Gość Profil usunięty

Brona talerzowa zawieszana do ciągnika 140KM

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam witam, szukam jakiejś fajnej brony talerzowej zaiweszanej do John deere 6140R. Poleci mi ktoś coś ? Trochę patrzyłem na Staltech. Z góry dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hafki    0

Nowa czy używana, jaki budżet? Myślę, że bez tego ciężko dyskutować przy obecnej różnorodności na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nowa ;) ziema lekka, klasa ziemi od 3 w mniejszym procencie, przeważająca klasa to 4-5. jeśli chodzi o uprawy to tylko zboża. a co do $$ to dajcie jakieś ciekawe firmy, zapewne coś sobie wybiore ;) mój diler posiada, kvernelanda, akpil, unia  i tyle co pamiętam. 


Do fabryki staltechu mam może z 4 km i do Agro maszu może z 5 km ;) w promieniu 10-15 km znajduje się z 13 firm produkujących maszyny rolnicze ;)

 

teraz po przeczytaniu kilku tematów i zaczerpnięciu informacji od użytkowników mam spory dylemat, mianowicie co wybrać gruber, brona talerzowa a może agregat talerzowy .. 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po pierwsze kiedy chcesz ją mieć na podwórku. Tu się zorientuj, bo terminy są długie teraz.

a wybrałem do 150 km  5  metrów Agro-masza,z  kontem 10 x 17 bo kont natarcie jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile Cię kosztowała ? masz jakieś fotki badź filmiki z pracy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Ja bym wziął gruber. Jak bedzie sucho talerzówka zaczepi sie troche ale nie zrobi takiej roboty jak trzeba. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie mam żadnych zdjęć bo jeszcze nie mam jej na podwórku. To BT50H  na stronie Agro-Maszu znajdziesz. Kosztuje 31,5 netto zawieszana. Talerze mają byś te z  dużymi wycieciami, nie chciale tych z małymi, są bardziej płytkie.

Może za rok dokupię wózek, albo jeszcze w tym roku sam zrobię, i to jest raczej  bardziej prawdopodobne,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

po pierwsze brona 5m to dobre dla ciagnika min. 170 - 200KM. praca talerzowka musi sie odbywac przy predkosci ok 12-13km/h zeby bylo widac porzadany efekt. ja tez postawilbym na agro-masza ale na twoim miejscu 4m :) uzytkujemy 2 agregaty tej firmy i zlego slowa powiedziec nie moge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przywieźli mi wczoraj, i jest już problem. Za mało obciążenia, przód mocno podnosi, na razie wleję wody do przednich kół, albo jutro zamówię wózek.

 Mój ma 170 km i myślę że  da rady, kolega z   130 km  z  4 metrami lata bez problemu, ja myślałem nad 4,5.

Z agregatem kompaktorem Ostroj 6 metrów  daje do 13 km spokojnie, niestety agregat nie daje rady, zapycha się, przy 10-11  daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

jakiś czas temu kupiłem bronę ze staltechu model u 35 na talerzach 560mm i wał 600mm. rama bardzo solidnie wykonana a cena najlepsza bo niewiele ponad 14 tys netto gdzie konkurencja przynajmniej o 1 lub 2 tys więcej. zamawiane przez dealera bo wyszło taniej jak u producenta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

@tomek cos krecisz... raz masz 150km raz 170km... 5 m to jest za duza na te moc jesli ma byc wydajnie i efektywnie... tak samo 130km i 4m watpie ze tak lata...raczej steka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

jakiś czas temu kupiłem bronę ze staltechu model u 35 na talerzach 560mm i wał 600mm. rama bardzo solidnie wykonana a cena najlepsza bo niewiele ponad 14 tys netto gdzie konkurencja przynajmniej o 1 lub 2 tys więcej. zamawiane przez dealera bo wyszło taniej jak u producenta

 

z jakim wałem brałeś ? a ze zgrzebłem brałeś czy bez ? testowałeś już w polu ?

sory że tyle pytan ale przymierzam się do kupna i nie wiem czy staltech czy grano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W oryginale miał 150 teraz mi niby 170 po regulacji pompy.

Kuzyn JD 180  km ciąga 5 m Mandama to mówi ze spokojnie, ale zapycha się ponad 12 km, i nie pogoni.

Zobaczę jak w  pole pojadę wtedy wszystko wyjdzie, najwyżej kawałek odetnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

z jakim wałem brałeś ? a ze zgrzebłem brałeś czy bez ? testowałeś już w polu ?

sory że tyle pytan ale przymierzam się do kupna i nie wiem czy staltech czy grano. 

 

wał rurowy 600mm. niby tylko 10cm średnicy więcej ale tych poprzecznych rur (szczebelków) jest 11 a nie 8 jak w standardzie. wydaje mi się że będzie lepiej rozbijał grudy. Zgrzebła nie brałem. testowałem najpierw na ugorze gdzie rosły 1,5 metrowe chwasty. efekt- pole zwałowane a gdzieniegdzie odwrócona ziemia. tylko raz chwasty owinęły się wokół talerzy i troszkę ręcznej roboty było. 2 dni temu podorywka na ściernisku po jęczmieniu. Mimo, że było dość sucho to ściernia podcięta wystarczająco. w Grano też się orientowałem ale jak mówiłem cena wyższa o przynajmniej 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja dostałem oferte która różni się o 200zł i dlatego się zastanawiam czy lepiej żeby była trochę cięższa czy 5cm szersza rama 

a wie ktoś czy przydają się te zgrzebła przed wałem czy tylko strata kasy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robiłem podobną na największych talerzach 3m szerokości piękna praca. zgrzedła dodatkowo równają przed wałem który następnie fajnie dobija i kruszy glebe. nie wiem jak by wyglądała praca bez zgrzedeł ale napewno coś dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No już jestem po pierwszych podorywkach  Agro Maszem.

Ciągnik  150-170 km  z 5 metrami lata spokojnie 15 km/h, bardzo ładnie robi, nawet zaskoczyło nie to, myślałem że będzie gorzej. Nie zapycha się, na 25 ha raz zapchała się w bardzo dużej słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz320
      Witam jestem na kupnie nowej brony talerzowej do 20tys 
      Brona ma współpracować z ciągnikiem T5 85 HD utility (stara T4) waga ok 4t 
      Chodzi mi o uprawę ziemi dość ciężkiej po orce lub nawet sama brona na łąkę i siew trawy 
    • Przez Kacper257
      Witam czy jest ktoś posiadaczem tej borny  ?
      Chodzi mi ogólnie o markę i jak ta brona się spisuje.
       

    • Przez Mycek5120
      Witam szukam uzytkownika talerzówki producent BURY 3m który powie coś na temat tej maszyny czy warto wady zalety?
    • Przez pWnedMTZ
      Witam panowie, tak jak w temacie, nigdzie nie mogę znajsc informacji czy brona aktywna Rabewerk wmke można pracować na 1000 obrotow?
    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj