Szu15000

Borówka amerykańska

Polecane posty

Szu15000    231

Witam, czy jest tu jakaś osoba posiadająca plantacje borówki? albo zna osoby które uprawiają borówke? Prosze o odpowiedzi w komentarzach lub na pw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co takiego chcesz wiedzieć ? pisząc wszystko oczekujesz że ludzie będą pisać dla ciebie poematy ? trochę własnego poświęcenia w szukanie informacji a jest ich w internecie od groma. 

Rozstaw zależności czy chcesz stosować uprawę polową czy w ogrodzie posadzić dajmy na to 10-15 krzaków ale na ogół ja stosuję 1,5mx2m . Przygotowanie podłoża najbardziej kosztowne chyba że masz torfowe ziemie. Dół 60cm głębokości 60 średnicy torf -piasek 2-1 + przekompostowana trota z iglaka (świeża wyciąga azot).

Jeżeli chodzi o nawożenie w grę wchodzą jedynie bezchlorkowe + siarczan amonu chyba że kilka krzaków to kup sobie specjalny pod borówkę.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PrzemekLesiak
      Witam mam taki problem bo nie mam pomysłu jaki ciągnik kupić, mianowicie potrzebny mi ciągniczek o nie dużej mocy minimum 28km i nie szerszy niz 120cm do pracy w międzyrzędziach borówki amerykanskiej szukałem troche i nie moge nic znaleźć wszystkie sadowniki sa do 150cm szeroko a mi potrzebny węższy. Mam nadzieje że pomożecie i z góry dziękuję
    • Przez golemiak
      Witam wszystkich agrofotowiczów,
      Powoli zabieram sie za plantacje borówki amerykanskiej narazie 30 ar zamierzam skonczyc na 3 ha
      Mam pytanie odnośnie nawożenia jakie nawozy chodzi mi tu głownie o nazwy np jakies polifoski czy tez inne (wiem ze nie moze byc wapn)...bo wiem ze to wychodzi taniej niz kupowac taki przenaczony dla sadzonek w ogrodzie gdzie 2 kilo kosztuje 10 zł Oraz w jakich ilosciach je stosowac i kiedy...
      Czekam na wasze sugestie  
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam trochę borówki amerykańskiej posadzonej jesienią ubiegłego roku i wszystko było ok. Teraz zaczęły się problemy.. Na 3 krzewach liście zrobiły się żółte i zaczynają opadać. Wcześniej już 2 krzewy mi tak padły, ale myślałem, że na dwóch krzewach się skończy.
      Do tego na niektórych krzewach na liściach mam takie plamki, brązowe można powiedzieć - czy mogli byście przeanalizować zdjęcia w załączniku i doradzić coś w tej sprawie, co robić, może jakieś środki? 
       
      Z góry dzięki za każdą aktywność i pomoc.




    • Przez jacek660
      Witam! 

      Mam pare groszy do zainwestowania i trochę ziemi i pomyslalem ze moze warto pojsc w borówkę lub truskawkę. Borówka będzie rosła niedaleko domu moich rodziców obok którego jest studnia głębinowa. Prowadzenie plantacji jest niemożliwe bez systemu nawadniania. Pomyślałem że linia zasilana będzie z 3 zbiorników po 1000l które będą napełniane pompą ze studni co kilka/kilkanaście dni. I tu moje pytania:

      Czy jeśli zastosuje węże z kompensacją ciśnienia, ( http://nawadnianiekris.pl/pl/p/Linia-kroplujaca-XFD-33-cm.-z-kompensacja-rolka-100-m.-/44) konieczne będzie zastosowanie pompy czy sama grawitacja zrobi robotę?
      Czy lepiej zastosować normalne węże ( http://nawadnianiekris.pl/pl/p/Linia-kroplujaca-Drip-line-CLASSIC-33cm-rolka-50-metrow/43 ) a przy wyjściu ze zbiornika dać pompe? 

      Tej jesieni zamierzam wysadzić 160 krzewów borówki amerykańskiej i drugie tyle dosadzić wiosną i do tego posadzić 20a truskawek. Owoce mają stanowić tylko dodatkowe źródło dochodu (przynajmniej narazie )
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj