jankris

Prasa Claas Variant 180 RC

Polecane posty

poloziolo    0

Właśnie zakupiłem CASE JX 95 tylko czekam na przywózkę prawdopodobnie będzie za tydzień w czwartek albo piątek. Otórz poszukuję do niego prasy pasowej bo prasa ma robić w kiszonce głównie. Myślę bardzo poważnie nad zakupem Claas Variant 180 bez noży bo z tego co czytałem to rotor jest w każdym Variancie ;) Upatrzyłem już jedną sztukę tylko nie ma ona aparatu do wiązania siatką i jest z 2002 roku. Kolega mi mówił żebym aparatu do siatki nie zakładał bo ptrasa już nigdy nie bd działać tak jak działała. Przede wszystkim chiałbym was zapytać czy ten JX wyrobi z ta prasą w sianokiszonce głównie z kończyny i to na moich polach ta kończyna jest zazwyczaj bardzo długa. CZy może ma szukać jakiegoś Feraboli? Kuzyn ma Extreme 220 zrobił nia 68 tyś. bel i prasa jest prawie jak nowa. Właśnie też nie chciałbym kupić czegoś takiego co ma 60 tysiecy bel zrobionych :) PRoszę was o wypowiedzenie się bo raczej pytać o pelecenia to się nie muszę bo widzę że te prasy są bardzo chwalone a i kilka ludzi wokół mnie je ma tylko zazwyczaj do 130KM ZEtora JD 120 KM albo DEutz Fahra 125 koni. Swoją droga ciekawe jestem jak tego Deutza zatarł w tej prasie oczywiście RC.

 

A może ktoś z forum ma taką sztukę na sprzedaży????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna prasy zmiennokomorowej. I wiem że na 100% nie będzie to Variant 180. Te prasy mają strasznie skomplikowaną budowę.

Właśnie kupiliśmy Claasa Varianta 180 z 2001. Znajomy serwisant który jeździł z nami ogląsać prasy, powiedział nam że te prasy są jednymi z prostszych w budowie i umiarkowanej ilości elektroniki w poruwnaniu do new hollanda czy john deera z porównywalnym wyposarzeniem i wiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa. Mój variant 180rc jest w 100% sprawny, wszystko elegancko chodzi, tylko coś mi nie pasuje z rotorem. Wysuwa noże ale nie mogę ich spowrotem schować. Robię tak jak w instrukcji i nie chowają się noże, ale jak popuszczę wąż i spuszcze troszkę oleju to opada. Czego to może być przyczyna? Elektrozawór działa, może to wina ciągnika, bo nie mam w nim funkcji pływającej w hydraulice. Może trzeba dźwignie przestawić w tą pozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Na sterowniku załączasz czy chcesz jeździć z nożami czy bez. Noże schowają się dopiero pod naciskiem prasowanego materiału bo tam jest chyba siłownik jednostronnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników czy Fendt 309 lsa turbomatik (ok 95km) dał by rade tej prasie claas variant 180 wersja sam rotor.mam pytanie jak z częściami do nich .Da się jakoś sprawdzić ich przebieg.Mam pytanie na co zwróci uwage przy kupnie takiej prasy czy nie wychodziła dużo. I jak się sprawuję w sianokiszące bo będzie robiła ok 1000 bel samej kiszonki.

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

witam kto mi powie jak poluzowac pasy w claas variant 180 ?? bo chce wymienic druciki w spinkach a nie wiem jak.. :/ w hesstonie bylo prosciej :P


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Czy w Variancie 180 z rocznika '97 bez komputera (sterownik manualny) jest ogólny licznik bel? Jeżeli tak, to gdzie go odszukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10
Napisano (edytowany)

pomocy!!! claas variant 180 nie chce wiązać sznurkiem. co moze byc przyczyną? do końca sezonu chodził pięknie..

 

problem rozwiązany :)

Edytowano przez zetorturbo

SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników czy Fendt 309 lsa turbomatik (ok 95km) dał by rade tej prasie claas variant 180 wersja sam rotor.mam pytanie jak z częściami do nich .Da się jakoś sprawdzić ich przebieg.Mam pytanie na co zwróci uwage przy kupnie takiej prasy czy nie wychodziła dużo. I jak się sprawuję w sianokiszące bo będzie robiła ok 1000 bel samej kiszonki.

.Ponieważ dzwoniłem do gościa wczoraj co sprowadza prasy i mówił ze jest claas variant 180 sam rotor i jutro jadę go obejrzyć. Koledzy bardzo proszę abyście się wypowiedzieli na jej temat Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego czy kupisz pasówkę claasa, jochna czy new holanda jak będzie zadbana i nie wytyrana to z każdej będziesz zadowolony. Ja w tym roku z sąsiadem (spółka) zakupiłem claasa varianta 180 (sam rotor) i powiem ci że 95 koni spokojnie wystarczy. O częściach czy awaryjności nic ci nie powiem bo dopiero 100 belek zrobione ale wydajność to ma. Podpięta była pod renaulta 100 koni i dopiero jak dużo (naprawdę dużo) wciągła to go przydusiło. Na razie tylko na sznurku owijałem i nawet szybko idzie. Jeśli chodzi o części to pewnie jak z kombajnem (przeważnie dostępne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

witam kto mi powie jak poluzowac pasy w claas variant 180 ?? bo chce wymienic druciki w spinkach a nie wiem jak.. :/ w hesstonie bylo prosciej :P

 

Sposob na to jest opisany chyba nawet w instrukcji obslugi.

1. otwieramy na maks komore prasowania.

2. blokujemy dzwignia z lewej strony dyszla komore

3. idziemy do ciagnika i poruszamy dzwignie od otwierania/zamykania komory(nie pamietam dokladnie ale raczej na otwieranie) w tym momencie luzuje sie naciag hydrauliczny wszystkich pasow. mozna dokonac regulacji czy usunac wszystkie resztki nie sprasowanego materialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piortjohn    0

wstawił by tu ktos zdj czyjnika nierównosci chodzi mi o to ci jest w prasie nie w ciagniku. A co do pasów to w 180 są spinki na pasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Wiatam koledzy. Potrzebuje pomocy w kwesti wymiany pasów w claas variant 180.  Fobos Widziałem Twojego posta odnosnie tego tematu, ale nie wiem o jakiej dzwigini tam piszesz. Masz na myśli te 3 spięte ze soba dzwignie? jeśli tak to robiłem w ten sposób, dokładnie tak jak napisałeś i pasy nadal pozostają napiete. Co prawda jak ciagne za pas rekami to mogę go odciągnąć, ale wtedy rozciagają sie te dwie spreżyny które sa po obok siebie, po lewej stronie. Czy to juz jest najbardziej poluzowane?  czy te pasy całkiem powinny wisieć?  Podpowiedzcie cos koledzy bo musze łożysko na wałku wymienic, ale najpierw musze pasy zluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Wiatam koledzy. Potrzebuje pomocy w kwesti wymiany pasów w claas variant 180.  Fobos Widziałem Twojego posta odnosnie tego tematu, ale nie wiem o jakiej dzwigini tam piszesz. Masz na myśli te 3 spięte ze soba dzwignie? jeśli tak to robiłem w ten sposób, dokładnie tak jak napisałeś i pasy nadal pozostają napiete. Co prawda jak ciagne za pas rekami to mogę go odciągnąć, ale wtedy rozciagają sie te dwie spreżyny które sa po obok siebie, po lewej stronie. Czy to juz jest najbardziej poluzowane?  czy te pasy całkiem powinny wisieć?  Podpowiedzcie cos koledzy bo musze łożysko na wałku wymienic, ale najpierw musze pasy zluzować.

Mam taki sam problem jak Kamil0012 z ty poluzowaniem tych pasów żeby np wyczyść resztki materiał który zalega. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Witam panowie. Wie ktoś czy w variancie 180 można wyregulować zamkniecie haków? U mnie troche mało zachodzą za rolkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

czy ktoś posiada  instrukcję obsługi do varianta 180 rc ?  ewentualnei wie gdzie można takową kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj