Polecane posty

Szymi40    1441

Taka  susza że znajomy umłócił  zbiornik żyta  z trzech ha. ....   drugi  też z  trzech  ha.  zbiornik jęczmienia.   mieszanki i owies  połowa  jdzie pod talerzówkę  -  takiego roku najstarsi  w gminie nie pamiętają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Lubelskie-niby susza a zbiory większe od zeszłorocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Właśnie oglądam jak Pani Premier pojechała do jednej gminy rozmawiać o suszy wszystko ładni pięknie ale dostała pytania od TVN o listy wyborcze i temat się nie kończy...Pojechała do Rolników by głosy sobie zbierać nie pomagać.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

u minie w okolicy Lublina, nie było do tej pory tak strasznie, oziminy na V kl dały po 6 ton  żyta, ale dziś kukurydza schnie w oczach i tu będzie problem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

Zero deszczu ponad półtora miesiąca. Żniwa na finiszu choc plon nawet ładny. Śmieja sie ze samoloty rozganiaja chmury i dlatego nie pada bo u mnie jak ląduja na lotnisku w świdniku to do lądowania podejście robią nad moja wioską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

mamy juz 8 sierpnia a na poczatku lipca troche dwa dni pokropiło dziwneze nic nie ostrzegaja przed brakiem wody małopolski okolice wadowic ale i tak zboza jare bardzo ładnie sypły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Zero deszczu ponad półtora miesiąca. Żniwa na finiszu choc plon nawet ładny. Śmieja sie ze samoloty rozganiaja chmury i dlatego nie pada bo u mnie jak ląduja na lotnisku w świdniku to do lądowania podejście robią nad moja wioską.

Skąd kolego jesteś bo ja też spod lotniska i tez u nas mówią ze samoloty chmury rozganiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

U mnie w okolicy Człuchowa w pomorskim od 01 marzec do dziś 180 l/ m. Rozkład też ważny szału nie ma zwłaszcza strączkowe dostały po gaciach. Błotka wysychają a i w jeziorze 0,5 metra wody ubyło. Jesień była sucha rok temu. A w lipcu 2012 to spadło 141 l/ m w czerwcu tego samego roku 121 ale to po 15-stym i dało to tylko mase odbitki. Ogólnie ozime trza siać. Wymarzło jak pamiętam raz a susza to u nas co rok. Trzy dni bez deszczu licho a trzy tygodnie to d*pa blada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja też jestem z pomorskiego, Starogard Gdański. Niby opady nie były obfite, ale zbiory są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Bo między Bogiem a prawdą to za dużo wody i przez to choroby grzybowe to bardziej umęczą niż susza. Na mocnych glebach rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W polu nic nie ruszane po żniwach, trawy na podwórku też brak, przejść się po podwórku i już z kurzu całe nogi czarne :D ale jest nadzieja... zachmurzyło się i lekko grzmi. O ile nas nie ominie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

U mnie w tym roku spadło nieco ponad 100 mm deszczu( http://inowroclaw.pl/meteo.html ), na piachach QQ dosłownie schnie i jest nie wyższa niż półtora metra...  :mellow: Nie wiem co będzie jak w tym tygodniu nie popada...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja powiem tyle, w tamtym roku mniej padało/ W tym roku też nie pada :blink:


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ładną   suszę pokazali  Pani  Premier  -kukurydza  jeszcze raz taka   jak ona  [ a  pewnie ma  z  170 ;)  ]  znalazła  jednego suchego listka  i tyle,  trawa  taka że się  nogi plątały.....  u nas  szukała by zielonych liści  a po łące by szli  jak  po betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To nawet nie o to chodzi jaka kukurydza jest wyskoka ale czy wykształci kolby , bo jeśli nie to nic z niej nie ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ladnie popadało kukurydza ślicznie rośnie jest woda i temperatura warunki idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Słyszeliście już coś o tych odszkodowaniach związanych z suszą? Z tego co dziś w UG się dowiedziałem to nie obejmuje kukurydzy, okopowych i użytków zielonych... Czyli tego w czym w moim rejonie najwięcej strat było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 "Według wstępnych prognoz, tegoroczna klęska suszy pociągnie za sobą nawet trzykrotny wzrost cen żywności..." No faktycznie, handlarzom i przetwórcom tak zaszkodzi susza że trzeba będzie podnieść cenę, a najgorzej ucierpią markety, które też podniosą cenę, a chłop jak dostawał grosze tak dostanie..... We Francji ziemniak prosto od rolnika 1,5 euro/kg, u nas jak dojdzie do 1.5zł to będzie cud stulecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj