Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

TumeK    9

tak na maxa to nie próbowałem ale do 11 dochodzi w granicach 10- 11 jak już nie ma co orać to 12

ralfMTX140    3

Przeliczajac konie na jeden korpus pluga to wychodzi ze moj McCormick ma wieksza moc na korpus a u mnie predkosc dochodzi do 10 wiec widac ze sa u mnie ciezsze ziemie. A pod gorki to wchodze nawet 5/h.

Olik    0
tak na maxa to nie próbowałem ale do 11 dochodzi w granicach 10- 11 jak już nie ma co orać to 12

U no to hizo latasz jak 12 km/h ;] Chyba aż za hizo bo moim zdaniem orka powyżej 10 km/h to już tylko przesypywanie ziemi z miejsca na miejsce :)

ralfMTX140    3

Na tym filmiku masz ziemie pod lasem? 10 km/h to jest dobra orka jak jest dobrze plug ustawiony i jest pole rowne wedlug mnie no i ziemia musi byc dobrze odwrocona.

TumeK    9

to byl las prywatny zasadzony przez mojego wojka moze ma hektar...ogolnie teren jest w dolinie rzeki wiec w tych okolicach duzo zwirowej ziemi jest... ale koniec OT

ralfMTX140    3

Las zasadzial po to by ciagnac kase z UE? Slyszalem ze nawet dobrze placa ale dokladnie nie wiem ile. Wie ktos moze?

garek    67

jak ktoś ma kase to moze sobie kupić 200 km na 50 h i nic mi do tego a drugi może obrabiać 50 mf 255 jak lubi mamy wolny kraj. A co jest ekonomiczne a co nie to całkiem inna sprawa i tka w przewazającej większości nasze ciągniki są nie do końca wykorzystane.

ralfMTX140    3

Trzeba miec zapas w mocy ciagnikow bo inaczej jak bys ciagle dawal im po pelnym obciazeniu to remonty byly by dosyc czeste a nikt przeciez tego nie chce. :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 115ha i obrabiam to DF Agrosunem 120, mam 3m agregat upr. - siew., pług kver. EM 85 4x40cm, kultywator ścierniskowy z uni 3m. i wyrabiam się ziemie mam róznegłownie 3 i 4 klasę.

JD to pijaki dużo palą, nawet b. dużo, fakt są jednymi z lepszych maszyn ale moim zdaniem sa przereklamowane.

NH narzekają ludzie na skrzynie i hydraulikę, uważam ze są niezłe.

Class mało słyszałem, chociaż o Renówce zdania też są raczej w stronę negatywną.

Valtra jest naprawde dobrym ciągnikiem, znajomy ma 8550 czy coś (160KM) i naprawde dopbry ciągnik, wziąłbym Valtrę na Twoim miejscu.

Ogolnie to duży ciągnik planujesz kupić, nie zastanawiałes sie nad nowym to zawsze pewniej. Duże ciągniki często maja przebiegi cofnięte, poza tym mechanicznie jest już dojechany, wiadomo, że taki byczek nie stał. :D Mogłes kupić większy na początku od tego McC

ralfMTX140    3

Nie brałem większego bo byl drozszy a ja akurat wyrobilem sie w 300 tysiacach. Nie wszedze beda cofnete liczniki mtg. Akurat kupuje ciagnik z takiej firmy w ktorej nie cofaja licznikow. Nawet dostane nowe ciegla i akumulator.

dario1    0
Mam do wyboru ciagniki:

-Claas Ares 836 RZ PREMIUM

-New Holland TM190

-John Deere 7810

-Valtra T190

Moze macie jakies inne propozycje ciagnikow?

witaj kolego ja szczerze sam jestem młodym rolnikiem i mam 120 hektarów i obrabiam to 5-cioma ursusami:912,1212,1224,1624.C-360. i tak szczerze to ja bym wybrał tego Claasa jako głownego ;] albo po prostu najlepiej nowego ursusa ;]

Edytowano przez brzozak2
orty

ralfMTX140    3

Nie no wez nie ponizaj tych marek co wymienilem na poczatku tematu Ursusem. Kupilem NH TM175. Dzis stanie u mnie na podworku. :D

robak333    0

Potrzebuje pomocy

Kolega ma zamiar kupic nowy ciagnikUzywany nie wchodzi w gre Rozmyslal nad ursusem 1234 czyli 117KM za 163tys(bez vat) Oczywiscie jest to cena za prawie goly ciagnik. Mial by on chodzic z agregatem uprawowo siewnym 3m. Ale mial by on tez pracowac w prasie jak i w turze. Czyli powinien byc to ciagnik masywny, zwrotny i bardzo oszczedny. Pracowal by na 100ha w tych 3 pracach przdewszystkim. Co wy polecacie zamiast tego ursusa bo napewno jest cos innego lepszego w tej cenie.

Prosze o propozycje konkretnych modeli i ich wyposazenia oraz orjetacyjna cene jesli mozna.

Z gory dzieki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez mon21051
      witam potrzebuję większy kombajn zastanawiam się nad topliner 4067-4075 czy może deutz tylko 3630 albo inna seria. cena za toplinery są 2 razy takie jak za tą serie 3000. Sezonowo koszę 100 ha. 
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam