaniu belki nie wracają do pozycji wyjściowej. Tylko są ustawione w odwrotną stronę co osprzęt w lewym aparacie. Tak jakby talerz aparatu ich nie dociskał wystarczająco i prsepuszczało w połowie obrotu. Tryby wyglądają ma dobre nie ma żadnych wyszczerbień. Fakt nie rozebrałem jeszcze tego Ale może ktoś z was miał takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać ten problem. Dodam że nigdy poza zmianą sznurka nie przepuściła mi belki przez 6 lat użytkownika nie związała może z 10 sztuk, a co sezon robi około 1500-2000 sztuk 
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez k1212
      Witam mam taki problem z prasą Deutz Fahr HD360 że nie opuszcza podbieracza. Można go opuścić tylko ręcznie nie działa ta zapadka, kupiłem tą prasę z rozwaloną zapadką od podnoszenia i opuszczania i prosiłbym o jakieś zdjęcie jak wy macie ustawione te zapadki i sprężyny może być zdjęcie z Sipmy Z224 podobno to jest to samo.
      Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.