grycho

problem z hamulcem jednoprzewodowym

Polecane posty

grycho    0

Witam. Tak jak w temacie mam problem z hamulcem jednoprzewodowym w moim belarusie 952.4 a wiec mianowicie gdy wciskam pedał hamulca to ten zamiast hamować to zwalnie hamulec a gdy puszczę hamulec to hamuje i nabija butle powietrza w przyczepie tylko wtedy gdy trzymam hamulec. Co może być nie tak ? W tym ciagniku mam dwuprzewodowy układ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Tak jak napisałeś, w ciągniku masz układ dwuobwodowy a chcesz podpiąć przyczepę z układem jednoobwodowym. W dwuobwodowym gdy naciśniesz pedał to podawane jest ciśnienie na żółte złącze i wtedy Ci nabija do butli w przyczepie, ale gdy puścisz pedał to ciśnienie schodzi z układu i przyczepa hamuje. 

Więc pozostaje Ci przerobić wszystkie np przyczepy na układ dwuobwodowy ( drogo wyjdzie ) albo zmienić zawór ( pod układ jednoobwodowy ) pod kabiną w ciągniku ( ja tak zrobiłem w 1221.3  a cena zaworu to ok 120 zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

nic nie trzeba przerabiać. wystarczy podpinać sie pod czerwoną złączke w ciagniku. powinieneś też mieć zwykłe złącze hamulców


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

I co mu to da ??  Przecież czerwone to jest cały czas zasilane prosto ze zbiornika ciągnika, a żółte jest sterujące. 

Zmieniasz po prostu ten zawór w ciągniku na jednoobwodowy, przyczepę podpinasz pod żółte złącze a czerwone zostawiasz w spokoju

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grycho    0

probowalem podpiąć pod jeden i pod drogi w jednym tylko nabijało powietrze do butli a naciskajac hamulec nie było żadnej reakcji a w drogim jak wcisne hamulec w ten czas powietrze nabija powietrze do butli w przyczepie a puszczajac go powietrze schodzi i hamulec załacza się w przyczepie i co zrobić zeby to chodziło normalne a nie na odwrot


A skąd wziąść taki zawór ? gdzie można taki kupić   ? lub jeśli trzeba to od czego to dopasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39
grycho    0

a ten zawór to napewno ten ? bo wyczytałem na necie teraz że są dwa rodzaje i ponoć gabarytowo są różne i mogą nie pasować jak to sprawdzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

To będzie ten,   jest jeszcze jeden ale to był do starych mtz-ów.   Możesz jeszcze do nich zadzwonić,  dopytać się ale i tak powiedzą że właśnie o tego chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@grycho a nie masz czarnego 3 złacza do jednoobwodowej instalacji przewarznie traktory maja trzy złacza 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grycho    0

zamówiłem dziś tez zawór jak założe to zobaczymy jak to sie bd sprawowało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Witam. Tak jak w temacie mam problem z hamulcem jednoprzewodowym w moim belarusie 952.4 a wiec mianowicie gdy wciskam pedał hamulca to ten zamiast hamować to zwalnie hamulec a gdy puszczę hamulec to hamuje i nabija butle powietrza w przyczepie tylko wtedy gdy trzymam hamulec. Co może być nie tak ? W tym ciagniku mam dwuprzewodowy układ. 

Ktoś w starym bardzo temacie pisał że w tym zaworze trzeba wymienić coś w srodku.

Mi tak zrobił stagrol-dobre miasto i w ten sposób niby dołożył instalację jednoobwodową bo fabrycznie była dwuobwodowa.

Jednoobwodowa działa super ale dwuobwodowej nie udało się zapiąć w zeszłym roku do przyczepy kumpla.

Na forum znalazłem informację o tym że przełożony został właśnie jakiś piździelnik w zaworze, tak więc nie cały zawór trza wymieniać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maca1988    0

Witam

Mam taki problem że gdy włącze sprężarkę to z zaworu który odpowiada za hamulce przyczepy ucieka powietrze a gdy nacisnę pedał hamulca to przestaje, czy ten zawór można jakoś wyregulować? Dodam że chodzi mi o ten zawór który jest z prawej strony koło wyjścia ze skrzyni biegów na przedni most

Edytowano przez maca1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj