Polecane posty

Soltys85    83

Słyszeliscie cos o tym że jak jest ogłoszony stan kleski zywiołowej to nie moga sie odbyc wybory....moze stad opieszałosc  rzadu. Cos takiego obiło mi sie o uszy nie wiem czy to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to słabo, bo u mnie od 150zł za słabszą nawet i po 200 za lucernę

W czerwcu nic nie padało, w lipcu parę burz w sierpniu ani kropli jest tak sucho jak rok temu nawet gorzej

 za tyle to nie ma najmniejszego sensu kupowac, za to sprzedawac to tak   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

W mojej okolicy to sianokiszonka zaczyna się od 50zł/belka, po 200 to nie ma sensu kupować bo ile z tej belki by musiało dać mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W mojej okolicy to sianokiszonka zaczyna się od 50zł/belka, po 200 to nie ma sensu kupować bo ile z tej belki by musiało dać mleka.

 

średnio z 18kg suchej masy krowa da 20l mleka. Bela od 120 do 150kg SM co daje średnio 150l mleka, a gidze reszta opłat oraz wyżywienie młodzieży?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już nie chodzi o to czy da i się zwróci, bo u wielu t. jedyny sposób na doczekanie następnego sezonu, bo ten już stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

W jaki sposób mi oszacują że wystąpiła susza w kukurydzy za kiszonkę jeżeli kukurydzu już ponad tydzień temu scięta bo nie było senesu jej trzymać dalej bo całkowicie by uschła. Więc nie należy mi się pomoc bo kukurydzy nie ma już na polu? A gdzie jest w tym raporcie uwzględnione trawy na GO i łąki? Ich susza nie dotknęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Slyszeliscie 400 zl do ha a jak nie ubezpieczone to 200. Poprostu zdzierstwo. Oni wiedza ile ludzi maja ubezpieczone .....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to już nie pierwszy raz tak jest, kilka lat temu też wypłacali 50% tym co nie mieli ubezpieczonych upraw. Wystarczy mieć ubezpieczone od jednego ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

400 zł do ha a jak nieubezpieczone to 50 % tego. Suszę uznano 100 tyś. gospodarstw. Dodam, że na dopłaty składa jakieś 1,3 mln. Na onw łapie się ok760 tyś. Odliczając nierolników to prawdziwych rolników będzie coś ok 800-900 tyś. Żeby oszacowano straty trzeba było w gminie wniosek złożyć jeśli została uznana susza. Czy teraz jest inaczej?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak macie rację 50% mniej. Ręki nie dałbym uciąć, ale zdawało mi się, że to było 50 zł. Czytałem tutaj.http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/rzad-nie-oglosil-stanu-kleski-suszy-ale-zapowiada-pomoc/?utm_source=Facebook

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

A kto mi łąki ubezpieczy?

Wystarczy że zboże miałbyś 50% ubezpieczone od gradu i już by się liczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

popieram ale powinni dać 1 tys tym co mają ubezpieczenia a tym bez 100 zł do ha nauczyło by to rolników się ubezpieczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam trawy i kukurydzę, ale jej nie ubezpieczam, no od czego. Deszczy nawalnych, podtopień jak takie nie występują. Gradu też kilkanaście lat nie było takiego, który zrobiułby szkody. W tym roku raz trochę grochu spadło. W czasie przymrozków nie sieję a od suszy nikt nie ubezpiecza. Są jeszcze jakieś realne ryzyka od których powinienem ubezpieczyć? Ja tam wniosku o szacowanie szkód nie składałem i mam głęboko w .... tę jałmużnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Można ubezpieczyć od teściowej jak w szkodę wejdzie... he he ja mam 4ha kuku u teściowej


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak macie produkcję zwierzęcą to zapomnijcie o pomocy. Trzeba mieć 30% strat, a jak utrzymujecie się z produkcji zwierzęcej to takich strat wam nie naliczą, bo susza wystąpiła na polach a nie w oborach i chlewniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po cholerę do wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwie dołączone jest oświadczenie o ilości zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie jak w waszych okolicach zaczynają sprzedawać bydło co z qq macie możliwości wyjazdu w pole w mojej okolicy nawet gruger nie chce wchodzić w ziemię  :(

Edytowano przez Lukasz-ursus-1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Potwiardzam Sawicki znów z nas jaja sobie zrobił, jak ktoś ma produkcję zwirzęcą to nie dostanie nic do upraw, bo w żaden sposób mu nie przekroczy tych 30% strat, a ktoś kto wydał ziemie w dzierżawę nie robi dosłownie nic ale bierze dopłaty dostanie pomoc, bo jego susza bardziej dotkneła bo przeciesz teoretycznie sieje i zbiera plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

realnie to sprawy wygladaja tak-po powodzi 2010 tez dawali podobne odszkodowania, byly powolane komisje, nie bylo tak zle- ile strat podalem ,tyle wpisali, komisja nie miala czasu chodzic po wsi, zreszta straty miejscami byly 100 %  i to kazdy widzial nawet z daleka. jako ubezpieczenie wystarczyla polisa w pzu -ubezpieczenie mienia ruchomego,sa tam wyszczegolnione zwierzeta, w dolinie wisly kazdy rozsadny sie ubezpiecza, skladka zwraca sie co pare lat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

To jest właśnie równe traktowanie ubezpieczeni i nie ubezpieczeni. Powiem tak że dobrze że będzie jakaś pomoc bo zawsze jakiś grosz się przyda ale nie powinno być podziału. Straty ma każdy takie same. Ci co mają bydło to pewnie też coś dostaną bo nasz drogi minister też działa w tej sprawie a że idą wybory to te działania mogą zakończyć się sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

witam panowie jak w waszych okolicach zaczynają sprzedawać bydło co z qq macie możliwości wyjazdu w pole w mojej okolicy nawet gruger nie chce wchodzić w ziemię  :(

 

w tamtym roku kvernelanda ciągałem pół pola nim w ziemie się wbił, w tym roku zapiszczę pod sklepem i nie wyjmę :P

 

Jeśli każdy ma dostać po równo to niech nikt nic nie dostanie.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Jak to mówicie żeby wyjąć trzeba włożyć, żeby dostać trzeba dać. Z pustego się nie wyjmie. Ja tam nie składam bo susza nic mi nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj