Polecane posty

Soltys85    83

Szok dwie burze jednego dnia dawnooo tak nie było, moze tak zle nie bedzie, co uschło to uschło teraz chodzi głównie o qq...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie tylko kukurydze, cukrówki też nie da jak nie popada tak samo z trawami. Dziś trochę popadało, ale to jest o wile za mało, znajomy kupił wczoraj samochód i mówił że tam(ok 20 km odemnie) tak padało że mało co było widać, aż jeden facet samochodem do rowu wjechał,a wycieraczki ledwo co pomagały na najwyższych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

z warmińsko-mazurskiego walą transporty bel / kiszonek na Kurpie i Podlasie. ludzie tam dają krowom już żarcie przeznaczone na zimę. w okolicach Kolna, Grajewa za bele krowiarzom krzyczą 100 zł, a za kiszonki po 150 zł/szt... jak nic się nie zmieni jesieną kiszonki mogą być po 200 zł.

 

sam w sobotę 2 tiry pełne bel wyprawiłem od siebie, a gość zaklepał już nasze sierpniowe siano (z ptaszków RS). jak dałem ogłoszenie, to w godzinę miałem kilkanaście telefonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

W mojej okolicy siano po 50 zł/bela to jest duży wybór, jak jechałem wczoraj na trasie starogard-malbork to przy wale koło wisły było tyle belek na łące że głowa mała, jedna obok drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie wieczorem ma nieźle dolać ! Miejmy nadzieje że się prognoza sprawdzi. Na razie susza nie doskwiera zboża trzymają się przyzwoicie ale nie jakos idealnie. Lubuskie pow. Słubicki


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power20    0

tak po 150zl/szt a z jednej beli nie starzy dla 20 sztuk dac. duzo osob owsy tez kosilo i w belach sprzedaja. U nas w okolicach grajewa mialo padac caly tydzien i wczoraj kila kropel deszczu polecialo to nawet nie zdazylem zmoknac :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

z warmińsko-mazurskiego walą transporty bel / kiszonek na Kurpie i Podlasie. ludzie tam dają krowom już żarcie przeznaczone na zimę. w okolicach Kolna, Grajewa za bele krowiarzom krzyczą 100 zł, a za kiszonki po 150 zł/szt... jak nic się nie zmieni jesieną kiszonki mogą być po 200 zł.

 

sam w sobotę 2 tiry pełne bel wyprawiłem od siebie, a gość zaklepał już nasze sierpniowe siano (z ptaszków RS). jak dałem ogłoszenie, to w godzinę miałem kilkanaście telefonów.

to się zdziwisz co powiem... u nas już niektórzy sobie życzą po 200. a u was tak bogato w trawę? bo ostatnio jeżdżąc na mazury to bym powiedział że szału to z trawami nie macie, może w przyszłą niedzielę do ełku wyskoczę to sobie obejrzę wasze trawki bo okolice pisz-giżycko to widziałem że tam bardzo ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak  dać 200 za belę  sianokiszonki -a mleko oddać  po  0,80.   to już lepiej  krowy  pogonić do  lasu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no za tyle kupić to już jest porażka, ale jak tak dalej pójdzie to i po 200 będą kupować bo z pierwszego pokosu trawy gdzieś conajmniej  30% mniej a drugiego pokosu nie widać. wyszło by na to że by większość musiała zlikwidować conajmniej połowę stada. ja jeszcze połowę krów na pastwiska wyprowadzam ale inni już kilka lat temu zrezygnowali zwłaszcza że praktycznie nikt nie ma blisko pastwiska. krótko mówiąc wygląda to mniej  więcej w ten sposób że każdy w okolicy z całego roku będzie miał ze 35% sianokiszonki tego co w innych latach a to już tragedia. ja miałem parę ha dzierżaw trawy w ubiegłym roku to zapas mam duży na chwilę obecną około 180% tego co sprzątnąłem pierwszego pokosu. kukurydze wcześniej siane jakoś nawet miejscami nieźle wyglądają, u mnie najwyższe nawet 180 cm, ale niższych metrowych również nie brakuje, u jednego sąsiada kukurydza na piasku ładnie rosła- chyba najlepsza w okolicy- aż około tygodnia temu przypiekło no i w tej chwili liście poskręcane, stanęła w miejscu i wprost zaczęła się kurczyć z dnia na dzień, dziś wybrałem się rowerkiem na sąsiednią wioskę i tam kilka osób posiało jakoś późno to wschody rzędu 10% (tragedia) i w dodatku nic nie urosła tylko stoi taka po 15-30 cm, po wschodach już było sucho to nie chcieli siać drugi raz. u nas jest na prawdę tragedia miejscami. zboża ozime muszę powiedzieć że nawet ładnie wyglądają i plony nie zapowiadają sie tragicznie. teraz jeszcze na jare by się deszcz przydał.

jak do końca miesiąca nie popada konkretniej to ja kopię duży staw i za rok kupuję deszczownię, przyda się nie przyda ale nie chcę powtórki z tego roku...

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Mówię wam przestawcie się na hodowle świnek i wtedy susza wam straszna nie będzie  B)  Bele będą wam już tylko do ścielenia potrzebne xD


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

to się zdziwisz co powiem... u nas już niektórzy sobie życzą po 200. a u was tak bogato w trawę? bo ostatnio jeżdżąc na mazury to bym powiedział że szału to z trawami nie macie, może w przyszłą niedzielę do ełku wyskoczę to sobie obejrzę wasze trawki bo okolice pisz-giżycko to widziałem że tam bardzo ciężko...

 

aż tak bogato to może i nie jest  (u nas mniej było siana w tym roku), ale jak ktoś nie ma zwierząt, to wysyła swoje bele w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

wreszcie popadało, o 5.30 obudziła mnie burza i było ze 30 minut rzęsistego deszczu aż potok przez podwórko popłynął :D  może nawet jeszcze trochę dzisiaj popada bo zachmurzenie jest spore a jak nie to dobre i to, trochę kukurydza i łąki się podratują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

No i po suszy dolało tak aż woda miejscami w kartoflach stoi temat do zamknięcia :)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No i po suszy dolało tak aż woda miejscami w kartoflach stoi temat do zamknięcia :)

do zamknięcia? swiat nie kręci się wokół ciebie, w wielu regionach dalej jest wielki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

No i po suszy dolało tak aż woda miejscami w kartoflach stoi temat do zamknięcia :)

 

To tak jakbyś   powiedział  po  obiedzie  ,,teraz mogę się odchudzać do kolacji''   jeden deszcz  sprawy nie załatwi.....jak  głębiej sucho [bynajmniej  u mnie ]  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Powiat mrągowski: Ludzie dokarmiają bydło, pastwiska to klepiska, siana jest 30-50% tego co rok temu. W kukurydzy na piaskach powstają plamy karłowatych zwiniętych roślin. Mam trochę owsa z wsiewką trawy, miał być na ziarno ale chyba pójdzie pod nóż i do owinięcia. Zastanawiam się czy po skoszeniu nie ukatrupię trawy którą zacienia? Dziś miało padać, ale wszystko poszło bokiem... www.radareu.cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bieżące opady to jedno, a susza glebowa i hydrologiczna to drugie, w rolnictwie większe znaczenie ma rozkład opadów w miesiącu niż ich suma, nawet w ziemniakach gwałtowna zmiana wilgotności gleby przyczyni się do pogorszenia jakości bulw, teraz woda pomoże jak kadzidło umarłemu (szanse mają wyłącznie kukurydze), problemem okazuje się również system monitoringu suszy IUNG, którego raporty nie oddają rzeczywistej sytuacji i trudno jest je wykorzystać do szacowania strat, dlatego warto, poza suszą atmosferyczną w 6 tygodniowych okresach, uwzględniać również suszę glebową i hydrologiczną

 

http://posucha.imgw.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=60

 

http://posucha.imgw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=59

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

U kogo popadało to popadało, u nas jest klęska w tym temacie. Łąki już praktycznie przestają istnieć, zboża jakieś karłowate, a oziminy mają puste kłosy, a kto przesadził z nawozami to teraz tylko wypalone place ogląda na polach. Nasz wójt już złożył odpowiednie papiery do wojewody podlaskiego w sprawie szacowania szkód wyrządzonych przez suszę. Co na to wojewoda, zobaczymy.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U kogo popadało to popadało, u nas jest klęska w tym temacie. Łąki już praktycznie przestają istnieć, zboża jakieś karłowate, a oziminy mają puste kłosy, a kto przesadził z nawozami to teraz tylko wypalone place ogląda na polach. Nasz wójt już złożył odpowiednie papiery do wojewody podlaskiego w sprawie szacowania szkód wyrządzonych przez suszę. Co na to wojewoda, zobaczymy.

a ceny dalej po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

u mnie spadło mniej jak 5 mm nie ma co napadało, wszystko więdło już więc sytuacja się nie poprawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Wszedzie juz stoi woda i na podwórku i na polu... Susza była ale tylko kilka dni xD pozdrawiam tych co nadal myślą że jest Susza i dostaną kasę za straty. Temat niech czeka do następnego lata.

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wszedzie juz stoi woda i na podwórku i na polu... Susza była ale tylko kilka dni xD pozdrawiam tych co nadal myślą że jest Susza i dostaną kasę za straty. Temat niech czeka do następnego lata.

 

,,Susza  była kilka dni''  -normalnie powiedzonko miesiąca..... :D   napisz jeszcze zaczeła się w  poniedziałek  a skączyła  w sobotę. :)    Myślisz że  jak teraz  zlało  [ u  Ciebie bo nie wszędzie ]  to wszystko co  wyschło  normalnie  odrzyje ,  zboża  wypószczą   drugie  kłosy i będzie  super..... - A  susza  trwa  nadal   ,popadało ale mało  bynajmniej u mnie w  okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

To zboża po suszy mogą wypóścic drugie kłosy ? nie wiedziałem  jak spadną deszcze to pooglądam jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj