Polecane posty

ralfMTX140    3

A do tego MXM jaki masz plug?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jaka predkosc osiagasz podczas orki? 5 obrotowka to akurat do tego ciagnika.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

tak na maxa to nie próbowałem ale do 11 dochodzi w granicach 10- 11 jak już nie ma co orać to 12


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Przeliczajac konie na jeden korpus pluga to wychodzi ze moj McCormick ma wieksza moc na korpus a u mnie predkosc dochodzi do 10 wiec widac ze sa u mnie ciezsze ziemie. A pod gorki to wchodze nawet 5/h.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
tak na maxa to nie próbowałem ale do 11 dochodzi w granicach 10- 11 jak już nie ma co orać to 12

 

U no to hizo latasz jak 12 km/h ;] Chyba aż za hizo bo moim zdaniem orka powyżej 10 km/h to już tylko przesypywanie ziemi z miejsca na miejsce :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na tym filmiku masz ziemie pod lasem? 10 km/h to jest dobra orka jak jest dobrze plug ustawiony i jest pole rowne wedlug mnie no i ziemia musi byc dobrze odwrocona.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

to byl las prywatny zasadzony przez mojego wojka moze ma hektar...ogolnie teren jest w dolinie rzeki wiec w tych okolicach duzo zwirowej ziemi jest... ale koniec OT


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Las zasadzial po to by ciagnac kase z UE? Slyszalem ze nawet dobrze placa ale dokladnie nie wiem ile. Wie ktos moze?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak ktoś ma kase to moze sobie kupić 200 km na 50 h i nic mi do tego a drugi może obrabiać 50 mf 255 jak lubi mamy wolny kraj. A co jest ekonomiczne a co nie to całkiem inna sprawa i tka w przewazającej większości nasze ciągniki są nie do końca wykorzystane.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trzeba miec zapas w mocy ciagnikow bo inaczej jak bys ciagle dawal im po pelnym obciazeniu to remonty byly by dosyc czeste a nikt przeciez tego nie chce. :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Agroton155 jakie masz ziemie u siebie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Proszę wrócić do tematu.

 

powtorz jeszcze raz bo chyba nie dotarło...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 115ha i obrabiam to DF Agrosunem 120, mam 3m agregat upr. - siew., pług kver. EM 85 4x40cm, kultywator ścierniskowy z uni 3m. i wyrabiam się ziemie mam róznegłownie 3 i 4 klasę.

 

JD to pijaki dużo palą, nawet b. dużo, fakt są jednymi z lepszych maszyn ale moim zdaniem sa przereklamowane.

NH narzekają ludzie na skrzynie i hydraulikę, uważam ze są niezłe.

Class mało słyszałem, chociaż o Renówce zdania też są raczej w stronę negatywną.

Valtra jest naprawde dobrym ciągnikiem, znajomy ma 8550 czy coś (160KM) i naprawde dopbry ciągnik, wziąłbym Valtrę na Twoim miejscu.

 

Ogolnie to duży ciągnik planujesz kupić, nie zastanawiałes sie nad nowym to zawsze pewniej. Duże ciągniki często maja przebiegi cofnięte, poza tym mechanicznie jest już dojechany, wiadomo, że taki byczek nie stał. :D Mogłes kupić większy na początku od tego McC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie brałem większego bo byl drozszy a ja akurat wyrobilem sie w 300 tysiacach. Nie wszedze beda cofnete liczniki mtg. Akurat kupuje ciagnik z takiej firmy w ktorej nie cofaja licznikow. Nawet dostane nowe ciegla i akumulator.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario1    0
Mam do wyboru ciagniki:

-Claas Ares 836 RZ PREMIUM

-New Holland TM190

-John Deere 7810

-Valtra T190

Moze macie jakies inne propozycje ciagnikow?

witaj kolego ja szczerze sam jestem młodym rolnikiem i mam 120 hektarów i obrabiam to 5-cioma ursusami:912,1212,1224,1624.C-360. i tak szczerze to ja bym wybrał tego Claasa jako głownego ;] albo po prostu najlepiej nowego ursusa ;]

Edytowano przez brzozak2
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie no wez nie ponizaj tych marek co wymienilem na poczatku tematu Ursusem. Kupilem NH TM175. Dzis stanie u mnie na podworku. :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Kupilem NH TM175. Dzis stanie u mnie na podworku. ;)

Przeczytaj sobie ten post. Znów się spóźniłeś z opinią :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robak333    0

Potrzebuje pomocy

Kolega ma zamiar kupic nowy ciagnikUzywany nie wchodzi w gre Rozmyslal nad ursusem 1234 czyli 117KM za 163tys(bez vat) Oczywiscie jest to cena za prawie goly ciagnik. Mial by on chodzic z agregatem uprawowo siewnym 3m. Ale mial by on tez pracowac w prasie jak i w turze. Czyli powinien byc to ciagnik masywny, zwrotny i bardzo oszczedny. Pracowal by na 100ha w tych 3 pracach przdewszystkim. Co wy polecacie zamiast tego ursusa bo napewno jest cos innego lepszego w tej cenie.

Prosze o propozycje konkretnych modeli i ich wyposazenia oraz orjetacyjna cene jesli mozna.

Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj