Skocz do zawartości

Polecane posty

Edin    24

Mam pytanie odnośnie szacowania szkód w uprawie aronii. Policzyli mi straty w tej uprawie na 0% ponoć ze względu iż ta uprawa nie jest kwalifikowana. Straty natomiast wyniosły 80%. Jak u was w gminach było z wyszacowaniem tej konkretnej uprawy? 

Resztę policzyli mi tak jak wpisałem.  Wyszło prawie 80% strat bez produkcji zwierzęcej z trzech gmin. Nie mieli bardzo wyjścia bo jak mieli obliczyć skrzyp polny albo arcydzięgiel na nasiona. Babka w gminie mówił że czerwoną linie mieli przy moim wniosku z urzędem wojewódzkim :P.

Xawier    33

Mi w uprawie mieszanki jarej pszenica jęczmień owies pow Chojnicki brak zwierząt klasa 4b 5 i 6 straty 10% słownie DZIESIĘĆ procent. Śmiech na sali. W polu straty minimum 50% a oni tylko 10% wyliczyli a na polu nikogo z komisji nie widziałem.  Jak teraz tylko tyle wyliczyli strat to poprzednie lata to chyba nadprodukcję miałem. Wybory ich z tego rozliczą.

ChiquitaB    50

nam wyliczyli 31.6 w całej gminie 17 gospodarzy się załapało. Podobno komputer to wylicza a oni przepisuja tylko. No i oczywiście komisja wypisana w składzie ... a na polu nikogo nigdy nie było

Edytowano przez ChiquitaB

Wiadomość z agroFakt.pl

toorano    12

u mnie w gminie ci co mają deszczowaną cebulę i plon ok.60-70t łapią się na "pomoc" suszową, bo komisja siedzi w gminie i wylicza, a na pole nie chodzi, a ci co mają zaschniętą kukurydzę i młócą po 3-5t nie łapią się, bo kukurydza na ziarno nie ucierpiała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Xawier    33

A na jakich klasach ziemi mieliście uprawy na których wyliczali wam szkody?? Nie ma przepisu jakiegoś że komisja musi być na polu? Znajma w innej gminie niż moja jest w komisji i mówiła że jak chodziła po polach i nie było już zbóż (były skoszone) to wpisywała 0% strat bo inaczej nie mogła a u siebie się pytałem w gminie to pow że śmiało można kosić. Co gmina to inne wytyczne ja widzę...

ChiquitaB    50

u mnie wczoraj teść był wniosek złożyć to 2.5 godziny kwitł w agencji bo ludzie od 5 rano już stali w kolejce. W jednej gminie władze tak się starały że wszyscy sie załapali:)

icek1    178

A tam susza ważne że Agencja dopłaci do straty suszowej ja się nie narobię a pieniądze dostanę

przemol87    43

W mediach wszedzie trąbią że trzeba mieć 30%strat i tyle ale nikt nie mówi że te 30%strat ma być w DOCHODZIE! liczonym na podstawie 3 lat. Ceny i plony GUSowskie to smiech na sali a pod wage brane są straty z tabeli a nie rzeczywiste...dochód na obecny rok jest wyliczany prognozą z zeszłego roku a jak pamietamy warzywa były pod psem, zboża miały rekordowe wydajności....czyli srednie ceny są niższe niż srednie 3-letnie

Ktoś tam na gorze ma łęb do myślenia bo cel został osiagniety a mianowicie: wielka susza, duże pieniądze a mało kto dostanie bo "nie miał strat"

Thomas2135    1212

Koledzy kto jest z północnego mazowsza? Doszły mnie słuchy, że w mazowieckim inaczej liczyli straty. Z tego co wiem do wyliczania strat nie brano pod uwagę dochodu uzyskiwanego z mleka. Prawda to czy plotka? W czwartek w Olsztynie jest oragnizowany protest. Będą się domagać od wojewody ponownego szacowania strat suszowych. Nie wiem co oni chcą ugrać.

marian2011    111

WLKP przez kilka dni prognozy zapowiadały że popada  deszczyk we  wtorek sroda troszkę pomogło by ozminom jednak sprawdzałem teraz prognozy  zero deszczu do następnego wtorku, ale nie ma co im wierzyć ,po za tym panienki od zapowiadania pogody w telewizji takie zadowolone że mogą zapowiadać słoneczne dni

Nowy81    22

Dziś z ciekawości wywiozłem trochę obornika na poplonowe pole(gdzie nie gdzie łubin wysokości 10cm), jako na zimową orkę i ledwo co pług wchodzi (nowe lemiesze dłuta stan ok, pług ustawiony agresywnie)... miejscami mimo nowych płóz pług ucieka w stronę nie oranego pola :mellow: klasa 4ai b.

Na bokach mam luźno z powodu kamieni. Strasznie się orze zero wilgoci!  takiej suszy nie pamiętam...

Deszczu w prognozach brak. Jak nie będą zapowiadać ulew w całym kraju to nie do mięknie...

pawel885    380

Jak rósł poplon to co się dziwisz, wychlał co się dało, po pszenicy ozimej gdzie praktycznie od połowy lipca nic nie rosło orało się dobrze 

Nowy81    22

Był zasiany poplon a nie urósł. Nie dziwie się tylko stwierdzam fakty, że jest sucho jak nie wiem. Jako, że to temat o suszy, to napisałem.

A jak nie masz sucho w polu, to nie wiesz co to susza... Jak by ci spadło z 100l w ciągu roku to byś wiedział.

pawel885    380

Mam sucho, tylko po co się pogrążać w jeszcze większą suszę siejąc poplon? Zaraz po żniwach talerzówka, potem brony ze 2 razy aby nic nie rosło i jako taka wilgoć jest oziminom wystarczy, po kukurydzy czy trawie popiół normalnie

lukejro    155

Tylko, że nie którzy muszą wysiewać poplony w związku z zazielenieniem  albo programami rolno-środowiskowymi.  U nas jest tak sucho, że nawet ciężkie pługi obrotowe mają problem zagłębić się w ziemię. Ostatni deszcz był koło 10 września...

adaammek    10

obecnie traw weryfikacja hektarów przez arimr  po jej weryfikacji min rol ogłosi wysokość pomocy suszowej na ha  a arimr naliczy dopłaty mówiona ze od 10 października nastapi  realizacja płatności

Michalmeer    366

Oszukali nas na suszy , nikt nie dostanie ani pieniedzy ani kredytu , wprowadzili zmiany gdzie są uwzglednione tylko zboża i kukurydza na kiszonke , tak że nik nic nie dostanie

Michalmeer    366

przykład naszej gminy , kiedy spisywany był protokół były uwzglednione uprawy , rzepaku buraków kukurydzy , motylkowych itp , w piątek kiedy było wiadomo ile ludzi złozywło wnioski i były warzne przyszły nagle i szybkie zmiany , zostaly wycofane z suszy uprawy rzepaku buraków motylkowych , kukurydzy na ziarno , zostały tylko zboża i kukurydza na kiszonke , wiec u mnie w gninie przed zmianami gdzie susza była pomoc dostało by około 70 gospodarst , po zmianach dostanie około 2 gospodarstw ,te 68 pomimo w dniu składania wniosku spełniały wymogi nic nie dostanie , spowodu zmian regół w trakcie gry , jak to powiedział pan w gminie tych 450 mln zostaną przekazane na pomoc kopalnią , od kogoś trzeba było pieniądze zabrać żeby komuś dać , niestety trafiło na nas 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Info dla malkontentów, że Ursus jest składakiem. Zetor też będzie składakiem. Bo jak można Polski składak kupić, przecież to niedopuszczalne, przecież to wielki szajs ...

"Od kilku dni wiadomo, że od 2015 roku, nowe ciągniki Zetor będą napędzane silnikami marki Deutz AG. Ta informacja wywołała spore dyskusje w branży techniki rolniczej. Rolnicy wymieniają się opiniami i dość burzliwie komentują nowe plany czeskiego producenta.
      Zetor tłumaczy swoją decyzję koniecznością spełnienia normy spalin Stage 4B. Jak podkreśla czeski producent, w ten sposób chce zagwarantować swoim klientom wysoką jakość oferowanych ciągników. Niemieckie silniki mają trafić do dwóch nowych modeli ciągników o mocy 60 - 80 KM. W nich zastosowane będą silniki 4-cylindrowe Deutz TCD 2.9 L4. Zetor planuje również premierę dwóch nowych modeli o mocy po wyżej 150 KM, które będą napędzane 6-cylindrowymi silnikami Deutz TCD 6.1 L6. Oznacza to, że silniki Deutz będą montowane przede wszystkim w ciągnikach nowych serii, które Zetor planuje wprowadzić do oferty w latach 2015 i 2016. Opinie rolników na temat planów Zetora są jak zwykle podzielone. Wśród wielu komentarzy na pierwszy plan wyłaniają się dwa nurty: miłośników starych, sprawdzonych konstrukcji oraz zwolenników nowych rozwiązań technologicznych. Urok kultowych modeli z lat 80-tych i 90-tych nie maleje i według wielu to najlepsze ciągniki w historii Zetora. Jednak świat idzie do przodu i czeski producent nie ma odwrotu w rozwoju swoich produktów. Nowe ciągniki muszą sprostać konkurencji i wymagającym normom spalin. Sympatycy nowoczesnych maszyn rolniczych wybór silników Deutz oceniają pozytywnie. Podkreślają, że jeśli Zetor chce wprowadzać na rynek nowoczesne ciągniki, szczególnie te o mocy po wyżej 150 KM, to kooperacja z tak doświadczoną i renomowaną firmą jak Deutz AG to mądra decyzja. Nie ma sensu dalszego rozwoju już i tak mocno „wyciśniętego” 4-cylindrowego silnika własnej produkcji a budowa nowej jednostki napędowej nie ma finansowego uzasadnienia. Podsumowując, sukces nowych modeli uzależniony jest od faktu, czy ciągniki Zetor z silnikami Deutz zachowają swój charakter i nie staną się po prostu kolejnym wcieleniem innych zachodnich ciągników np. Deutz-Fahr. Najwięcej obaw wzbudzają oczywiście ceny nowych Zetorów. Czy wyposażenie ich w jednostki napędowe Deutz nie spowodują znaczących podwyżek, co odbije się na atrakcyjności czeskich ciągników i dla wielu potencjalnych klientów staną się one nieosiągalne. Wierzymy, że tak doświadczona marka jak Zetor bardzo dokładnie przeanalizowała wszystkie aspekty swojej decyzji co przełoży się na dynamiczny rozwój firmy."     Źródło: http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2448-czy-silniki-deutz-rozpdz-zetora     Pozdrawiam
    • Przez Michalq66
      New Holland T7.220. 300 netto bez tuza wersja podstawowa i bez podłokietnika I skrzynia bodajrze Power Command. cena jest podajrze po upustach które były pod koniec roku.
    • Przez blawatek98
      Arena Agro 2015
      Pierwsza w północno-wschodniej Polsce wystawa halowa   
      14-15 luty, czynne od 9 do 17, wstęp bezpłatny   
      Ktoś się wybiera ? 
    • Przez ZO-9
      Kupię agregat 5 lub 6m z wałkami KLEIN FORTSCHRITT