rafnas190

Urządzenie wspomagajace pojenie cieląt

Polecane posty

rafnas190    0

Witam,

 

jestem w trakcie projektowania urządzenia do wspomagania pojenia cieląt. Ogólnie urządzenie ma być w formie wózka na krórym znajduje się zbiornik w którym jest podgrzewana woda i mieszna z preparatem mlekozastępczym. Urządzenie będzie posiadało możliwość mieszania, ustawienia temeperatury cieczy oraz mozliwość dozowania  ilości mleka określonej przez użytkownika. Oczywiście urządzenie będzie zasilane z sieci. Istenieje również możliwość automatyczengo dodawnia prepartu w określonych proporcjach.

 

Dlatego też mam pytanie czy znaleźli by się chętni do zakupu takiego urządzenia oraz jakie jeszcze możliwości powinno posiadać. Szacowana cena gotowego urządzenia to ok. 5 tyś. złotych.

 

Z góry dziękuje za wszelkie opinie i uwagi.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

za 5 tys myślę że wielu chętnych by się znalazło bo jest to niska cena, zależy ile cieląt miało by obsługiwać. jednak zastanów się dobrze czy uda ci się skleić to wszystko za 5 tys, zakładam że ma to być w miarę solidne a i wygląd też trochę istotny no i zapewne w ocynku żeby rdza zaraz nie wyskoczyła jak to w oborze często bywa  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To chodzi o mlekotaxi.
Jak dla mnie taka taksowka powinna mieć 2 a najlepiej 3 komory. Bo nie wszystkie cieleta maja te same mleko. Na dodatek wiedzialem tez strelizatozy uv w takich urzadzeniach i napęd akumulatorowy. Bo czesto obsluguja to kobiety.rączkę z dozownikiem mleka i wody jednoczesnie.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafnas190    0

Dzieki za odpowiedzi 

 

 

 

za 5 tys myślę że wielu chętnych by się znalazło bo jest to niska cena, zależy ile cieląt miało by obsługiwać. jednak zastanów się dobrze czy uda ci się skleić to wszystko za 5 tys, zakładam że ma to być w miarę solidne a i wygląd też trochę istotny no i zapewne w ocynku żeby rdza zaraz nie wyskoczyła jak to w oborze często bywa  ;)

Cena jest szacowana zgrubnie poneważ dopiero jak powstanie prototyp wówczas będzie można mówić o końcowej cenie. Ale z założenia ma to być w miarę budżetowa konstrukcja i trwała jednocześnie.

Ilość odpajanych jednocześnie cielaków zależeć będzie od pojemości zbiornika w założeniach ma to byc 50-70 litrów(ale może być też spokojnie ponad 100 litrów). 

 

Kolego a do jakiej obsady zwierząt to będzie? I jak maszyna odróżni czy zwierze juz piło czy mozna mu podać?

Jak wyżej ilość zależy od pojemonści zbiornika. Urządzenie ma takej potrzeby ponieważ to użytkownik decyduje którego cielaka karmi.

 

To chodzi o mlekotaxi.
Jak dla mnie taka taksowka powinna mieć 2 a najlepiej 3 komory. Bo nie wszystkie cieleta maja te same mleko. Na dodatek wiedzialem tez strelizatozy uv w takich urzadzeniach i napęd akumulatorowy. Bo czesto obsluguja to kobiety.rączkę z dozownikiem mleka i wody jednoczesnie.

Dzięki za sugestie a mógłbyś podać nazwę firmy która takie coś robi ponieważ w sieci nie natrafiłem na coś takiego ?

Możliwości rozbudowy są duże ale wówczas cena będzie pewnie powyżej 10 tyś. 

 

Urządzenie ogólnie projektuje dla mojego brata ponieważ trzyma cielaki w różnych miejscach i automat do pojenia nie może być zastosowania stąd też wynikło moje pytanie ponieważ podejrzewam że wiele osób ma podobne problemy a pozatym cena automatu też nie jest niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

gdzieś w galerii raz natrafiłem na stację odpajania cieląt tyle że stacjonarną koszt to jak pisał właściciel w komentarzu była w granicach 30 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmaBiegun    0

Jeśli chodzi o stację do odpajania cieląt to możecie zobaczyć mój filmik. I tak jak kolega wyżej powiedział - koszt to ok. 30 tys. złotych. Ogólnie to polecam, cielęta po całym okresie odpajania wyglądają znacznie lepiej, niż po odpajaniu ręcznym rano/wieczór. :)

A no @ranas190, powodzenia w konstrukcji. Jeśli masz jakiś prototyp to wstaw jakieś zdjęcia/filmy. Chętnie zobaczymy :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=py8VnGItH_s

Edytowano przez FarmaBiegun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj