RobertN

Jazda ciągnikiem bez tablic

Polecane posty

RobertN    1

Jutro jade kupic ciągnik od gościa który sprowadza ciągniki. Moje pytanie jest takie:co mi zrobi policja jeżeli będe jechał bez tablic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja bym odkrecil tablice od innego ciagnika i przykrecil do kupionego. Zawsze wieksza mozliwosc przejechania bez mandatu. Sprawdza sie. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

np. od c-330 ;) ale taka prawda lepiej przykręcić jakąś tablice.... może się udać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Tylko co będzie jeżeli zatrzyma i poprosi o pokazanie dowodu, raczej nie uwieży że to c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ale jest mniejsze prawdopodobienstwo zatrzymania ciagnika jak ma tablice. Jak zatrzymja z ta tablica to juz trudno mandacik.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie wiem ale mysle ze do 500 zmiescilby sie. poprostu jazda bez papierku.

A jaki to wogole ciagnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ale Wy patrzycie na to wszystko z czarnej strony -my prowadziliśmy hl'ke pewnie ponad 100km no i oczywiście na tablicach od innej ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Moj tata prowadzil kiedys ursusa 912 bez tablic i mijal raz policje chyba sie nie spostrzegli. Ale jak chcesz by bylo bezpieczniej to przykre tablice od innego ciagnika bo jednym sie uda smignac a niekturym sie nie poszczesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Warto sprobowac jechac. To jaki to ma byc ciagnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

duzo wieksze prawdopodobienstwo z byle jaką tablicą ze cie nie chwycą bo przeciez nie wiedzą na pierwszy rzut oka ze to nie od tego ciągnika tablica ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Napewno traktor który chcesz kupić nie tablic ( z Holandii) czy co.

Szwagier prowadził Zetora z Litwy na litewskich tablicach i nawet na granicy się nie zainteresowali. Fakt on miał umowę i ważne ubezpieczenie.

Ale sprubój tak jak reszta doradza myślę, że spokojnie powinieneś przejechać. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jedz do ubezpieczalni i wykup sobie ubezpieczenie OC na np:3miesiące, zapłacisz ok 60-80zł i masz problem z głowy, ja tak zrobiłem jak kombajn wiozłem w ubiegłym roku. A jeśli chodzi o przekładkę tablic to wszystko będzie ok do póki cię nie drapną i wtedy odpowiesz za brak ubezpieczenia,dokumentacji i oszustwo, więc sprawa skończy sie w sondzie a nie mandatem 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Jesli jedziesz bez ważnego ubezpieczenia OC policja (gdy cie złapie) transportuje pojazd na parking policyjny (lawetą, za którą ty zapłacisz, za parking oczywiście też płacisz) i robią ci sprawe w Funduszu Gwarancyjnym (koszt ok 4 tys zł) plus ewentualny mandat za brak dokumentów, wiec moim zdaniem lepiej kupić sobie ubezpieczenie (normalną polise na cały rok nie wpisując nr rej. bo go nie masz a po rejestracji wpiszą ci go u ubezpieczyciela, oczywiscie musisz wziasc umowe kupna-sprzedaży do ubezpieczalni i na droge)

Więc reasumując mając ubezpieczenie i umowe kupna-sprzedaży nic ci nie zrobią (w holandi ciagnikow nie rejestrują


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bierzesz próbne blachy te czerwone i wykupujesz tymczasowe ubezpieczenie i po sprawie jedziesz legalnie i nikt nic ci nie zarzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Udało się przyjechać bez problemu. Wszystko wyszło tak nieoczekiwanie i dlatego było bez tablic, żebym miał jak to bym wziął lawete. Ale ważne że udało się. A ciągnik to Renault Ares.

Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
bierzesz próbne blachy te czerwone i wykupujesz tymczasowe ubezpieczenie i po sprawie jedziesz legalnie i nikt nic ci nie zarzuci

 

 

 

Dobrze mówisz.

He jazda bez tablic prawdopodobnie skończy się w podwórku ale jeśli ma się pecha to nie tylko mandat ale i lawetka na parking policyjny.

Potem załatwienie rejestracji tymczasowej/stałej i wykupienie go za ten czas co był na parkingu i pokrycie transportu do parkingu.

 

lepiej obrazu lawetę

 

ale co tak, rolnik zawsze kombinuje :/ i nie zawsze na tym wychodzi z dużym +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYSPIARZ    0

To jakie dokumenty daja do ciagnikow kupionych w Holandii lub pochodzacych z Holandii?

 

 

Jesli jedziesz bez ważnego ubezpieczenia OC policja (gdy cie złapie) transportuje pojazd na parking policyjny (lawetą, za którą ty zapłacisz, za parking oczywiście też płacisz) i robią ci sprawe w Funduszu Gwarancyjnym (koszt ok 4 tys zł) plus ewentualny mandat za brak dokumentów, wiec moim zdaniem lepiej kupić sobie ubezpieczenie (normalną polise na cały rok nie wpisując nr rej. bo go nie masz a po rejestracji wpiszą ci go u ubezpieczyciela, oczywiscie musisz wziasc umowe kupna-sprzedaży do ubezpieczalni i na droge)

Więc reasumując mając ubezpieczenie i umowe kupna-sprzedaży nic ci nie zrobią (w holandi ciagnikow nie rejestrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak będziesz jezdził tylko po drogach polnych ..

Moi dziadkowie maja c-360 nie zarejestrowanego i tylko jezdzimy po drogach polnycch :)

A jak jedziemy sprzedac zborze to do wujka po ciagnik bo ma zarejestrowanego :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

u mnie w okolicy też popdmieniali tablice np. od trzydziestki i jechali kilkadziesiątk kilometrów.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, wystarczy wźiąść dwie stówy na wszelki wypadek i jak zatrzymaja nto najpierw powiedzieć że spola się wraca, a jak nie poskutkuje to dać łapówke policjantą. Prawie nigdy nie odmawiają.


MoToR!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czasami nie odmówią wezmą a potem położą cię na glebę skują w kajdanki i dopiero zaczyna się problem. Dawniej to takie numery przechodziły dało sie na przysłowiową flaszke i jechało się dalej ale te czasy mineły bo oni też się boją ze sie roboty pozbedą.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Nie chcę zakładać nowego tematu a wiec zapytam tutaj: Wiecie może czy jak się rejestruje ciągnik rolniczy to dają taką naklejkę z numerem rejestracyjnym na przednią szybę? Bo podczas rejestracji mojego Belarusa nic takiego chyba nie otrzymałem (albo zgubiłem), a teraz mi sie przypomniało coś o tych naklejkach i sam zwątpiłem.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja byłem dzisiaj ciągnik rejstrowac i niedają naklejki tylko tablice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mi się wydaje ze te naklejki na szybe to tylko w samochodach sa uzywane bo jeszcze nigdy się nie spotkałem z ciągnikiem zeby miał ta naklejkę

Co do tematu to u nas ludzie jeżdzą ciągnikami szosą ciągniki po PRG-ach sąsiad ma zarejestrowaną c330 i dwie c360 to rejestracje mocuje na drut zeby było szybciej przełożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj