KreaQer

Hodowla gęsi w tunelu foliowym

Polecane posty

KreaQer    0

Witam, co myślicie na temat hodowli w takim tunelu foliowym: 

 

205296505_3_644x461_tunel-foliowy-ogrodo

 

W nocy by były trzymany w wyżej wymienionym obiekcie a w dzień wypuszczane na pastwisko. Wymiaru takiego tunelu to 30x7m.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Wiosną odbierał ode mnie zborze facet który trzyma gęsi w takim tunelu tylko zamiast foli ma plandeką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KreaQer    0

A jaki problem odgrodzić im czymś dostęp do tej folii?

Dokładnie jakimiś deskami czy tam siatką. A jak z podłożem, trzeba by jakąś tam posadzkę wylać, folią przykryć czy poprostu na ziemie słomę im wrzucić? 

 

Do tego żaden wet się nie doczepi, czy jakaś tam inna służba? 

 

Oczywiście wychowalnie miałbym w dostosowanej odpowiednio oborze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piowoj43    0

gęsi w tunelu foliowym nie radzę tempertura na dworze 25 c w tunelu 35  plus azot i zawilgoceńie  odparzenia murwane plus zawały i upadki 25 % folia tak ale plandeka tylko na dachu a boki płot betonowy sztuk na dwa tunele  1500 zysk zero przy obcnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KreaQer    0

No dobrze ale w dzień będą wypuszczenie na dwór. A w tunelu by była wentylacja przez lufty. Mówisz tu o opłacalności przy karmieniu gotowymi paszami czy własnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdx0998    0

panowie słyszałem że mimo nie posiadając własnej paszy typu owies to i tak da się zarobić około 15000 na 1000 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki jeden tu od gęsi ostatnio kupił  kolosa ze 200 kuni więc chyba nie narzeka :P i bacznie śledzi przetargi ANR

Niech się wypowie co i jak, będzie wiadomo czy to gęsi czy lotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

o kim mowa ? :D

wg mnie 30x7 to dla max 700 sztuk.

Druga kwestia- gdzie odchowanie ?

Trzecia- jak nie masz swojego zaplecza paszowego to nawet nie zaczynaj.

Czwarta- kto przy tym będzie chodził?

 

Gęsi nie są w cale takie łatwe w hodowli (przekonaliśmy się sami w pierwszym roku), w drugim już "zmądrzeliśmy".

Jeśli ktoś myśli, że wstawi gęsi i pójdzie dwa razy dziennie dać jeść, to powodzenia. Roboty przy nich jest mnóstwo. My (ja, tato i mama, czasami siostra) byliśmy praktycznie non stop w oborze, a jak gęsi małe to 23/24. Jak się nie zadba to nie ma zysku. U mnie w okolicy dużo osób miało gęsi, ile teraz ma ? 2 (my i jeszcze jeden).

Co do cen to jak wszędzie ruletka, dla przykładu w tym roku 70gr mniej na kg niż rok temu, a to już jest bardzo dużo.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i zagadka rozwikłana o kim mowa ;)

Ile kosztuje piskle?

Ile dni się to hoduje?

Ile to zjada kg paszy średnio?

Ile to kg waży średnio przy sprzedaży?

Jakie są średnie stawki skupu?

 

Tylko te info chciał bym poznać, a zdaję sobie sprawę że trzeba do tego doliczyć, prąd, woda, witaminy, lekarstwa, upadki, transport pewnie piskląt.

 

Ile rzutów w roku robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Robię 1 rzut (bo jakbym brał 2 to nie miałbym wolnego czasu dla siebie :D ).

W tym roku piskle 9 zł

Hoduje się 16 tygodni

Paszy jedna gęś zjada różnie, ale 30-40 kg zjada.

Waży też zależnie od roku i jak z chorobami było, jak średnia wyjdzie 6kg to już dobrze

Cen Ci nie powiem, bo z tym to jednego miesiąca tak, jednego tak, w tym roku co normalnie wstawiali to Indykpol płacił 7,30 netto.

Tak trzeba doliczyć do tego prąd, grzanie !!!, witaminy, leki, paszę kupczą na start itp. Transport i odbiór to już w ich zakresie.

 

Aha, należy pamiętać, że słomy trzeba mieć też nie mało   :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@XTRO podskubujesz je sam we własnym zakresie czy ktoś CI robi usługę?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On raczej stwierdził ogólnie, że pojęcia  nie masz o hodowli gęsi :P haha, dobre...

Chyba że odnosił się bezpośrednio do mnie, wtedy przyznam mu rację.

Ale raczej to pierwsze, opił się kolorowych drinków i gada trzy po trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Sądząc po jego postach to albo tak jak mówisz napił się czegoś, albo ma 14 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KreaQer    0

Panowie a może zacznijcie faktycznie dzielić się informacjami co do takiej hodowli gęsi zamiast się kłócić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to bylo pozna wiosna/latem... byl tunel od srodka wygordzone czyms zeby nie dochodzily do  tej plendeki i tyle atak jak na tym zdjeciu taka hala tunelowa

 

 https://www.google.pl/search?newwindow=1&biw=1280&bih=619&tbm=isch&sa=1&q=hala+tunelowa+gesi&oq=hala+tunelowa+gesi&gs_l=img.3...7431.7431.0.7707.1.1.0.0.0.0.32.32.1.1.0....0...1c.1.64.img..1.0.0.588S9txKnp0#imgrc=33bgPeaWVw6P0M%3A

 

konce otwarte z dwoch stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KreaQer    0

i mogły sobie ciagle wychodzic i wchodzic?

Edytowano przez KreaQer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      Witam jestem zainteresowany hodowlą gęsi mięsnych mam 30 ha ornych i 5 łąk czy na tym areale idzie coś kombinować czy słabo na budynek chciał bym przeznaczyć 200 tysięcy wiem że to w tych czasach nic ale czy przy tych warunkach da się coś z tego zarobić? w gre wchodzą też Indyki ale nie ukrywam że wolał bym gęsi Oraz jak to jest z budynkami jakie wymagania oraz co dawać im zimą w zamian trawy
    • Przez Gąsiorek777
      Witam.
      Mam do dyspozycji budynek inwentarski który obecnie jest przystosowany do hodowli bydła mięsnego, ale ta hodowla jest stopniowo wygaszana budynek ma wymiary 12x24m zastanawiam się nad przystosowaniem go do hodowli gęsi lub kaczek. Mam pytanie czy jest sens bawić się w przerabianie tego budynku pod drób jak to wygląda z opłacalnością na końcówkę roku 2022. Czy znalazły by się chętne firmy do współpracy na zasadzie tuczu kontraktowego z dostarczaniem paszy i czy opłaca się zainteresować tym tematem?
      Pozdrawiam.
    • Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........
    • Przez pawel1188
      Witam. Posiadam parę gęsi rasy Landes. Okazało się że gąska zaczęła nieść jajka. Czy jest szansa że bez problemu wysiedzi jajka i odchowa jeszcze młode? Gęsi przebywają na dworze ale gąska jajka znosi w budce więc jest osłonięta od wiatru i deszczu. W razie czego jest możliwość później ją przenieść z młodymi do obórki.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.
       
      przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam
       
      ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?
       
      ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?
       
      ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.
       
      za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?
       
      u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.
       
      prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj