Raczo

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy)

Polecane posty

Raczo    20

Widziałem jeszcze takie wozy coś jak połączenie poziomego z tym łopatowym. Nawet fajnie to wygląda i słyszałem ze szybko miesza.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie mam pojęcia ale pewnie jak te z poziomymi.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie przy przygotowywaniu najwięcej schodzi z balotem zanim go zmieli (jeszcze u mnie po zmienno-komorowej prasie to ma co robić) :wacko:

Jeżeli jest długa trawa to nawet 10 minut. Ale potem to jak wsype kukurydzę, jeszcze śrutę, witaminy i inne dodatki to na oborze pochodzi 5 minutek i gotowe. Przyjeżdżali do mnie żywieniowcy z Dossche, Sano i innych firm i twierdzili że TMR jest idealny. :P

 

U mnie na obrotach zależnych chodziła również C-360, ale teraz nie zakładam z tego względu że za bardzo zakapcała oborę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

10min + 5min =15min szybki jest ten twój wóz :wacko: Myślałem że dłużej z tym schodzi.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

własnie to jest zaleta poziomych wałków bo nie wiecej niz 20 minut mieszania b sie zepsuje struktura paszy, a pionowym mozna mieszać i mieszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to już sam nie wiem który jest lepszy :wacko:

Robertbara ile zapłaciłeś za swój paszowóz?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w mojej okolicy (podlasie) pracuje 4 wozu z poziomymi wałkami w tym dwa z frezem, a tych z pionowym slimakiem jest 15, a to co apisałem o strukturze paszy to gdzies wyczytałem chyba w porównaniach miedzy wozami takich typów w poradniku rolniczym lub w dodatku Sano :wacko: osobiscie wybrałbym chyba wóz z poziomymi wałkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tych z pionowymi ślimakami jest więcej i w mojej okolicy ale wydaje mi się że jest to spowodowane ceną. Bo te z pionowymi są z tego co wiem tańsze :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dokładnie i ja tam mysle poza tym ciekawi mnie tylko czy wycinaki( a sa ich dwa rodzaje) w wozach z pionopwym slimakiem jest tak efektywny jak frez w wozach z poziomymi walkami-a ty bys kupywał samozaładawczy? trawe w jakiej technologii zbierasz: pryzma czy bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Na razie mamy w belach ale nie wiem czy nie będziemy robić w pryźmie bo ostatnio coś nam te bele zaczynają pleśnieć.

Gdybyśmy sie zdecydowali na poziomowca to z frezem a jak na z pionowym ślimakiem to raczej bez.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W 2004 roku dałem za niego z frezem, drabinką, wagą 120 tys zł. Na chwilę obecną bez freza 612 kosztuje 106 tys zł netto. :P

Ja na dzień dzisiejszy bym brał bez freza, ponieważ jak jest błoto to nie mogę 912 podjechać dobrze pod pryzme. Chyba że masz wybetonowany silos. Ja właśnie myślę nad betonowymi silosami i ładować trawy również w pryzmę :wacko: Wtedy to frez piękna sprawa, a tak wycina:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12482

 

Nawet jeśli wóz pomiesza 30 minut to nic się z paszą nie dzieje, wiele razy tak robiłem jak była długa trawa, to włączałem i do domu np. na obiad szedłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie no frez to super jest, ale co ma frez do problemów z podjechaniem pod pryzmę?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
W 2004 roku dałem za niego z frezem, drabinką, wagą 120 tys zł. Na chwilę obecną bez freza 612 kosztuje 106 tys zł netto. :P

Ja na dzień dzisiejszy bym brał bez freza, ponieważ jak jest błoto to nie mogę 912 podjechać dobrze pod pryzme. Chyba że masz wybetonowany silos. Ja właśnie myślę nad betonowymi silosami i ładować trawy również w pryzmę :wacko: Wtedy to frez piękna sprawa, a tak wycina:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12482

 

Nawet jeśli wóz pomiesza 30 minut to nic się z paszą nie dzieje, wiele razy tak robiłem jak była długa trawa, to włączałem i do domu np. na obiad szedłem :P

 

 

tylko ja pisałem to nie an bazie własnych doswiadczen tylko to co w gazecie napisali

 

apropo tam gdzie był zepsuty taki jak masz Ty Robert był na próbe wziety z pionowym slimakiem, ale teraz naprawiony został Taarup to z pionowym stoi w garazu nieużywany to cos w tym jest?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Taarup to dobra firma wozów paszowych czy gdybym się nastawił na "poziomowca" to polecilibyście mi jakąś inną? A co sądzicie o Italmixie? Widziałem ich wozy i jak na moje oko to są całkiem nieźle wykonane. Jak byłem oglądać hale udojowe u innych rolników to jeden z nich miał właśnie wóz paszowy Italmixu z poziomymi ślimakami i bardzo go sobie chwalił. Miał jeszcze takiego zajebis... Weidemanka, normalnie cudo ale to juz inny temat :wacko: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chodzi o to że on pusty bez paszy waży 5600 kg :wacko: , więc podjechanie tyłem pod pryzmę 80 konnym ciągnikiem po błocie to mały problem :P

Właśnie w tym roku było najgorzej, mało przymrozków i praktycznie całą zimę błoto :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A to ile wazy taki frez? Ale myślę, że dopiero ciągnikiem z turem i np. jakimś krokodylem byś sie namęczył gdybyś nie miał frezu.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Czemu masz ładować krokodylem, łyżką do sypkich jest elegancko :wacko: Kukurydze to krokodylem to porozsypujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem jak to jest bo na razie to ładuje gaflami :wacko: . Tur dopiero zamierzamy kupić bo potem to nawet obornika nie będzie jak wyrzucić. A teraz to mamy takiego małego.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Właśnie o tych wozach paszowych wspominałem. Nie wiecie może jakie są ich ceny? Są bardzo drogie?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

co to sa gafle? myslałem ze to cos co pierwotnie służy do ładowania ziemniaków to gable:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To czym sie ładuje ziemniaki to w moich stronach sie nazywa gafle a u was to nie wiem jak to nazywają :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

witam. ja posiadam wóz paszowy Keenan klasik 200 (poziome mieszadło) ładowność 6 ton., wóz jest u nas już 1,5 roku nie mieliśmy z nim żadnych problemów. Wóz miesza bardzo dobrze i dokładnie. Ja robię tak: włączam wóz żeby się kręcił i w tym czasie ładuje siano i kukurydzę oczywiście jeszcze wcześniej jest wsypywana śruta, witaminy, soja itp... (całej śruty wychodzi około 880- 980 kg) kiedy już wszystko nasypię: kukurydze i trawe czekam żeby sie jeszcze wszystko dobrze zmieszało (ok. 15 minut) i jadę sypać. Fotki wozu możecie zobaczyć na moim profilu. Wóz naprawdę dobrze miesza ma 12 noży w środku i pasza jest bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezzer    0

Witam po raz kolejny zwracam sie o pomoc tym razem chodzi o paszowoz a dokladnie o tzw slimaki mieszajace jakie lepsze slyszale rozne wypowiedzi np ze na pionowych pasza tresciwa zostaje na dale i wiele innych wiec teraz sam nie wiem co robic pionowe czy poziome prosze o pomoc dzieki sliczne z gory : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Posiadam poziomy paszowóz. Poziome uważam za dużo lepsze (jeszcze z frezem) do pryzm. Jak posiadasz w pryzmach wszystko to wygodniejszy jest wóz poziomy. Tylko masz w nich więcej noży więc ryzyko złamania, zniszczenia, wydarcia się noża jest większe. Posiadam jeden ślimak główny w nim i boję się wrzucać balota całego do środka ze względu na możliwośc złamania wału(słyszałem o takich wypadkach). Napewno lepiej mieszają takie wozy. o Pionowych może ktoś inny się wypowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj