PodlaskiRolnik45

Pszenżyto ozime vs jęczmień ozimy

Polecane posty

Witam wiem że istnieje wiele tematów jak te lecz ja chce odświeżyć je . W tym roku planuje zasiać .... no i właśnie rozmyślam się nad pszenżytem ozimym  oraz jęczmieniem ozimym  , co jest lepiej wybrać na 4,5 i 6 klasy ziemi ? Oraz jakie opryski nawożenie co ma większy plon co lepiej się sprzedaje ( jaka cena ? ) ile bym mógł tego i tego uzyskać z 10 ha ? Z góry dziękuje za odpowedzi i zachęcam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Na te ziemie zdecydowanie pszenzyto plon 7-8t z ha , ale bardziej polecalbym zyto hybrydowe wszędzie urośnie i plon nawet do 9t z ha. Ja ostatnio zasialem zyto hybrydowe na 6 klasie ze slabym nawozeniem 250kg saletry na ha. I mialem plon 5t z ha


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

O skracaniu nie słyszałeś, Żyto to dobry pomysł na takiej klasie ziemi, mniej wymagające, niż pszenżyto i jęczmień, tylko jak chcesz 5 ton w górę to opryskiwacz z 5 razy musi tam jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

na takich ziemiach tylko jęczmień ozimy, o pszenzycie na 6klasie zapomnij, bardzo ulewny rok musiał by być na 7 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Podobno jeczmienia sie mniej zbierze niz pszenicy ( ale to moze nie prawda) ja polecam zyto hybrydowe. I nie siej jeczmienia na klasie 6 bo nie urosnie.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj