Raczo

Wóz paszowy - Jaki system mieszania (pionowy/poziomy)

Polecane posty

Raczo    20

Powoli otwieram nową oborę i zaczynam sie rozglądać za wozem paszowym. Miałby on zadawać paszę dla około 40 -50 krów raz dziennie. Który rodzaj paszowozu jest lepszy? Z poziomym ślimakiem / ślimakami czy z pionowym? I jaka pojemność byłaby najlepsza dla mojego stadka? Myślę że 7-8m sześć. to wystarczająco. Pozdrawiam :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey Raczo!!!

Nie mam doświadczenia z wozami paszowymi z poziomymi ślimakami, ale podobno trzeba mieć do niego mocniejszy ciągnik i nie możesz zbyt długo jej mieszać, sam mam z pionowym ślimakiem i sobie chwalę ( poza pojemnością: 3m3 z sano, stanowczo za mały ) pasza jest dobrze i w miarę szybko wymieszana, łatwo się nim manewruje! Zapytaj się o opinię roberta bara na temat "poziomego" wozu paszowego! Na fotach wóz ten na wygląda full wypas :rolleyes: !!! pewnie też ma swoje zalety i wady!

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

robertbara z tego co widziałem to ma taarupa czy jak to sie pisze z frezem załadowczym, wygląda super ciekawe jak to sie spisuje? Pozdro! :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja Ci mogę powiedziec ze co do wielkosci to trafiłes bo tak na stado 50 krów to 8m3 starcza:) a co do poziomego taarupa 612 SL to ja wiem tle że znajomemu jeden z poziomych slimaków sie rozerwał na pół nawet foty mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jak masz zdjęcia to podaj linka :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nie ma ich na necie ale ten wóz był zapocony bo 12m3 ale dla 170 krów pasze mieszłą i po 4 latach wyzionoł ale chyba naprawiono go :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Szkoda ze nie masz fotek. Ten wóz z allegro to nie wygląda zachęcająco :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak chcesz to maila Ci moge wysłac ale co takiego ze fotki zobaczysz zepsutego wozu? tyle ze widac ze tam blacha jest z 1cm grubosci w tym ślimaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie no że aż tak bardzo chce zobaczyć jakiś rozwalony wóz tylko tak z ciekawości chciałem. No jak jest 1 cm blacha to już chyba nieźle ale jak nie będzie dobrze zabezpieczona to i tak ja pewnie zeżre :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

wina było jakies zmeczenie materiału albo zły odlew bo napewno rdzy na tym nie widziałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nom może tak być a o tej rdzy to tak ogólnie powiedziałem. U mnie np, w prasie Sipma 569/1 po kilku pierwszych balotach skrzywił sie taki walec na którym był przymocowany siłownik od komory. Na szczęście nie było problemów z serwisem i wszystko wymienili w ramach gwarancji. Stwierdzili że była to właśnie wada materiału.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

swoją droga taka rzecz wam powiem jak byłem przy mieszaniu w zastepczym wozie paszowym z pionowym slimakiem to doszedłem do wniosku że to musi spore obciazenia wytrzymac to nie dziwota bo jak bale wpadła na jedna strone slimaka to lamborghini 100konny aż "jęknął"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! :rolleyes: to u mnie mój u3512 pojękuje cały czas jak się coś nie tak ułoży! wydaje mi się, że mieszanie MTZ 50 lepiej wychodzi! Niby "dziadek" a pokazuje młodszemu jak to się robi! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja widziałem te zdjęcia tego wozu paszowego :P No cóż tak się zdarza, ale żeby złamać taki wał w wozie to musiały być niezłe naprężenia :D To pewnie od balotów, ja też nieraz wrzucałem 2 baloty naraz :(

 

Tak wracając do mojej opinii na temat tego wozu to mój pracuje przy 70 krówkach od 3 lat, na szczęście bezawaryjnie, chodzi z ciągnikiem 80 konnym -912.

Teraz wrzucam tylko jedną belę bo akurat tak mam ułożoną dawkę, jest więcej zapasu kukurydzy i jest maszyna mniej przeciążona. Myślę że tak zostanie :rolleyes:

 

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy pionowe czy poziome są lepsze :( . Ja chwale swojego za to ze dobrze rozdrabnia baloty i bardzo dobrze miesza komponenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A jakiego ciągniczka bym musiał użyć do takiego 8-9 metrowego wozu? Pewnie zależy czy z poziomym czy pionowym ślimakiem. Czytałem ze te z poziomymi potrzebują więcej mocy. Mój zetor 7211 by poszedł czy musiałbym podpiąć new hollanda tl 100?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mojemu sasiadowi na wstepie jak kupywał powiedzieli ze minimum 100KM, a do pionowych to ponoć sa jakies przjesciówki ze nawet c360 z tamim 8m3 by smigała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to chyba mój zetorek da rade :rolleyes: te z poziomymi podobno szybciej mieszają ale naruszają jakąś strukturę czy coś.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie widziałem takich nigdy na żywo ale ponoć strasznie wolno mieszają.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj