Polecane posty

Rolnik1973    15287

A kto wam broni podnieść cenę za swoje. Mam ziemniaki ale taniej niż 2zł kg nie sprzedam bo sie nie opłaci. I albo znajdziesz kupca albo zostaniesz z towarem. Taki mamy rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

W tamtą środę na targowisku ziemniak czerwony 1zł za 1kg czerwony odmiana Red Lady chyba.Ale to że jak w Belgii za mleko płacą 0.25€ a € po 4.19zł wychodzi nam 1.04zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Może coś się ruszy...   suszowe 1 - 2 tyś

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/pomoc-socjalna-po-suszy-1-tys-2-tys-dla-gospodarstwa,59316.html

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam w okolicy kilku leserów co zbierają max 2 tony żyta/ owsa z hektara, zachwaszczenie, zakwaszenie wysokie. W tym roku też zebrali max 2 tony bo chwasty czekały na lepsze czasy i mieli zboża czyste jak nigdy  ;) I oni pierwsi krzyczą susza ! odszkodowania dawać ! Zamiast pomóc prawdziwym rolnikom co naprawdę mają 50% zbiorów a bydła tyle samo co w roku poprzednim to większość kasy rozejdzie się na takich matołów co kupią za to nowy telewizor albo przepiją pod sklepem.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ono sobie żyja na luzie a ty mużynku pracuj ale to jest twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widzę że zabolało ;) ? To niech sprzeda ziemię bo mu tylko socjal blokuje wtedy będzie miał prawdziwy luz. A przy plonach 2 tony żyta na 3-4 klasie on tylko dokłada do tej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a mnie to sie zdaje ze to dopiero poczatek suchych lat w naszym kraju, co bedzie jak tak posuszy z 5 lat pod rzad ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

ci na luzie dalej bedo egzystowac a murzynek bedzie biadolil ze nie moze sie rozwijac a ma jeszcze chwilke wolnego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie wiem czy bedzie do smiechu jak woda w kranie wyschnie...

 

w moich stronach sianokiszonka 120x120 juz po 120-140zł nic tylko sianokiszonke sprzedawac bo krowom czy opasom dawac sie nie opłaca...

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niech tak całą Europę podsuszy kilka lat to będzie jak w wojnę - Żydki złotem się nie najedzą, za słoninę oddadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Żeby to w maju przewidział że tak sucho będzie to by siana na handel narobił, a tak to poszło na próchnicę, część wzieli po skoszeniu kto mądry był. Teraz by kasy nabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie susza na całego w polu co udało się zrobić zaraz po skoszeniu to jakoś tam jest reszta co została po jarych to nawet nie myślę o jakichkolwiek uprawach po żniwnych. Nawet opryskać nie ma jak bo perz się zwinął jedynie gdzie nie gdzie trawica się zieleni gdzie więcej sieczki leży. Łąki na torfach fakt zielone ale trawa w ogóle nie odbija a gdzie trochę wyżej to już wyschła jest porażka i tyle. Po 20 września zawsze siałem oziminy ale na razie nie zanosi się na to. Dobrze że jęczmień i pszenica jara w miarę sypnęły to będzie co siać na wiosnę.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Wczoraj ładnie popadało okolice Starogardu woj. pomorskie, będzie się dobrze w polu robiło, bo wcześniej to się dosyć kurzyło, ale nie było aż tak tragicznie sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

no nie wiem czy bedzie do smiechu jak woda w kranie wyschnie...

 

w moich stronach sianokiszonka 120x120 juz po 120-140zł nic tylko sianokiszonke sprzedawac bo krowom czy opasom dawac sie nie opłaca...

 

to słabo, bo u mnie od 150zł za słabszą nawet i po 200 za lucernę

W czerwcu nic nie padało, w lipcu parę burz w sierpniu ani kropli jest tak sucho jak rok temu nawet gorzej

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No ale ile litra na metr pod tym Starogardem spadło to nie wiesz? Bo pod Chnjnicami to pare kropel. Tu trza z 50 l/ m żeby coś ruszyć. Ci co rzepak chcą siać to mają zagwozdke. Jak taka sucha jesień jak rok temu sie powtórzy to można zapomnieć o oziminach. Porządny deszcz to przed Bożym Narodzeniem spadł. Pamiętam jak dziś a to chyba śnieg to caso powinien być.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dokładnie to nie wiem ale tak ok 10 l/m. ostatni ładny deszcz był ok 15 dni temu, ale wtedy to tak padało że na asfaltowych ulicach było po kilka cm wody, bo studzienki nie nadążały odbierać. W lipcu w ciągu jednego tygodnia spadło ok 30l/m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No to u was suszy ni ma to caso. U mnie dokładnie 15.08 5 l 02.08 3 l w sumie 8 w całym sierpniu więc coś chyba musi już... W lipcu 53 l to tak powiedzmy w normie. No dali Bóg to wrócą mokre lata. A tak po asfalcie to ty nie patrz bo i po dwóch litrach to kałuże, że cho cho potrafio być. Kup se deszczomierz 20 zeta i wiesz. A z deszczem to i jedna strona miasta potrafi dostać a druga nic. U nas to pod elewatorami Roli lubi popadać a do mnie pieć kilosa i zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Kałuże, a cały nowy asfalt z nowymi studzienkami i odpływamy zalany tak na 7-8cm, a w niektórych na kilkanaście cm to jest różnica. Ja tam na susze nie narzekam, bo nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Kałuże, a cały nowy asfalt z nowymi studzienkami i odpływamy zalany tak na 7-8cm, a w niektórych na kilkanaście cm to jest różnica. Ja tam na susze nie narzekam, bo nie jest źle.

No i jeszcze nowy asfalt zalany. To rzeczywiście kraina mlekiem í miodem płynąca. Tylko pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja tam nie liczę na pomoc państwa trzeba sobie radzić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ziemniaki po 1zł/kg były na początku lipca, a teraz to tak po 7zł/15kg. Ceny gorsze niż w zeszłym roku, ciekawe do ile spadnie w wykopki, ale cena będzie chyba niższa niż w zeszłym roku, ale ziemniaka w tym roku będzie więcej. Tak jest w u mnie i w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To wsparcie suszowe to lipa trzeba mieć 50% ubezpieczone na 30% obszarze gospodarstwa musi objąć susza straty a liczy się to co na polu i trzeba czekać na komisję arz obejrzą na polu.
Gra nie warta świeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto czytał jaki kit wciskają naiwnym rolnikom? Będzie 1 tyś. zł dla.gosp. do. 5 ha i 2 tyś pow. 5 ha. Będzie jeszcze dodatkowa do ha. Większego kłamstwa dawno nie czytałem. Ciekawe, że nie ogłosił tego Sawicki tylko jakaś wiceminister. Ją zawsze można dymisjonować i sprawa przycichnie. Byle do wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj