Skocz do zawartości
leopard64

Czy za duzy prąd rozruchowy akumulatora szkodzi rozrusznikowi?

Polecane posty

leopard64    2

Witam, otóż muszę kupić akumulator do U902 .Mam ofertę na akumulator Centry 210Ah o prądzie rozruch 1200A i tu pojawia sie pytanie czy za duży prąd rozruchowy akumulatora szkodzi rozrusznikowi ,alternatorowi lub instalacji ciągnika?do tej pory akumulator miał 1000A rozruchu i 185Ah.Rozrusznik R11/Planowana wymiana na R11z reduktorem . Z góry dziękuje za pomoc. Jeśli założyłem temat w złym miejscu to proszę o przeniesienie. 

Sadek    446

Pytanie na poziomie jak założę większy zbiornik paliwa to ciągnik więcej spali na godzinę?

Nic złego nie może się dziać!

jonkszi    62

Bardziej myślałbym zmienić alternator bo orginalny może nie doładowywać baterii.

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Różni ludzie różne problemy i pytanie. Nic się nie stanie możesz zakładać.

mtracz    71

Bardziej myślałbym zmienić alternator bo orginalny może nie doładowywać baterii.

A dlaczego miałby go nie doładować?

Tę teorie już dawno powinno się między bajki włożyć.

jonkszi    62

A dlaczego miałby go nie doładować?

Tę teorie już dawno powinno się między bajki włożyć.

Miałem w megance baterie 55ah potem załozyłem 75 ah i bateria nowa nie chiciała prądu trzymac tylko przez cały dzień i trzebaby ładować prostownikiem> Kupiliśmy baterie 45 ah i pół roku nie widział samochód prostownika.

Sadek    446

Miałem w megance baterie 55ah potem załozyłem 75 ah i bateria nowa nie chiciała prądu trzymac tylko przez cały dzień i trzebaby ładować prostownikiem> Kupiliśmy baterie 45 ah i pół roku nie widział samochód prostownika.

Powiedziałbym że raczej problem był z akumulatorem.

Napiszę to tak mamy zbiornik z wodą 100 l i do podlewania dziennie zużywamy 50 l wody i pompka ma wydajność 50l/min aby dopompować wodę do pełna chodzi 1 minutę, jeżeli zbiornik zamienimy na 1000 l to pompka nie będzie w stanie dopełnić wspominanych 50 l do zbiornika w tym samym czasie???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś. Może teraz więcej użytkowników zrozumie o co chodzi z pojemnością akumulatora.

wewer    0

Dobrze wytłumaczone, tylko trzeba tutaj uwzględnic jeszcze zuzycie pradu i styki. Odpalałem ostatnio na stacji paliw samochód kablami. Mamusia przyjechała samochodem synka zatankować i nie mogła go odpalić. Kable pod akumulator i nic. Do zacisków akumulatora tyle kabli podpietych jak w jakiej serwerowni. Dobrze że rozrusznik był na wierzchu to sie podpiołem prosto pod niego. Odpalił. Zapaliła swiatła mrugły i jarzą jak postojówki. Miałem akurat klucze odpiołem te zbedne kable od klem i od razu zaczeły swiatła normalnie świecic. Pod te kable była podłączona cała dodatkowa choinka swiateł w tym samochodzie i nagłośnienie. Podejrzewam, że nawet musiało byc gdzies zwarcie. Obciążenie było takie, że aż mój samochód zafalował przy pierwszej próbie. Co sie mi nigdy nie zdażyło nawet jak kiedys wspomagałem rozrusznik R11 w zimie we władku. A co do niedoładowywania akumulatora, to z doswiadczenia mogę powiedziec że w 90% spotykam zepsuty regulator, a 10% brak masy, styku. A wyjatki to wyjechany akumulator.

Poruszę jeszcze jedna kwestię co do akumulatorów. Otóz znajomy ostatnio chciał kupic akumulator do ciagnika. Mało brakło by go kupił. akumulator miał bardzo duża pojemność i przystepną cenę. Zadzwonił do mnie i pyta czy go kupic, sprzedawca zachwala. Pytam, jaką ma moc rozruchową? Nic nie pisze, to googluje. I co sie okazuje? To akumulator do elektrycznego wózka widłowego. Wyprzedaże noworoczne. Co z tego że pojemność duża jak mocy rozruchowej brak. Więc uwazajcie na te buble noworoczne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No przecież powszechnie wiadomo, że nie należy mieszać akumulatorów trakcyjnych, podtrzymujących i rozruchowych w jednym worku. Mimo, że pojemność będzie taka sama, to przecież są to zupełnie inne konstrukcje i nie są ze sobą zamienne. Ale właśnie po to są fachowcy, do których może się zwrócić zwykły użytkownik. I nie mam tu na myśli sprzedawców, bo to są największe nieuki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się