Piters182

Olej 10W40 czy 15W40?

Polecane posty

Piters182    29

Witaj, jaki olej silnikowy lejecie do swoich dominatorów, i czy filtr oleju myjecie czy wymieniacie na nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Czyli jednak Olej Mineralny leje się do tych kombajnów, a mi sprzedający gadał żeby zalać 10W40 bo na zachodzie takim zalewają przeważnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To Polscy spece leją minerał a najlepiej turdus, jedyna zaleta 15w40 nad 10w40 to chyba cena, skoro taki jest zalecany to taki lej! Silnik ma wszystko wyliczone na taki olej i koniec. Na zimnym rozruchu będziesz miał gorsze smarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

Panowie silnik z lat 80 a może konstrukcyjnie jeszcze z 70 a wy chcecie tu lać 10w40. gdyby chodził w niskich temperaturach ok. ale w żniwa gdzie mamy koło 15-20 stopni rano przy odpalaniu 

 

dobry mineralny typu delvac, rimula r4 czy ursa hd wystarczy nawet na 250 godzin pracy

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

jaki wlejesz na takim bedzie smigal 15w 40 i do tego nowy filter kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

...kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

andoria konstrukcyjnie chyba z lat 60tych i wg instrukcji lać superol CB z tego co pamiętam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

jaki wlejesz na takim bedzie smigal 15w 40 i do tego nowy filter kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

 

... i po tych paru sezonach wymiana oleju razem z remontem silnika.

Silniki w Bizonach nigdy nie były trwałe.

Zachodnie konstrukcje z lat 80-tych były znacznie trwalsze.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Silniki bizona nie były trwałe? U mnie w bizonku od nowości był tylko 1 remont a jest z roku 1975 i robi ok 30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Silniki bizona nie były trwałe? U mnie w bizonku od nowości był tylko 1 remont a jest z roku 1975 i robi ok 30ha

 

Perknis 4.236 - rocznik 1962 czytaj 53 lata.

Chodziłby bez remontu do dziś, ale w ubiegłym roku wydmuchnął uszczelkę pod filtrem olejowym i się zatarł. Przyspawał panewki na amen. Po rozłożeniu na czynniki pierwsze wał do szlifu na 0,25mm i nowe panewki glico. Reszta została oryginał (korbowody, tłoki, sworznie, tuleje, pierścienie....wszystko). Na tulejach nie ma śladu sugerującego że jakiekolwiek tłoki, albo pierścienie kiedykolwiek go dotykały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zachodnie konstrukcje w skr lub pgr to niewiem czy by jeden sezon wytrzymaly przeciez perkins to jest jeden z delikatniejszych silnikow troche pylu baliwo z woda a dotego operator kombajnu na podwujnym gazie i ile by taki silnik wytrzymal tylko sw 400 niezniszczalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, zalałem swojego Dominatora 98 przed żniwami w tamtym roku Castrolem 15W40 i tak zrobiłem przez żniwa około 100mtg i tak pytanie czy zmieniać olej na te żniwa, czy aby filtr, czy nic nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj