Valtra123

Claas Dominator Mega 208

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Valtra123    33

Mam taki dylemat . Chcę oprócz Bizona mieć 2 kombajn aby szybciej szło koszenie . Jest ok 60 ha , jaki kombajn polecacie . Znalazłem kombajn Claas Dominator Mega 208 taki ma mój kumpel rolnik . Czy wart jest tej ceny http://allegro.pl/claas-mega-208-i5486719893.html , czy szukać coś innego . Pozdrawiam


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Claas jest dobry z tego co wiem, ale części są do niego drogie. Poza tym, ten jeden Claas starczyłby Ci na te 60 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Mówisz że starczy na 60 ha BestZetor . Może po tym albo po następnym sezonie sprzedam Bizona jak kupie Claasa .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Kombajn ładny i zadbany. Ale zdjęcia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Pojedź i zobacz. Jedno wiem na pewno. 60 ha dla tej Megi to pikuś. Nie wiem po Ci jeszcze ten Bizon. No chyba, że z sentymentu ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

A Hiszpi wiesz co . Sentyment mam bo na nim się uczyłem kosić .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Witaj w klubie. Jak sprzedawaliśmy U-1222 to też łezka w oku się zakręciła ;) Ale należy iść z duchem czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

No niestety ale jednak go zostawie . Szkoda mi go bo to zadbany egzemplarz Bizona . Będą żniwa to zobaczę . Może zrobię kilka fotek .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Nie ale od pierwszego właściciela kupiony jakieś 6-10 lat temu . Był lekko odświeżony , ale lakier w stanie więcej niż bdb . I nigdy mnie nie zawiódł . Silnik igła . Bardzo zadbany egzemplarz .  


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Mega 208 to kombajn na min 140ha... Na 60ha to zostań przy bizonie skoro taki dobry... Mój 98MAXI bez problemu co sezon się wyrabia w granicach 200ha, a Ty tu  takiej medze na tak areał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

@Rowan
i co ze na min 140ha? jak chce taki miec to sobie kupi i nic nikomu do tego, moze chce sobie wykosic wszystko w jeden dzien? ja na 50ha mialem 3 kombajny i kto mi zabroni? lubie posiadac (troche na uslugi sie pojezdzilo) Jeszcze lepiej jak szybko wykosi bo nie ma czasu na psucie sie :v

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Słuchajcie ja nie zamykam się tylko na tym kombajnie . Jak macie inne propozycje to podajcie chętnie obejrzę . Do wydania mam nieco ponad 250000 zł .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Nieporozumienie jakieś... To jak masz tyle pieniędzy to poczekaj na PROW i kup nowy i odpowedni na swój areał, a nie rób "przewymiarowania". No, ale cóż, w PL jest jakaś taka dziwna moda, żeby na pare ha kupić sobie >200KM ciągnik i kombajn o zbyt dużej wydajności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

tylko powiedzcie co w bizonie po 60 ha trzeba robić i ile kasy włożyć żeby 2 sezon bez awarii był sąsiad ma i wiem co wymienia jakość części do bizona to ma wiele do życzenia koło od młocarni nowe chodziło 3 dni bo było zgrzanie nie nitowane i wiele innych rzeczy bizon to dobra maszyna może nie najlepiej się ją naprawia bo podejścia nie ma ale te części co są robione tak jak by na 1 sezon lepiej kupić używkę niż nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Może i Rowan masz rację ale ile trzeba czekać na tą dotacje PROW . Jak mam czekać 2-3 miesięcy to wolę kupić używkę i po kilku sezonach sprzedam , albo trzymać ten kombajn aż całkiem padnie .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

No dobra, ale poczekasz na prow i wydasz w sumie nie całą tę kwotę, którą masz, a na następny sezon masz nowy kombajn, którego jesteś pewien, a z używką, to jest różnie, sam wiem jak to wygląda, w PL naprawde ciężko kupić coś poczciwego używanego z Claasa, bo raczej na rynku są egzemplarze, które wyje...y kilka tyś, jak nie kilkanaście tyś ha i co gorsze najczęsciej QQ-rydzy, potem są malowane i ładnie wyglądają, a w środku nie ma co z niego zbierać. ChcęCi po prostu dobrze doradzić, jeśli masz takie pieniądze, to spokojnie poczekaj i kup maszynę, którą będziesz się cieszył bez awaryjną pracą przez kilka ładnych lat na tym areale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Z drugiej jednak strony nierzadko maszyny starsze jakością wykonania biją na głowę nowe sprzęty. Kwestia aby dobrze poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

witam ja tez rozgladam sie za mega ale zakup planuje zima zaczerpnelem troche tematu mam wojka co jezdzi w rsp od nowosci mega 208 z 1997r kosi za sezon  ok 500ha zboz i 200 kukurydzy i sprawa wyglada tak silnik od nowosci smiga przebieg na dzien dzisiejszy to ponad 7000tys godzin maszyna praktycznie zniwa przechodzi bez awaryjnie ale przed sezonem robia jej dobry serwis nie zyluja na czesciach co jest wypracowane to wymieniaja a nie lataja maszyna jest garazowana i po wygladzie zewnetrznym wyglada naprawde bardzo dobrze nic nie pogiete cala w orginale wiec jak sie znajdzie mege w orginale z przebiegiem 4000 -5000tys godzin to mysle ze jeszcze pochodzi przegladam ogloszenia i jak widze sprowadzone maszyny co maja na liczniku 2500-3000tys godzin a na zdieciach w kabinie guma na podlodze cala wyjechana to tak jak ze sprowadzonymi pasatami tdi 2005r 180tys w polsce a w niemczech ciezko kupic z przebiegiem ponizej 300tys wiec trzeba dobrze sprawdzic co sie kupuje a wydajnosc megi jest naprawde dobra pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj