Polecane posty

lukas120    4
jeżeli myślisz iść do przodu to kupuj fendt seria 800 tylko z balastem . Zapewne bendziesz korzystał z funduszy to cena sie przetnie .

mądre stwierdzenie Fend wyznacznik postępu i rozwoju jakby innymi ciagnikami już nie można było wydajnie i ekonomicznie pracować :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Fendt odpada mowilem wczesniej bo jest za drogi. Mam teraz dobra oferte na NH TM175 z turem Stolla.

 

Ma ktos moze New Hollanda TM175? Jak sie sprawuje ten ciagnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja mam case mxm 175 a to to samo sprawuje sie bardzo dobrze... a co do tematu to kolego ja uwazam ze wogole nie potrzebny ci jest ciagnik 190 koni za duzo kasy masz?? 160 ci wystarczy w zupelnosci i kupisz moze mlodszy mniej mth ... ciagniki po 3500 mth to maja juz troche zorbione... nawet u nas nie ma ciagnika o mocy 190 km ... a hektrarow 2 razy tyle jak nie 3 ... dobrze sie zastanow... wiecej koni wieksze spalanie... itp


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wiem co robie spokojnie. Gospodarstwo jest wlasnie powiekszane. A ciagnik ma 1900 mtg. Tak jak powiedziales to sie zgodze ze ciagnik wiekszy ma wieksze spalanie i wiecej kosztuje. To ma byc ciagnik na 5 lat wiec jak kupuje to che cos o malym przebiegu i o wiekszej mocy niz mam teraz. Na twoim miejscu kupilbym wiekszy ciagnik chyba ze lubisz siedziec dlugo na polu. Ja chce ograniczyc czas orki uprawy i siewu bo z ojcem naprawde duzo robimy a i jeszcze dochodza remonty budynkow to on siedzi caly czas w gospodarstwie a ja robie na polu i jest malo czasu na robote no i ciagnik o mocy 177 km przyda sie. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

NH TM175 ma 1900 mtg a TM190 ma 4500 mtg wiec ta roznice robi wrazenie. Oba ciagniki maja przedni TUZ lecz TM175 ma jeszcze tura Stolla. TM175 chodzi od nowego w turze i nie mial uzywanego tylniego podnosnika. WOGOLE!!!


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Mam do wyboru ciagniki:

-Claas Ares 836 RZ PREMIUM

-New Holland TM190

-John Deere 7810

-Valtra T190

Moze macie jakies inne propozycje ciagnikow?

Masz już ciągnik 140km, po co Ci dodatkowo traktor o mocy blisko 200km? Będziesz rocznie robił po 150mth rocznie każdym :) Oczywiście to Twój koń i Twój wóz...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Poczytaj wczesniej bo nie chce mi sie drugi raz pisac to znajdziesz odpowiedz. :)

I to nawet nie 200 km tylko niecale 180 km :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Masz już ciągnik 140km, po co Ci dodatkowo traktor o mocy blisko 200km? Będziesz rocznie robił po 150mth rocznie każdym :) Oczywiście to Twój koń i Twój wóz...

 

Jak chce sobie taki ciągnik kupić to nie przeszkadzajmy mu... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chociaz ktos mnie popiera :) . Nawet wiem czemu. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie no ale chyba naprawde za duzo kasy masz zeby kupowac drugi ciagnik, jak masz 140KM to on az az na taki areał jest.Zreszta podam łatwy przykład robertbara ma 120ha i ciagnikiem 100KM obrabia bez problemu to nie rozumiem po co ci 180KM..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no u nas jest 100 koni i 180 i obrabiaja 300 ha i nikt na polu nie spi...prawda ze dlugo sie na polu przebywa czasem do nocy ale z tego sie zyje..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak jak pisalem chce poprawic wydajnosc wykonywanej pracy na polu i czy wam to sie podoba czy nie to i tak ciagnik kupie a ze wy macie wiecej ha i mniejsze ciagniki to znaczy ze niezbyt dobrze umiecie zarzadzac wydajnoscia prac polowych. Na 300 ha kupilbym ciagnik ok 270 km 7 skib do niego i drugi ciagnik ok 160 km do siewnika np Horscha 3DC. I wtedy robota idzie a tak jak masz 175 km to z 5 troche licho idzie jeszcze zalezy jakie ziemie i 100 km to beznadziejnie idzie z siewnikiem. Wedlug mnie to jest bardzo liche rozwiazane. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

wiesz coraz bardziej sie przekonuje ze za klawiatura siedzi male dziecko... przyjedz do malopolski zobacz jakie sa pola a potem przyjedz plugiem 7 skib i je oraj xD eh ty nie masz rozeznania w rozdrobnieniu gruntow... nikt tu 100 km do siewnika nie daje juz ;] z sianiem kukurydzy odrobini bylismy na 8 maja ... wiec calkiem dobrze... ze zniwami zboz tez szybko ... kukurydza puzno bo szybko zima przyszla nie wiem oco ci chodzi zastanow sie czasem co piszesz bo wielu uzytkownikow Af jest mojego zdania o tobie..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Tumek A nie mówiłem :):) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Popieram Cię Tumek. Ralfmtx140 kup sobie i 300 KM mnie to ani ziębi ani parzy ale nie wygaduj co to byś sobie nie kupił jak byś miał 300 ha i nie pisz że to co ktoś sprawdził u siebie w praktyce i mu sie dobrze sprawuje to jest liche rozwiązanie i że "nie umie zarządzać wydajnością prac polowych" to było najlepsze :). U mnie w okolicy tez na 300 ha ma 100 KM + 180 KM i się z uprawą wyrabia, gorzej ze żniwami, deutz fahr topliner sie psuje. Ja 100 ha pare lat obrabiałem mf 255 + 1614 i nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

he he, wystarczy w profil wejść :) A tak na poważnie to i ja sadze, ze 180km na 100ha to przesada :) 140km na taki areał jest wystarczające, nawet z zapasem mocy :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Z twoje listy wybrał bym JD….ale można by się pokusić o jakiegoś nowego JD lub NH ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

zgadzam sie z kolegami !!!!! apropo duzo jest takich ludzi ktorzy na 30-40ha kupuja ciagnik nowy 130km za ponad 200tys... biora kredyt na 15-10 LAT. i taki ciagnik ktory powinien robic 1000mtg to robi 70mtg przez caly rok!!!!!!!!! mysle ze ci ludzie nie wiedza co robia !!!!!!!!! dzis pszenica stoi 900zl a za 2 lata moze stac 400zl !!!! znam takich ludzi ktorzy wzeli nowe ciagniki, teraz jezdza cala rodzina do Holandi zeby zplacic rate !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Sasiad kupil na 27 ha JD 7810 czyli 180 km co wy na to powiecie. Porownajcie sobie teraz 100 ha a 27 ha. A kto tu mowil ze trzeba 800 koni na 100 ha?? A jakie inne rozwiazanie proponujesz marcin niz zapytanie sie kogos jaku mu sprzet chodzi? No wlasnie nikt sie nie pytal jakie mam ziemie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sąsiad ma 180 km to nie pozostaje nic innego jak kupić ciągnik ponad 200 km, np ZTX :) .

Porażający argument...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

jakie by nie byly 180 koni to za duzo ;] a to ze ciesysz sie ze cene zboza masz po 900 to nie boj nic patrz co sie ze swiniami dzieje patrz jakie nawozy drogie... moze byc zle...ja nic do ciebie nie mam kupuj nawet stx550 ale nie mow mi ze ja nie umiem zarzondzac wydajnoscia uprawy pol... bo jakbysmy nie umieli branku to bysmy tego na 2 ciagniki nie obrobili ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z tym zarzadzaniem to troche przeadzilem przyznaje sorka. A jakie tam sa u was ziemie? Ten ciagnik kupuje mowie poraz ktorys bo powiekszam gospodarstwo a ziemie sa ciezkie, gliny i gorki wiec moc tez jest potrzebna.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

No ja mieszkam w górach. Górki są takie że nieraz kombajn cofnie pod górke... zieme 3/4 klasa... szalu nie ma

Edytowano przez Olik
ort.

Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj