Polecane posty

wlamaj1    186

Susza suszą, jak ograniczać parowanie uczono w szkole a praktyka pokazuje inną zależność - najważniejsza jest ilość wody pobieranej przez rośliny, czyli im wcześniej susza zakończyła wegetacje tym więcej wilgoci w glebie, znacie już warunki programu pomocy? Chodzą sluchy, że poziom strat będzie wyznaczany według kryteriów IUNG (wybrane uprawy i kategorie gleb) bez względu na to co rolnicy mają w protokołach, kolejne wątpliwości dotyczą kryterium ubezpieczenia u nas w protokołach określono tylko czy rolnik ubezpieczył się od ryzyka suszy

 

Gminy się mocno tych kryteriów trzymają a tymczasem władza mówi co innego: http://www.agrofoto.pl/finanse/iung-nie-musi-stwierdzac-suszy-aby-dzialaly-komisje-szacujace-straty,59350.html

Czas przedwyborczy to czas "cudów" większych niż w Boże Narodzenie. Pewnie za słowami polityków nie idą żadne zarządzenia, rozporządzenia i w gminach będzie "po staremu". Ale wszyscy będą wiedzieć że rolnicy dostają ogromną pomoc a dostaną "tyle co kot napłakał". Jutro składam wniosek to się zobaczy. Wielkich nadziei nie mam, hodowlę posiadam a na polu został tylko burak cukrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Gminy robia to co wojewoda kaze. Wytyczne sa takie a nie inne z wiadomych przyczyn tzn. zeby za duzo kasy nie wydac Sawicki jak zwykle gada ile to rolnicy dostana itd tylko pytanie u ilu rolnikow zostanie stwierdzona ta 30 procentowa strata. U mnie w gminie i sasiedniej nikt nie mial tyle zobaczymy jak dojda ziemniaki i kukurydza. Zboza mialem ok ale kukurydza schnie jakby byl pazdziernik kolby male z malymi ziarnami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

a co z tymi co mają zwierzęta, wiadomo że oni nic nie dostaną bo przecież ich zwierzęta nie ucierpiały i sumując ich produkcję zwierzęcą z roślinną nie osiągną 30% strat. O tym już pan minister nie raczył wspomieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Ehh u mnie to dostaną tacy co pozapisowali na tak zwane ptaszki a pola to tylko zytem przesiewaja.A ten co naprawdę zagina znów będzie miał h.... z tego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja z 6 ha traw miałem 4 baloty trzeciego pokosu, drugi podobnie


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

a co z tymi co mają zwierzęta, wiadomo że oni nic nie dostaną bo przecież ich zwierzęta nie ucierpiały i sumując ich produkcję zwierzęcą z roślinną nie osiągną 30% strat. O tym już pan minister hnie raczył wspomieć!

Jezeli ma sie zwierzeta to teoretcznie urzednik z gminy musi wziasc pod uwage ze rolnik musi zakupic pasze i musi to uwzglednic w protokole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dlatego też proszę o przypominanie "komisjom  suszowym", że  tej sprawie w roku 2013 wypowiedziało się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które stwierdziło, że wysokość szkód oszacowanych przez komisje może być powiększona o kwotę dodatkowych kosztów poniesionych np. na zakup pasz, o ile zakup ten wynika z ujemnego bilansu paszowego w gospodarstwie rolnym spowodowanego szkodami powstałymi w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że oni biorę też pod uwagę produkcję mleka, a kto zmniejszył o 30 % produkcję, jedna wielka ściema, narobione hałasu że pomoc będzie a tak naprawdę 1/50 dostanie, jedne wielkie oszustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zmniejszyłem a raczej straciłem przez suszę i produkcja spadła o 30-40 % a zapasy sianokiszonki to 50 % zeszłrocznych zbiorów. Jak pisałem nie wierzę w żadne obiernice. Pomyślcie ile trzeba pieniędzy na pokrycie strat kulkuset tysiącom rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Gminy się mocno tych kryteriów trzymają a tymczasem władza mówi co innego: http://www.agrofoto.pl/finanse/iung-nie-musi-stwierdzac-suszy-aby-dzialaly-komisje-szacujace-straty,59350.html

 

 

w kuj-pom komisje szacują wszystkie straty, UW jeszcze nieoficjalnie twierdzi, że będą uznawane tylko straty zgodnie z raportami IUNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co roku nie pokrywają takich strat więc pieniądze powinny się znaleźć i to nie małe no ale niestety nie w naszym kraju, prawda jest taka że największe pieniądze dostaną pseudo rolnicy ( tzw warszawiacy)  i ci którym się nie chce robić i oddali wszystko w dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Wbrew pozorom to nie najgorsze wyjście bo te pieniądze do germańca nie trafią. Wiedzą komu dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

odwiedziła mnie komisja Suszowa, twierdzi że suszy nie ma u mnie i prawdopodobnie nie dostanę pieniędzy. Po prostu żal ściska kiszki jak się słyszy takie słowa..

Trawa 70% wyschło, qq 40% mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlatego trzeba o takich rzeczach głośno mówić żeby już nie mieli następnej okazji pokazać jak potrafią się wypiąć na rolnika z którego tak naprawdę żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

odwiedziła mnie komisja Suszowa, twierdzi że suszy nie ma u mnie i prawdopodobnie nie dostanę pieniędzy. Po prostu żal ściska kiszki jak się słyszy takie słowa..

Trawa 70% wyschło, qq 40% mniej

 

Zapewne sąsiad który nie sieje nawozów dostanie bo straty będą większe


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie nie było, bo suszy u mnie nie widać. Zeszłej nocy i dwa dni temu znowu padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Koniczyna po ostatnich prawie codziennych deszczach widocznie ożyła. W mojej okolicy kukurydze mają tak 1,5-2,8m. Teraz dobrze się w polu robi, chociaż miejscami można się topić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko pozazdrościć u mnie dalej sucho mimo iż dwa razy popadało ale co z tego jak ziemia przemiękła na jakieś 10 cm max a dalej popiół.

U mnie cisza na temat pomocy i komisji suszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

a jak to jest, komunikat ze strony ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi z wczoraj 07-09-2015r

 

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Pomoc-finansowa-dla-gospodarstw-rolnych-i-dzialow-specjalnych-produkcji-rolnej-w-ktorych-powstaly-szkody-spowodowane-przez-susze-w-2015-r

 

niby wiem że o tym mówiono już od dłuższego czasu i wyżej też pisaliście.

Jak wniosek do gminy został złożony a komisji nie będzie (tak stwierdziła gmina) to skąd wziąć kopię protokołu sporządzoną przez komisję która miał odwiedzać rolników?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Zimno, chmury, wiatr...

Pokażcie jakieś zdjęcie jak wygląda deszcz....

Edytowano przez bazalt50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj