kender25

Jakie pługi ciągach ursusa itp

Polecane posty

kender25    1

http://www.fagros.pl/index.php/maszyny-rolnicze/plugi-zagonowe/plugi-obracalne/ad/obrotowy-atlas,76 ten link miał być na dole postu. Najpierw przeczytaj poniżej .

 

Witam

Jakie pługi ciągach ciągnika mi 9 0 - 100km? Zwłaszcza chodzi mi o ursusy a najbardziej o 1014. Bo niedawno zainstalowałem przedni napęd który mnie cholernie dużo kosztował no ale teraz to myślę że takiego lemkena opal 110 3 skiby +1 pociągnie albo coś takiego jak to w wersji 4 skibowej:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

Ziemia bez kamieni teren płaski ,niewielka górka z gliną tak na 3 metry kwadratowe, trochę piasku , większość klasa 3 i 4 trochę 6 i 5.
A swoją drogą mój 1014 ma laczki z tyłu r34 przód r24 ale wygląda jakby z tyłu miał sporo zapasu w błotniku moģę mu zamontować laczki większe i szersze?

Edytowano przez kender25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Większe znaczy wyższe? Jeśli z tyłu to i z przodu tak aby się zgrywały napędy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

To z tyłu r38 a z przodu r28 ? Wyższe tak, ale chciałbym też szersze, ale nie odchodźmy od tematu pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Szerokość możesz sobie dobrać jaka Ci będzie pasować i wejdzie grunt aby wysokości się zgadzały. Co do pługa to z taką 4 na takim terenie będziesz spokojnie śmigał możesz mieć jedynie mały problem z podnoszeniem przodka na uwrociach ale zawsze można go przecież dociążyć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

u mnie mf 3070 93kM ciaga lemkena 110 4 skibowego 4x37 i do tego wał cambella podwójny. Wejdz w moją galerie. Teren płaski ziemia głównie IVa, b klasy. Radzi sobie ok. Jak chcesz ładnego lemkena to zapraszam do zakupu http://olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-lemken-opal-110-nie-90-120-kverneland-overum-kuhn-rabe-CID757-IDa5yDx.html Mercedes wśród pługów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

Dzięki ale za daleko ode mnie, a poza tym nie zrozum mnie źle i nie zraź się do mnie ale chcesz za niego więcej niż za nowego fargos a.
Dzięki ale za daleko ode mnie, a poza tym nie zrozum mnie źle i nie zraź się do mnie ale chcesz za niego więcej niż za nowego fargos a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

spokojnie ursus dał by se radę z tym lemkenem co kolega wyżej dał, a co do ceny to nie ma co bo to i tak nie jest jakaś wygórowana cena za tak zadbany pług i nowe wymienione elementy w końcu marka i jakość kosztuje, a ten pług fagros to też tak popatrzeć to nie jest zbyt efektywny i jakość orki też pozostawia wiele do życzenia chociażby wyprofilowanie odkładni i zgarniacza nie jest przekonująca, dla porównania lemken opal 90 kosztuje w granicach 8 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

Dobra szukam jakiegoś lemkena 110, a ile km powinien mieć 1014, 1012? Bo u nie na czeskiej tabliczce znamionowej pisze kW 72,25 + 3%
Czyli w przeliczeniu on ma 101 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

No i musiałem wymontować przedni napęd bo coś się popieprzyło. Mam napęd od 914 w 1012 i tu pytanie może być napęd od 914 w 1012?? Mój 1012 ma szybką skrzynie, czy to nie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Przedni napęd jest uniwersalny. Masz awarię mechaniczną czy problem to niezgrywanie się napedów? Jeżeli niezrywają sie napedy(ciągnik na luzie z włączonym napędem się zatrzymuje) to masz źle dobrane opony. Jeżeli nie działa przód to sprzęgło(tzw. tarczki lub kły) to może pompka mikro do wymiany bo za niskie ciśnienie.

Szybka skrzynia nie powinna mieć nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

Tył opony r34 przód w napędzie r24 no i dyfer padł, dałem do regeneracji próby naprawy Itp i zobaczę ale być może ze to poprzedni właściciel rozwalił no ale trudno na razie jestem na miękkim przodzie i zobaczę jak pójdzie testowanie pługa 4 skiby obrotowe z 1012

Edytowano przez kender25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj