8ursus8

wyciągarka star 66

Polecane posty

8ursus8    1

mam mały problem a mianowicie jak zrobić nawijanie liny na bęben ponieważ trudno jest ją rozplatac może macie jakieś propozycje ? pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Liny stalowe do wciągarek mają specjalną konstrukcję, która nie pozwala na splątanie lub rozkręcanie liny - jest to lina nieodkręta przeciwzwita lub wpółzwita dodatkowo może być wypełniona tworzywem sztuczym między splotami.

Zainwestuj w odpowiednią linę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8ursus8    1

a no dzięki ale ja mam taki problem a dokładnie wyciagarka nawija line w jednym miejscu a niekiedy zdarza się że na winie się jedna na drugą i ciężki ja rozwinąć z bębna line .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisz więcej szczegółów: jaką masz linę (rodzaj i długość), do czego wykorzystujesz (zrywka drzew), obciążalność...


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czy widziałeś, jak wygląda wciągarka zamontowana na starze 266 (gdzie się znajduje bęben, w jakiej odległości od ślizgu). Czy masz coś podobnego konstrukcyjnie? Jeśli ślizg jest oddalony od bębna o niewielką odległość i dodatkowo ustawiasz ciągnik skośnie do kierunku zrywki to wtedy może być problem z nawinięciem liny.

Jeśli ustawiasz się prostopadle do kierunku ciągu a lina pozostaje stale napięta nie powinno być problemów. Dodatkowo lina powinna być wyposażona w krętlik jeśli ma tendencję do skręcania się.

Z tych danych, co podałeś lina nie powinna stanowić problemów.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8ursus8    1

no coś kojarzę jak to jest zrobione w starze ale nie zawsze da się ustawić ciągnik prostopadle myślałem coś nad wieżyczką z rolką ale nie wiem czy to dobry pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W starze 266 odległość ślizgu od bębna to co najmniej 4m to pozwala na prawidłowe ułożenie liny.

Jeśli nawijasz bezpośrednio na bęben to nie dziw się, że lina zachodzi jedna na drugą powodując same kłopoty.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

potrzebujesz układacza liny, seryjnie były montowane w wyciagarkach od Ziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj