wsk233

Olej do instalacji hydraulicznej

Polecane posty

wsk233    1

Witam chciałbym żebyście mi poradzili jaki olej hydrauliczny lepiej wlać do instalacji hydraulicznej niezbyt obciążonej (moim zdaniem) 3x siłownik hydrauliczny z tym że jeden by był najczęściej używany dwa pozostałe sporadycznie 2x silnik hydrauliczny tutaj już używane by były częściej jeden (33cm3) używany ok. 5-10 sek. w ciągu każdej 1-2 min.(przy raczej średnim obciążeniu ze wskazaniem na małe), a drugi (80cm3) przez ok. 10 sek 2 razy w ciągu każdej minuty lekkie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

W czym ta instacja?  jezeli to jakas prosta instacja gdzie nie masz mieszania sie olejow itp. To tanio mozna wlac HL-46  czy HV46 ten juz kosztuje wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

Mieszania się olejów nie będzie, jest to prosta instalacja, ale chcę uniknąć nadmiernej temp. oleju gdy będę pracował nawet w 30o C upale. Jeśli to możliwe ?


Dodam jeszcze że pompa to 40l min z cyklopa 16-20 Mpa ciśnienie zbiornik na olej ma jakieś ok. 70 l pojemności i pompa musi go zassać jakieś 10-13 cm powyżej lustra oleju w zbiorniku, ponieważ pompa jest troszkę wyżej jak zbiornik, ale to sądzę że nie powinno być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Dalej nie wiem w czym masz ta instalacje wiec ciezko to okreslic jednym slowem jaki olej. Chcesz tanio Hl46  kupisz w cenie 6zł, a jak zalezy ci silnikach, pompie to HV kup.  Tylko teraz pozostaje ci wybor miedzy 32 a 46 bo 68 to zbyt gesty bedzie. Chcesz pracowac zima tez?


32 bedzie lepszy przy pracy zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

Nie tylko w lecie bo jest to taki kombajn do zbioru wiśni. Zależy mi na tym żeby olej się nie przegrzewał i ogólnie żeby nie nalać jakiegoś badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

poczytaj sobie o oleju HV46 np Lotos hv46   --------> Oleje hydrauliczne Hydromil L-HV stosuje się w wysoko obciążonych układach napędu i sterowania hydraulicznego. Oleje Hydromil L-HV produkowane są z głęboko rafinowanych,odparafinowanych i hydrorafinowanych olejow mineralnych otrzymywanych z przerobki ropy naftowej. Oleje zawierają odpowiednio dobrany zestaw dodatkow uszlachetniających o działaniu lepkościowo-temperaturowym, przeciwkorozyjnym, przeciwutleniającym,smarnym, deemulgującym i antypiennym.Oleje hydrauliczne Hydromil L-HV stosuje się w wysoko obciążonych układach przenoszenia siły oraz napędu i sterowania hydraulicznego oraz układ hydraulicznych maszyn budowlanych i gorniczych tam gdzie wymagany jest olej o bardzo niskiej zależności lepkości od temperatury.


Wszystko zalezy od ciebie według mnie HV bedzie idealna a jak ci  bardzo zalezy na czyms lepszym  to zawsze mozna  kupic HM to juz bedziesz mial super jakosc tylko pytanie czy taki ci jest potrzebny ?:)  HV wystarczy spokojnie ;)


A co grzania sie oleju jaki masz zbiornik na  olej? moze wstawisz chlodnice dodatkowa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

A jaki polecasz do temperatury zewnętrznej otoczenia z zakresu 20-35 stopni L-HV 46 czy 68. Ale żeby nie trzeba było stosować większych przekrojów węży hydraulicznych do tego HV. Instalacja pracowała by tylko w lecie.


Żeby przy tym 68 ciągnik nie miał za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

68 bedzie zbyt gesty! 46 bedzie jak najbardziej odpowiedni ;)

 

Ok dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Jeszcze takie pytanko, bo ten kombajn czy co tam masz to jest made  in stodola czy jakis producent tego jest konkretny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

Uzywke ale to jest jakas marka? nie masz zalecen producenta co do oleju? :)

 

Nie o to chodzi bo zmieniałem praktycznie całą instalację hydrauliki na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj