Skocz do zawartości
void

[~120 KM] Ciągnik do 45 tysięcy z pneumatyką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
void    0

Witam, poszukuję ciągnika, który spełni następujące kryteria: moc do 120 KM, 4 WD, jak najmniej elektroniki oraz posiadał pneumatykę i hydraulikę. Czy oprócz Case'a IH 5140 jest jakaś alternatywa?

Milosz27    177

John deere 3650 moc 115km wiekszosc pneumatyke ma spalanie jak case 5140 tylko skrzynia z jednym nadbiegiem ale szukaj z szybka skrzynia nie bedziesz zalowal. Z renowek tez cos bys znalazl przyzwoitego z konca 90tych lat.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianos95    52

sam szukałem case ih 5130 i po obejrzeniu niby perełek a w rzeczywistosci odpicowanych bubli co 2 raz kreciły liczniki zdecydowałem sie na poszukiwania renówki z serii xxx.54. Ja poszukije modelu 110.54 albo 120.54 z ehr i klimą

ciagniki z silnikiem mwm skrzynia mechaniczna 16x16 z jednym półbiegiem rewers wałek 500, 1000 i zalezny od pretkości.

Ogólnie ciagnik bardzo duzy jak na swoja moc

MgrLukash    114

Bardzo proste tzn. w pełni mechaniczne:

Deutz-Fahr AgroPrima 6.16, AgroXtra 6.17

Ogólnie elektroniki nie trzeba sie bać za bardzo, najlepiej znaleźć zadbany egzemplarz(a to jest sztuka) i bez wzgledu na markę/rok bedziesz zadowolony.

Od siebie dorzucam: Valmet 8000 Mega, Landini Legend, Deutz-Fahr Agrostar - mają elektronike ale umiarkowaną ilość.

Jak Z pneumatyką to raczej bym z Francji ciągniki skreślił bo jej nie posiadaja.

damianos95    52

masz racje kolego ze z Francji  to 1 na 10 ma pneumatyke ale jednak 90% sprowadzonch ciagników jest właśnie z Francji. Najlepiej znaleźć z Niemiec maja na 100%pneumatyke i szybka skrzynie

MgrLukash    114

Szybka skrzynia od 1996r już jest - wiem bo mam Valmeta z 1997 i ma już 40km/h a 2 wioski dalej jest Valmet z tej samej serii z 1995r i ma 4bieg zablokowany.

Valtra123    32

Oczywiście mam dwie propozycje :

1.Deutz-Fahr DX120 cena 36000 zł http://allegro.pl/deutz-fahr-dx-120-120-km-okazja-i5473864865.html

2.Deutz-Fahr Agrotron 130 cena 49000 zł do negocjacji http://otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-agrotron-130-stan-idealny-bardzo-dobry-ciagnik-cena-do-negocjacji-ID6y6COx.html .

Jeżeli pomogłem proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam

MgrLukash    114

Za te pieniądze nie kupi dobrego Agrotrona ani Agrosuna. Będą one mocno wyeksploatowane lub z wadami do naprawy.

Patrząc na najtańsze oferty szczególnie w tak popularnych markach igracie z losem.

tomrolnik    111

sa dwie opcje albo dolozysz kase do budżetu albo kup słabszy ciagnik bo naprawde cos dobrego w tych pieniądzach znaleźć to jak wygrac w lotto a wiemy jak to łatwo :D

MgrLukash    114

Mniejsze 4cylindrowe ciągniki zazwyczaj sa droższe w zakupie od 6 ponieważ są bardziej popularne. Kupi ale starszy lub mniej popularnej marki.

damianos95    52

Dokładnie kolego jakas mniej znana marka za ta kase bedzie odpowiedznia nie ma co sie szarpać na jd czy mf za ta kase bo potem może być płacz. Ale w sumie np taki Renault jak  sam mechanik mi powiedział to taka troche inna kopia fenda silniki te same skrzynia praktycznie tez ale o ile tanszy w zakupie.

Na dobrego Agrotrona to 80 tys i wyzej

Tak tylko taka 6 cylindrówka jest mniej wyzyłowana moc bierze sie z pojemności a nie z doładowania turbem które tez kosztuje no i  taka 6 czasami spali mniej niz 4 o takiej samej lub podobnej mocy

MgrLukash    114

Skrzynia Renault z Fendtem nie ma wiele wspólnego - wiem że ta bogatsza(rewers EH) jest ze Steyra a największe "kanciaki" miały skrzynię zapożyczona od koncernu Same(DF  z silnikiem MWM również je miały). Nowsze Aresy miały tą samą co MF.

MF jest dużo w komisach tylko większość mocno wyeksploatowana i cięzko cos sensownego znaleźć podobnie z Renault.

Swego czasu ciekawiły mnie ciągniki Same Antares - mało kosztuja i czesto są w niezłym stanie - ale jakoś za mało wiedzy o nich posiadam.

Dużo ma się od materiałów z jakich zrobiony jest silnik. Np: Zetory 12245 średnio wytrzymują 8000mth zachodnia 4Turbo spokojnie dobije 2razy takiego przebiegu - odpowiednio użytkowana/serwisowana nawet 4razy takiego(czytałem kiedys artykuł o Valmecie 6400 bez remontu 33000mth)

pawel885    380

W Polsce tak jest , jak coś mało popularne to i tanie a nie znaczy że złe ( same, ford, fiat ) a jak coś popularne to drogie a nie znaczy że dobre np zetor i jego kosmiczne ceny.... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?