checak

Tragicznie słaba kukurydza

Polecane posty

QuQurydza    125

Witam. Jak u Was wygląda kukurydza podczas tych upałów, u nas się pozwijała i jest tragedia. Lekki deszczyk może był 5 dni temu, ale teraz słońce ją wykańcza. Zwija się i od dołu robi się żółta. Kolba też nie na wszystkich roślinach się zawiązała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

u mnie tak samo się zwija kolby bardzo małe jak tak będzie dalej to tak myślałem żeby za jakieś dwa tyg ja ściąć żeby całkiem nie uschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

u mnie podobnie, szczypior, jak do tej pory nie było probelmów kolby zawiązała, ale teraz obawiam się że jak tak pogrzeje 2 tygodnie to uschnie na pniu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W tamtym roku nie padało u mnie wcale od lipca do zbiorów i nie uschła więc i teraz nie uschnie. Szczypior to od tego by woda nie parowała, tak się broni przed upałem.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ale jak już straci zielony kolor to znaczy że skapitulował i umnie tak jest. Ze dwie godziny temu oglądałem kukurydzę i oprócz widoku to jej zapach wskazywał na to że usycha. Zwiozę słomę i pewnie będę ją ciął, nie wiem tylko co z ziarnem bo jeszcze miękkie i o ile zmiejszy się wartość pokarmowa. Bo plon zielonej masy będzie mniejszy o około połowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wtrace się do tematu, mam również slaba kukurydze na większości pola ma ona ok 50 cm i mniej tylko na ok 25% pola jest na ok 100cm i co z tym zrobić? gościu od sieczkarni mowi ze nie warto robic sobie kosztów i tego zbierac bo nawet takie mniejsze rosliny to nie wpadna do sieczkarni, na wiekszoci pola jest ona jeszcze zielona ale chyba już za wiele nie urośnie co radzicie z tym zrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Zawsze możesz skosić to orkanem jak jest taka słaba. 50 cm powinna być Ok na orkan, nie bedzie rozdrobniona ale zawsze coś z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja osobiście polecam to ściąć kosiarką i prasa z nożami i w bele. Kiedyś tak zrobiłem i zawsze coś z tego było, kolb na takiej qq nie było więc sama zielonka. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie eż są takie kolby, pytanie czy one się jeszcze napełnią??? Bo wody dopadało i idzie ciepło

Tak... Licz na to że teraz kolba się wypełni... nie ta część okresu wegetacyjnego, jak się nie wypełniła w lipcu-sierpniu to i teraz zapomnij

 

Co do wpuszczania krów to jestem sceptyczny. Żeby to były młode rośliny to by zjadły. Takie które już do koszenia to po prostu zjedzą parę liści a cała łodyga wyląduje pod nogami.

Osobiście wolał bym już to zbelować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj