Polecane posty

Edin    27

Mam pytanie odnośnie szacowania szkód w uprawie aronii. Policzyli mi straty w tej uprawie na 0% ponoć ze względu iż ta uprawa nie jest kwalifikowana. Straty natomiast wyniosły 80%. Jak u was w gminach było z wyszacowaniem tej konkretnej uprawy? 

 

Resztę policzyli mi tak jak wpisałem.  Wyszło prawie 80% strat bez produkcji zwierzęcej z trzech gmin. Nie mieli bardzo wyjścia bo jak mieli obliczyć skrzyp polny albo arcydzięgiel na nasiona. Babka w gminie mówił że czerwoną linie mieli przy moim wniosku z urzędem wojewódzkim :P.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mi w uprawie mieszanki jarej pszenica jęczmień owies pow Chojnicki brak zwierząt klasa 4b 5 i 6 straty 10% słownie DZIESIĘĆ procent. Śmiech na sali. W polu straty minimum 50% a oni tylko 10% wyliczyli a na polu nikogo z komisji nie widziałem.  Jak teraz tylko tyle wyliczyli strat to poprzednie lata to chyba nadprodukcję miałem. Wybory ich z tego rozliczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nam wyliczyli 31.6 w całej gminie 17 gospodarzy się załapało. Podobno komputer to wylicza a oni przepisuja tylko. No i oczywiście komisja wypisana w składzie ... a na polu nikogo nigdy nie było

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

u mnie w gminie ci co mają deszczowaną cebulę i plon ok.60-70t łapią się na "pomoc" suszową, bo komisja siedzi w gminie i wylicza, a na pole nie chodzi, a ci co mają zaschniętą kukurydzę i młócą po 3-5t nie łapią się, bo kukurydza na ziarno nie ucierpiała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A na jakich klasach ziemi mieliście uprawy na których wyliczali wam szkody?? Nie ma przepisu jakiegoś że komisja musi być na polu? Znajma w innej gminie niż moja jest w komisji i mówiła że jak chodziła po polach i nie było już zbóż (były skoszone) to wpisywała 0% strat bo inaczej nie mogła a u siebie się pytałem w gminie to pow że śmiało można kosić. Co gmina to inne wytyczne ja widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

to już wiecie na kogo NIE głosować: PO PSL. Z pozostałych wybór też nie jest oczywisty


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie wczoraj teść był wniosek złożyć to 2.5 godziny kwitł w agencji bo ludzie od 5 rano już stali w kolejce. W jednej gminie władze tak się starały że wszyscy sie załapali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A tam susza ważne że Agencja dopłaci do straty suszowej ja się nie narobię a pieniądze dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

W mediach wszedzie trąbią że trzeba mieć 30%strat i tyle ale nikt nie mówi że te 30%strat ma być w DOCHODZIE! liczonym na podstawie 3 lat. Ceny i plony GUSowskie to smiech na sali a pod wage brane są straty z tabeli a nie rzeczywiste...dochód na obecny rok jest wyliczany prognozą z zeszłego roku a jak pamietamy warzywa były pod psem, zboża miały rekordowe wydajności....czyli srednie ceny są niższe niż srednie 3-letnie

Ktoś tam na gorze ma łęb do myślenia bo cel został osiagniety a mianowicie: wielka susza, duże pieniądze a mało kto dostanie bo "nie miał strat"

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy kto jest z północnego mazowsza? Doszły mnie słuchy, że w mazowieckim inaczej liczyli straty. Z tego co wiem do wyliczania strat nie brano pod uwagę dochodu uzyskiwanego z mleka. Prawda to czy plotka? W czwartek w Olsztynie jest oragnizowany protest. Będą się domagać od wojewody ponownego szacowania strat suszowych. Nie wiem co oni chcą ugrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP przez kilka dni prognozy zapowiadały że popada  deszczyk we  wtorek sroda troszkę pomogło by ozminom jednak sprawdzałem teraz prognozy  zero deszczu do następnego wtorku, ale nie ma co im wierzyć ,po za tym panienki od zapowiadania pogody w telewizji takie zadowolone że mogą zapowiadać słoneczne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dziś z ciekawości wywiozłem trochę obornika na poplonowe pole(gdzie nie gdzie łubin wysokości 10cm), jako na zimową orkę i ledwo co pług wchodzi (nowe lemiesze dłuta stan ok, pług ustawiony agresywnie)... miejscami mimo nowych płóz pług ucieka w stronę nie oranego pola :mellow: klasa 4ai b.

Na bokach mam luźno z powodu kamieni. Strasznie się orze zero wilgoci!  takiej suszy nie pamiętam...

Deszczu w prognozach brak. Jak nie będą zapowiadać ulew w całym kraju to nie do mięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak rósł poplon to co się dziwisz, wychlał co się dało, po pszenicy ozimej gdzie praktycznie od połowy lipca nic nie rosło orało się dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Był zasiany poplon a nie urósł. Nie dziwie się tylko stwierdzam fakty, że jest sucho jak nie wiem. Jako, że to temat o suszy, to napisałem.

A jak nie masz sucho w polu, to nie wiesz co to susza... Jak by ci spadło z 100l w ciągu roku to byś wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam sucho, tylko po co się pogrążać w jeszcze większą suszę siejąc poplon? Zaraz po żniwach talerzówka, potem brony ze 2 razy aby nic nie rosło i jako taka wilgoć jest oziminom wystarczy, po kukurydzy czy trawie popiół normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tylko, że nie którzy muszą wysiewać poplony w związku z zazielenieniem  albo programami rolno-środowiskowymi.  U nas jest tak sucho, że nawet ciężkie pługi obrotowe mają problem zagłębić się w ziemię. Ostatni deszcz był koło 10 września...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a ktoś cos wie to tej pomocy od panstwa co z tym zrobią ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

obecnie traw weryfikacja hektarów przez arimr  po jej weryfikacji min rol ogłosi wysokość pomocy suszowej na ha  a arimr naliczy dopłaty mówiona ze od 10 października nastapi  realizacja płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Oszukali nas na suszy , nikt nie dostanie ani pieniedzy ani kredytu , wprowadzili zmiany gdzie są uwzglednione tylko zboża i kukurydza na kiszonke , tak że nik nic nie dostanie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przykład naszej gminy , kiedy spisywany był protokół były uwzglednione uprawy , rzepaku buraków kukurydzy , motylkowych itp , w piątek kiedy było wiadomo ile ludzi złozywło wnioski i były warzne przyszły nagle i szybkie zmiany , zostaly wycofane z suszy uprawy rzepaku buraków motylkowych , kukurydzy na ziarno , zostały tylko zboża i kukurydza na kiszonke , wiec u mnie w gninie przed zmianami gdzie susza była pomoc dostało by około 70 gospodarst , po zmianach dostanie około 2 gospodarstw ,te 68 pomimo w dniu składania wniosku spełniały wymogi nic nie dostanie , spowodu zmian regół w trakcie gry , jak to powiedział pan w gminie tych 450 mln zostaną przekazane na pomoc kopalnią , od kogoś trzeba było pieniądze zabrać żeby komuś dać , niestety trafiło na nas 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj