AleksanderZykowski

Jaki ciągnik na 100 ha/start na gospodarstwie

Polecane posty

Witam serdecznie. Kiedyś miałem marzenie aby mieć swoje 100 ha. Lecz z tego powodu że pochodziłem z rodziny która posiadała 10 ha, więc takie marzenie wydawało się niemożliwe do spełnienia. Jednak skończyłem AM w Gdyni. Zarobiłem tyle ile potrzeba i po okazjonalnej cenie kupiłem 30 ha, potem dokupiłem 60 i z tego zrobiło się 100. Jakieś tam doświadczenie rolnicze mam, ale kompletnie nie znam się na ciągnikach o większych mocach. Więc mam do was kilka pytań:

-Jakie ciągniki kupić na 100 ha. Mają być używane.Zastanawiałem się nad Massey Fergusonem 3680 i MF 6235. A może coś innego? Co byście mi doradzili? Mogę przeznaczyć max 250tyś.

-Jaki kombajn polecacie?? Zastanawiałem się nad John Deerem 2064 ale czy nie będzie za duży? Na kombajn chcę przeznaczyć max 200tyś.

-Chcę zdobyć większą wiedzę na temat rolnictwa, więc na jakie studia, najlepiej zaoczne w kujawsko pomorskim się wybrać??

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Ciągnik dopasuj do maszyn jakie posiadasz lub planujesz kupić, co do kombajnu na ten areał polecam Ci Claasa dominatora 108, co do uczelni najlepiej chyba na UTP w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Kombajn to polecam claas mega 218 jak kupisz dobry egzemplarz to jeżdzi lata bezawaryjnie. Kilku znajomych ma takie maszyny i są zadowoleni, jeden kupił takiego claasa który miał lekko ponad 1000 mtg i od kilku lat jeżdzi bezawaryjnie, ale dał za niego 55 tyś euro, ale stan igła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Co do Ciagnika to ja bym bral Case MX 150 jako glowny jak na taki areal wystarczajacy :) a do pomocy bym wzial MF 6120-6140. Wiekszych nie warto bo to tylko wieksze koszta eksploatacji maszyn, a lepiej taniej kupic ciagnik a reszte pieniedzy przeznaczyc na maszyny, a co do Kombajnu nie wiem moze MDW 525? Albo jakis Claas 108, czy nawet moze byc i mniejszy, tez dasz rade obskoczyc wszystko ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

@maroon88 belarusa? Ty chyba żartujesz? Lepiej kupić używany zagramaniczny ciągnik, który będzie dużo lepszy od tej ruskiej myśli technicznej. Komfort pracy bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Też ci radzę Case MX 150, mało pali, wydajny tanie części do niego, ale koło 80-90 tyś trza dać za niego. MTZ sobie głowy nie zawracaj.

Kombajn to JD  ten co napisałeś 2064 -66 to jedna z  najlepszych kombajnów w normalnych pieniądzach, za  ładnym Classem  to trza się  najeździć i z świeczką takiego szukać, bo to przeważnie wytłuczone. Kolega szukał 108 to wiem co przeszedł.

W Kudowie teraz miał dwa 2266 po 90 tyś to prawie bili się o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to polecam kilka ciągników :

 

1.Deutz-Fahr Agrotron 265 2007 http://otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-agrotron-265-nie-john-deere-fendt-zetor-new-holland-case-ID6y51sH.html Cena 184000 zł

 

2.Deutz-Fahr Agrotron M 620 2010 http://allegro.pl/ciagnik-deutz-fahr-agrotron-m620-2010r-2200mtg-i5469154814.html Cena 185000 zł

 

3.Valtra T 133 HiTech Demo 2015 http://otomoto.pl/oferta/valtra-t133-ciagnik-rolniczy-valtra-t133-hitech-141km-demo-20mth-ID6y7f5h.html Cena 249000 zł .

 

Jeśli chodzi o drugie pytanie to polecam :

 

1.JohnDeere 9640 WTS http://otomoto.pl/oferta/john-deere-9640-wts-ID6y69D1.html Cena 202575 zł

 

2.Deutz-Fahr Topliner 4075 HTS http://otomoto.pl/oferta/deutz-fahr-topliner-4075-hts-ID6y70eb.html Cena 148000 zł .

 

Na ostatnie pytanie nie odpowiem bo nie mam pojęcia . 

 

Jeżeli pomogłem to proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

@maroon88 belarusa? Ty chyba żartujesz? Lepiej kupić używany zagramaniczny ciągnik, który będzie dużo lepszy od tej ruskiej myśli technicznej. Komfort pracy bez porównania.

Nie będę się sprzeczał - ale komfortem pola nie obrobisz Każdy bierze to na co go stać i zwraca uwagę na to co mu bardziej potrzebne Tylko podrzucam tą ofertę do przemyślenia a nikogo do tego nie namawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kolega wyżej dał linku do stron ciągnik z których dał to valtra a nie jakieś doice tylko valtre to dobre ciągniki, ale trochę droge jeśli chcę się coś dobrego to trzeba zapłacić. A do pomocy jakiegoś Ursusa 1614 czy 1224 takim sprzętem można już popracować. Jeśli co do kombajnu to tylko claas dominator 108 na te 100h to wystarczy. Nie jakieś tam John deere, znam dościa co ma nowego John deera to most przepuszcza a w starszych to silniki zależy też od egzemplarza. Wrócę do ciągnika jak nie to fenda starszego ,masseya Fergusona nie polecam obok mnie gostek ma takiego 160km to jak przeżuci na biegi terenowe to jak olej gorący to nie przerzuci na normalne musi poczekać z 1 godz. aż ostygnie. Jak wyżej padł case mx 150 też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Znajomy ma MF 8140 oraz 8160 i jakoś nigdy na nie nie narzekał. Sprzęt ma do nich taki, że są w pełni wykorzystane. Ja nie mam do tej marki żadnych zastrzeżeń bo sam takimi jeżdżę i mam w posiadaniu (kiedyś 3080 teraz 3120). Co do kombajnów to JD i Claas jak najbardziej. Co do jakości pracy to u kolegi na usłudze pracowały JD 2066 oraz Claas Mega (nie pamiętam modelu). JD znacznie lepiej sobie radził w pracy i lepsza była jakość pracy. Może zależało to od operatorów, a może od samej maszyny - trudno powiedzieć.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Kolega chyba zapomnial dodac ze chodzi do sprzet do gry farming simulator :)

Nie wiem po co sie produkujecie od razu widac ze wyobraznia go ponosi, 90ha ziemi kupil czyli minimum 2,5mln ma wolne 450k zl a wszystko to dzieki skonczeniu AM w Gdyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

a ja odradzam kupno kombajnu na taki areał potrzebny jest dobry traktor 150 KM agregat uprawowo- siewny , pług 4 skibowy obrotowy, dobry rozsiewacz i opryskiwacz. to najważniejsze rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@tomek 84 Po tytule tematu też pomyślałem że to jakaś ściema :) . Jeśli to nie jest wymyślona historia to napisz jaki masz sprzęt obecnie bo w takie bajki że masz 100 ha a żadnego sprzętu to nie uwierzę .Okazyjna cena to jakieś 15-20 tys za ha x 90 ha to daje nam jakieś 1.5-2 mln złotych (w najbardziej optymistycznym wariancie)a mało kto odda za tyle ziemię chyba że sam piach chociaż u mnie można za tyle kupić.Napisz gdzie tyle zarobiłeś to chętnie pójdę do takiej pracy  ;)..Jeśli udowodnisz że nie jesteś kolejnym gimbusem któremu się nudzi we wakacje to zwrócę ci honor  <_<

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Dokładnie, to jest praktycznie nie możliwe żeby z 10 ha wskoczyć na 100 ha, a przecież wiemy że w Polsce odłogi nie leżą żeby tylko brać. Pozatym manna z nieba nie spadnie a pole za coś trzeba kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to do wszystkich co nie wierzą. Zarobki na morzu wachaja się od 10 do 20 tysięcy. Będę pierwszym oficerem na statku zarobisz 18 tysięcy. Pomnożyć to razy 12, bo tyle mamy miesięcy to wyjdzie 216000. Odlicząc 10000, bo za coś trzeba żyć. To po dziesięciu latach pracy mam 2 miliony 60 tysięcy złotych. Praktyki na morzu zaczyna się mając 21 kąt, i wtedy płacą wynosi 800p złotych. Przez rok masz prawie 10p tysięcy. 400 tysięcy masz przez 4 lata praktyk. Czyli przez 10 lat pracy i 4 praktyk masz dwa i pół miliona złotych. Doliczac do tego, to że rodzice dołożyli trochę pieniędzy. A dostałem od nich trochę ponad pół miliona. Czyli razem mam 3 miliony zł.
Ziemie kupilem od bez dzietnego 70 letniego małżeństwa, które na starość chciało sprzedać ziemie, nie zbyt drogo, aby ich pieniędzy po śmierci nikt nie przywłaszczył, np bank albo państwo albo jakąś daleka rodzina.

Myślę że tyle wszystkim nie dowiarka wystarczy. I myślę też że wiele ludzi zazdrości mi tego że wreszcie spelnilem moje marzenie i tanio kupilem 100 ha ziemi.

A teraz kontynujac moje pytanie, zaitrygowaly mnie te DF tylko cena jest wysoką. Więc chyba kupie DF ale cena jest wysoką, więc jakie modele proponujecie?? Aby były tanie i mocą od 150 do 180 km główny i od 70 do 90 pomocniczy. Kombajn chyba pozostanie ten DF i jest duże prawdopodobienstwo że pojade go obejrzeć.
 

Edytowano przez AleksanderZykowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bujda na resorach... Jakbym zarabiał tak dobrze jak Ty to na pewno darowałbym sobie cięższą moim zdaniem robotę na gospodarstwie... 

Moim zdaniem historyjka wyssana z palca... ;) 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@up Dokładnie mając takie oszczędności każdy racjonalnie myślący człowiek odłożył by je na konto i ładnie by odsetki rosły.100 ha to już ładna harówa.Napisałem w poprzednim poście co o tym myślę i nie zmieniam zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bujda na resorach... Jakbym zarabiał tak dobrze jak Ty to na pewno darowałbym sobie cięższą moim zdaniem robotę na gospodarstwie... 

Moim zdaniem historyjka wyssana z palca... ;)

Pozdrawiam :)

 

A ja wole jeździć traktorem niż nie być w domu od 5 do 7 miesięcy, i zarobki roczne mieć zbliżone.

@up Dokładnie mając takie oszczędności każdy racjonalnie myślący człowiek odłożył by je na konto i ładnie by odsetki rosły.100 ha to już ładna harówa.Napisałem w poprzednim poście co o tym myślę i nie zmieniam zdania.

Istnieją banki. Nie napisałem że nie brałem kredytu. Zarabiam na tyle, żeby wziąć sobie kredyt do kilku milionów złotych, i na tyle żeby kupić sobie 100 ha ziemi. 

Przypomniało mi sie, to co zrobił rolnik posiadający w obecnej chwili 500 ha ziemi. 

Był zwykłym traktorzystą w PGRze, w 94 po likwidacji PGRów wydzierżawił większą część tej ziemi, wydaje mi się, że ponad 300 ha, po 6 latach wziął kredyt i kupił to wszystko. Więc dla wszystkich co myślą że moja "wyssana z palca" historia jest nie prawdziwa, to radze popukać sie w głowę i dobrze zastanowić czy warto pisać durne odpowiedzi, nie wiedząc prawdy? Jeżeli chcecie mogę wam wysłać skan umowy kupna/sprzedaży części ziemi i pokazać za ile to kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak coś to u mnie w okolicy jest 60 ha przyzwoitej ziemi w kawałku. Ty dajesz kasę ja maszyny, wspólnie pracujemy i ponosimy koszty. Zysk dzielimy fifty fifty albo nawet dorzucę ci z mojego 10% na zachętę. Jak nam wyjdzie w pierwszym roku, dokupujemy maszyn i działamy na twojej ziemi. Spółka jaka czy inny twór.

 

OT taka bajka jak u góry. Człowiek z 3 melonami na koncie ma dylemat życia więc postanawia zaczerpnąć porady na forum internetowym. Myślę że pisanie na kafateria przyniesie lepszy i szybszy skutek.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że bajka... Po prostu ludzie nie umieją pogodzić się z tym, że ktoś ma coś lepszego. Jeżeli chcesz to prześle ci jutro umowe kupna ziemi, świadectwo ukończenia studiów. I zobaczymy, czy takie nie możliwe

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Gdybyś był tak obyty i oczytany to nie dublowałbyś tematów opowiadając przy okazji historię życia (bo i kogo ona obchodzi), tylko wziął się za lekturę istniejących już wątków i wiedział wszystko co chcesz po jednym poświęconym wieczorze. Ale to chyba dla niektórych zbyt skomplikowane... Tymczasem na własne życzenie wychodzisz na śmiecącego trolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja na miejscu autora tematu zrobił bym dokładnie to samo, mając 100 h można dobrze żyć i to na swoim, każdy robi to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj