rolnikzlubelskiego

Kuźnia Kowalski vs Biardzki Zbuczyn 1,65m. Która lepsza?

Polecane posty

tak jak w tytule, proszę o pomoc w wyborze kosiarki rotacyjnej bębnowej 1,65m 

Kuźnia trochę droższa ( o ok. 600zł) ale czy droższa znaczy lepsza?

Czytałem na forum różne opinie na jej temat.

A może zupełnie coś innego? w cenie ok 3 500 PLN

Kosiarka będzie współpracowała z ciągnikiem Ursus C-360

Czy któraś wytrzyma 30lat tak jak poczciwa Famarol Słupsk z036?

czy w obu kosiarkach Kuźnia i Biardzki pasują części od Famarol-ki?

Edytowano przez rolnikzlubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ja mam kosiarkę Biardzkiego już 8 lat i nie narzekam. Pracuje z Zetorem 7211 i czasem z Ursusem C-330. Nie miała jeszcze żadnej awarii. Co do części z Famarol to pewnie pasują.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

30 lat to żadna z nich nie wytrzyma chyba, że będzie stała pod pokrowcem :D Dużo będziesz miał do koszenia?

Ja od Biardzkiego na ten sezon kupiłem. Skosiła kilka ha i niespodzianek nie było. Tylko klucz do nożyków był zbyt tandetny i w jednym miejscu spod pokrywy olej delikatnie wywala. A i oleju nie było w skrzyni tylko tawotu trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

daj se spokój z tymi wynalazkami.. lepiej szukać starej famarolki albo jeszcze lepiej czeskiej w dobrym stanie.... nie jest to łatwe no ale myślę że warto. Można szukać czegoś zachodniego ale to jeszcze ciężej znaleźć coś fajnego a części 2-3x droższe ale z drugiej strony zrobione z porządnej stali.. wymieniałem  ślizg w fella to nowy nadaje się na dzwon kościelny (ponad 1tys zł) a sąsiad do famarolki  założył nowy który nawet dźwięku nie wydawał jak się młotkiem waliło... ciekawe ile mu to wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Daj spokój - kupisz stare padło bo wiadomo że nikt dobrego nie sprzeda i będzie taki sam wynik a co do zachodnich używek to już w ogóle porażka bo ceny części przewyższają ich zakup Jak ktoś mało kosi to lepiej wziąć nową prywaciarską i mieć spokój przez kilka najbliższych lat a jak ktoś kosi więcej to lepiej  dyskówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

To bierz nową i się nie zastanawiaj Jak rozsądnie będziesz jej używał to będzie ci długo służyć na tym areale Moim zdaniem nie ma co przepłacać bo te tanie firmy niezbyt się różnią Znajomy ma Wiraxa na małym areale i chodzi już chyba z 6 lat bez dotykania palcem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/83713-problem-z-kosiark%C4%85-rotacyjn%C4%85/ jak widzę taki temat o nowej kosiarce to bym się zastanowił czy na pewno warto... w czeskiej mi się normalnie zużywały górne bębny... koło nożyków się wytarło po 25latach... ale w życiu się nic nie skrzywiło a twierdza we wsi że strach mi kosiarkę dać bo szybko jeżdżę. Proste to nie jest kupić dobrą używkę ale na swoim przykładzie i tego co przeszła moja czeska to o ile górne bębny są jeszcze dobre to przekładnia jest jak nowa co wiadomo bez jej otwierania... chyba że moja tylko taka była w co wątpię.... zresztą dziś nowa czeska 12-13tys i raczej mało co się rożni od tych starych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Akurat w tym temacie co przytoczyłeś to jego założyciel kupił używaną czyli nie wiadomo co ona przeszła A gdyby z nową miał takie problemy to miałby gwarancję Co do ceny tej co podałeś to jak by nie patrzeć - kupisz 4 prywaciarskie - wówczas niech każda pochodzi 5 lat bez dotykania to i tak wyjdzie lepiej brać te tanie niż jedną solidną A i tak za tą cenę to już lepiej wziąć dyskówkę

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj