AleksanderZykowski

Jaki ciągnik na 100 ha/start na gospodarstwie

Polecane posty

LukaszC5    23

Jeśli będziesz uprawiał tylko jakieś zboża,rzepaki czy strączkowe to wystarczą ci 2 ciągniki.

Jeden 170-200 km do orki,talerzowania,agregatu uprawowo siewnego,transportu

Jeden 80-110 km do oprysków,transportu,pracy z ładowaczem (Np:Przy nawozach i materiale siewnym).

Jeśli wolisz siać nawozy mniejszym ciągnikiem to nie wiem czy jest sens zakładać ładowacz do dużego ciągnika 170-200 km tylko do big bagów z nawozami czy nasionami.

Lepiej chyba już kupić trzeci ciągnik,jakiś prosty i tani który będzie pracował tylko z ładowaczem i w transporcie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To teren lekko pagórkowaty, maksymalny podjazd ok 40 stopni. Ziemia ciężka, Ursusik 385a na 30 ha nie wystarczał, nie dawał rady z pługiem 5 zagonowym. Oprócz tego pługa mam kultywator 3,7 metra, brony 5, opryskiwacz 1500l rozsiewacz 500 kg. Co tu dalej pisać, wszystko jest średnia, na 30 ha wystarczające. Rozglądałem się nad używanymi maszynami zza oceanu, między innymi JD, MF i bardzo przekonujący jest DF. Z nowych maszyn myślałem nad JD 6175r, i MF 7618. Ale nowe maszyny są drogie i to bardzo. Chciałbym poznać twoją opinie, czy kupić nowe czy używane. Co mi poradzisz?

Człowiek który był na tyle rezolutny aby zarobić 3 melony, ciężką wymagającą odpowiedniej wiedzy inteligencji i myślenia, odpowiedzialną pracą na statku (no bo zamiatając na statku takiej kasy się nie zarabia ale wtedy inteligencja też nie jest wymagana) twierdzi że ma pola o nachyleniu zbocza 40 stopni, do tego będzie na nich uprawiał zboże. PS. To ja na twoim miejscu stawiał bym wyciąg i otwierał stok narciarski, taki jak np. pod warszawą ze sztucznej trawy latem a zima sztuczne naśnieżanie możesz zapodać. Biznes lepszy niż ta gra farma simulator w którą teraz grasz.

 

Niech ktoś zamknie ten idiotyczny temat bo coraz więcej dzieci się tu schodzi i tylko zamulają serwery i polecają jak ma ursusa u siebie w galerii to poleca ursusa, jak drugi marzy o MF to poleca MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ty masz kiwi mysz to polec kiwi mysz. Nie obrazaj ludzi. Mam takiego na awatarze i bardzo czesto z takim pracuje wiec wiem ze mimo ze niektorzy twierdza ze jest malo komfortowy to jednak godny polecenia.
Poza tym napisalem ze ja popieram polski sprzet ale to moje zdanie i nie musisz sie z tym zgadzac dziecioku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też właśnie o tym prawię. Że w d. byłeś, g. widziałeś i polecasz to z czym miałeś do czynienia. A że zbyt wiele tego nie ma co miałeś do czynienia to lepiej siedzieć cicho co by na durnia nie wyjść. Drugi marzyciel o MF czy valtrze to samo.

 

Gdyby się tu wypowiedział ktoś: ja pracowałem kilkanaście sezonów 4 NH, 8 JD i 12 fendami. Polecam tego i tego bo..., nie odezwał bym się słowem a nawet z chęcią sam wysłuchał opinii. A twoje doświadczenie z twoim ursusem czy czym innym jest jak sam widzisz znikome byś śmiał cokolwiek polecać i porównać.

 

Przez takie zachowanie robisz śmietnik z tematach które w przyszłości będą miały naście stron w tym tylko dwie z sensowną treścią.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

na 100 ha to musi być 2 ciągniki bo 1 to zarżnie na takim areale ursus to się zatrzymał w latach 80 i to samo klepie teraz coś innego zrobili ten 5714 to jest to samo co 4512może i ciągnik dobry ale na 10-20 ha co do mf miałem zaleta mało pali ale jak mu nie dajesz po garach bo jak ma ciężko to swoje spali fend przereklamowany jest i ta cena jd dużo pali sąsiad miał na testach Valtre 17l 1h przy pługu 2m New Hollanda t 7 18 l/1ha podobny pług i Jd 22l/1 ha czyli wszystkie podobnie klasa ziemi 3-4  fakt sucho było  co tu dużo mówić każdy się psuję od Fenda po Mtz kogo na co stać to to kupuję kluczową role  gra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracuje z ursusem 5714 juz kilka lat podobnie jak z 5314 w wersji eksportowej , nh roznymi i starymi ursusami tzn c-330m, c-330, c-360 i c-360 3p. O nich nic nie mowie bo kazdy wie co to za sprzet. O nh sie nie wypowiem pozytywnie. Moje zdanie jest takie ze to droga gora plastiku ktora moze i tania w zakupie ale droga w utrzymaniu. Ursusy sa mi blizsze a najlepszy z tych wszystkich maszyn wedlug mnie jest 5714. Moze dla tego ze popieram polski sprzet, moze dla tego ze .ajbardziej odpowiada mi prosty technicznie sprzet bez zbednej elektroniki. Polecam i wiem co mowie, uzasadnienie juz podawalem ale powtorze. Latwosc naprawy, ekonomia utrzymania, wedlug mnie dobra widocznosc choc moglo by sie siedziec nieco wyzej, maszyna z ktora pracuje ma skrzynie z pol biegami i wedlug mnie jest dobra i mozna dobrze dobrac bieg, te ,,plastikowe" maski mnie troche irytuja ale to taki juz powiedzmy standard, bak tez moglby byc gdzie indziej gdzyz w przypadku tej maszyny (jest wyposazona w tur) dostep jest utrudniony ale da sie przezyc. Mocy tez mu nie brakuje, wspomaganie jest wedlug mnie bardzo dobre. Ale TO TYLKO MOJE ZDANIE I NIKT NIE MUSI SIE Z TYM ZGADZAC koniec tematu. Dziekuje panstwu, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

pomijam kwestie dt tematu ale ogólnie biorąc 100ha gospodarstwo produkcja roślina tj. zboza , rzepak itd. ciągnik 80KM moze służyć tylko twz. przynieś podaj pozamiataj :P taką samą role pełni jak 330 w 30ha gospodartwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było dawno, ale się wypowiem. Uważam, że jest to możliwe. Moja kalkulacja.

Kolega jak twierdził, zarabiał 18 tysięcy na miesiąc, Za coś trzeba żyć, więc załóżmy, że na miesiąc ma 15 tysięc. Pisał, że pracował przez 10 lat, czyli w ciągu roku zarobi 180 tysięcy, a w ciągu 10 lat, milion osiemset. 

 

Jak pisał, że ma nadzianych rodziców, czyli mogli mu pożyczyć/dać około pół miliona. 

 

Bank może przydzielić mu kredyt przy takich zarobkach nawet milion złotych, a nawet więcej.

 

czyli razem 1 800 000+ 500 000+ 1 000 000. To się równa trzy miliony dwieście. Za taką sumkę można już kupić 100 ha IV i V klasy. 

 

Moim zdaniem, jeżeli kolega to lubi, i się na tym zna to dlaczego ma nie zacząć pracować w rolnictwie? Po kilkunastu latach to mu sie zwróci, ma pewny zarobek. I sam jest sobie szefem. I co najważniejsze, nie będzie, rostawał się z rodziną.

 

Wszystkie głupie komentarze, typu on kłamie! jakieś dziecko odkryło nowe forum! zostawcie sobie dla siebie.

 

Mogę ci polecić ciągnik John Deere 7530 jako główny. Jako pomocniczy John Deere 6220. 

Jako kombajn John Deera 1450 cws lub John Deera 2264. Obydwa z hederami 5.5 lub 6 metra.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj